15 Eylül 2018 Cumartesi 09:46

GÜNDEM

‘İstiklal Yolu’Nda Anlamlı Buluşma Dyo İstiklal Yolu’Nda

DYO, Kurtuluş Savaşı’nda destan yazanları unutmamak ve her zaman saygı ile anmak adına yine ‘İstiklal Yolu’nda. DYO’nun Küre Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Atlas Dergisi işbirliği ile 15-16 Eylül tarihinde bölgeye yapacağı gezide Milli Mücadele’de ‘İstiklal Yolu’nun önemi anlatılacak.

‘İstiklal Yolu’Nda Anlamlı Buluşma   Dyo İstiklal Yolu’Nda
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran’ın da hazır bulunacağı program boyunca Mimar Sinan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Fatma Zeynep Aygen ve Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, İstiklal Yolu’nun hikâyesini, kadınların cepheye verdiği desteği katılımcılarla paylaşacak.

250 METRELİK İSTİKLAL SAVAŞINI ANLATAN DUVAR RESMİ

Kurtuluş Savaşı sırasında, İnebolu Limanı’na gelen cephanenin Kastamonu ve Çankırı üzerinden Anadolu’nun içlerine kadar kağnılarla taşındığı güzergâh bugün ‘İstiklal Yolu olarak adlandırılıyor.

2016 yılında Küre Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öncülüğünde başlatılan ve DYO’nun da destek verdiği İstiklal Yolu Projesi, bağımsızlığa giden bu yolda yaşananların hikâyesini gelecek nesillere aktarmayı, toplumsal hafızayı her zaman canlı tutmayı hedefliyor. Proje çerçevesinde DYO’nun desteği ile 250 metre uzunluğundaki duvar üzerinde İstiklal Savaşı sırasında yaşananlar resmedilerek boyanması ile son halini alıyor.

DYO’DAN KÜRE GEZİSİ İLE EŞ ZAMANLI YARIŞMA

Bu arada renklerinde doğadan ilham alan DYO; Küre gezisi ile eş zamanlı olarak Instagram üzerinden de bir yarışma düzenleyecek. Instagram @DyoBoya hesabından yürütülecek olan yarışmaya katılmak isteyenler, yeşil&haki tonlu fotoğrafları @DyoBoya’yı etiketleyerek #KeşfetDyo hashtagi ile paylaşacaklar. Söz konusu paylaşımlar arasında en iyi 5 seçilirken, ödül olarak da kendilerine renkli matara armağan edilecek.

İlginizi Çekebilir

Mediamarkt’Tan Bol Taksitli Çılgın İndirimler

MediaMarkt, 16 – 22 Şubat tarihleri arasında kaçırılmaz fırsatlar sunuyor


Tskb’Den İş Dünyasında Fırsat Eşitliği İçin “Eşit Adımlar Platformu”

Türkiye’nin kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınması için değer yaratma misyonuyla hareket eden TSKB, Eşit Adımlar Platformu ile kadın istihdamı ve fırsat eşitliği projelerine yenisini ekledi. SKD Türkiye iş ortaklığında, TSKB ve Fransız Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Eşit Adımlar, iş dünyasında kadın istihdamı konusunda dijital bir rehber niteliği taşıyor. “Eşit Adımlar”da fırsat eşitliğiyle ilgili güncel gelişmeler ve şirketlerin gerçekleştirdiği iyi uygulamaların yanı sıra raporlar, mevzuat ve düzenlemeleri de barındıran bir dijital kütüphane ortamı sunuluyor.


Görüntülü Erciyes’Te Buz Gibi Suya Atladılar

Kış sporları ile eğlenceyi buluşturan Red Bull Kar Havuzu, Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleşti. Yarışmacılar kar pistinde; PAC-MAN’den Super Mario’ya, Battal Gazi’den Taş Devri’ne, Dr. Who’dan Up filminin ana karakteri Carl Fredrickson’dan Harley Quinn’e kadar çeşitli kostümlerle -6 derecede, buz gibi suyla dolu havuza atlayarak jüriyi etkilemeye çalıştı. Birinciliği Herkül-Ejderha Katili takımı ejderha kostümüyle elde etti. Yarışmada birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.


Stres Vertigoyu Tetikliyor

STRES VERTİGOYU TETİKLİYOR


Kadıköy Çevre Festivali’Ne Başvurular Başladı

Doğaya duyarlı ve farkındalık oluşturmak isteyen tüm demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, platform ve inisiyatiflerin katılımına açık olan Kadıköy Çevre Festivali’ne başvurular başladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivale son başvuru tarihi 11 Mart 2019.


Etiketler: Küre, İstiklal, Yolu, olarak, Mimar

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.