15 Eylül 2018 Cumartesi 09:46

GÜNDEM

‘İstiklal Yolu’Nda Anlamlı Buluşma Dyo İstiklal Yolu’Nda

DYO, Kurtuluş Savaşı’nda destan yazanları unutmamak ve her zaman saygı ile anmak adına yine ‘İstiklal Yolu’nda. DYO’nun Küre Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Atlas Dergisi işbirliği ile 15-16 Eylül tarihinde bölgeye yapacağı gezide Milli Mücadele’de ‘İstiklal Yolu’nun önemi anlatılacak.

‘İstiklal Yolu’Nda Anlamlı Buluşma   Dyo İstiklal Yolu’Nda
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran’ın da hazır bulunacağı program boyunca Mimar Sinan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Fatma Zeynep Aygen ve Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, İstiklal Yolu’nun hikâyesini, kadınların cepheye verdiği desteği katılımcılarla paylaşacak.

250 METRELİK İSTİKLAL SAVAŞINI ANLATAN DUVAR RESMİ

Kurtuluş Savaşı sırasında, İnebolu Limanı’na gelen cephanenin Kastamonu ve Çankırı üzerinden Anadolu’nun içlerine kadar kağnılarla taşındığı güzergâh bugün ‘İstiklal Yolu olarak adlandırılıyor.

2016 yılında Küre Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öncülüğünde başlatılan ve DYO’nun da destek verdiği İstiklal Yolu Projesi, bağımsızlığa giden bu yolda yaşananların hikâyesini gelecek nesillere aktarmayı, toplumsal hafızayı her zaman canlı tutmayı hedefliyor. Proje çerçevesinde DYO’nun desteği ile 250 metre uzunluğundaki duvar üzerinde İstiklal Savaşı sırasında yaşananlar resmedilerek boyanması ile son halini alıyor.

DYO’DAN KÜRE GEZİSİ İLE EŞ ZAMANLI YARIŞMA

Bu arada renklerinde doğadan ilham alan DYO; Küre gezisi ile eş zamanlı olarak Instagram üzerinden de bir yarışma düzenleyecek. Instagram @DyoBoya hesabından yürütülecek olan yarışmaya katılmak isteyenler, yeşil&haki tonlu fotoğrafları @DyoBoya’yı etiketleyerek #KeşfetDyo hashtagi ile paylaşacaklar. Söz konusu paylaşımlar arasında en iyi 5 seçilirken, ödül olarak da kendilerine renkli matara armağan edilecek.

İlginizi Çekebilir

Akbank'a Emea Finance Ve Global Finance'ten İki Ödül Birden!

Dünyanın en önemli ekonomi ve finans dergilerinden EMEA Finance ve Global Finance nakit yönetiminde dünyanın en iyilerini seçti: Akbank Ödeme ve Tahsilatta Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Bankası.


Binlerce Kişi Makyaj Festivali İçin Emaar Avm’De Buluştu

İstanbul’un en lüks alışveriş ve yaşam merkezi Emaar AVM’de gerçekleşen Makyaj Festivali İstanbul Make Up Festival, ziyaretçilerine keyifli bir hafta sonu yaşattı.Makyaja, güzelliğe ve cilt sağlığına dair her şeyin içinde olduğu İstanbul Make Up Festival’de ziyaretçiler, Çağla Şıkel ve Danla Biliç gibi ünlü isimler ile makyaj sohbetine, Alp Kavasoğlu ile makyaj uygulamalarına, Ece Seçkin ile de müziğin tadına doyasıya vardılar.


E Fatura’Ya Geçmek Artık Çok Daha Kolay

Yakın gelecekte tüm işletmeler için zorunlu hale gelecek olan e-fatura, dijitalleşmeyle birlikte maliyet ve operasyonel yükü azaltması açısından ciddi avantajlar sağlıyor. Fakat bu avantajlara rağmen özellikle küçük işletmelerin, bazı zor yasal ve teknik süreçlerle uğraşmak istememesi nedeniyle e-faturaya geçişi ertelediği görülüyor.


Cibali Sohbetleri Rezan Has Müzesi’Nde Devam Ediyor

Cibali Sohbetleri


Deri Tutkunu Çağla Şikel, “Leather & Fur Fashıon Show” Da…

Çağla Şikel, “Deriye tutkum büyük. Özellikle deri montumdan asla vazgeçmem. Davetlerde olsun, günlük yaşamda olsun en büyük kurtarıcım”


Etiketler: Küre, İstiklal, Yolu, olarak, Mimar

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.