15 Eylül 2018 Cumartesi 09:46

GÜNDEM

‘İstiklal Yolu’Nda Anlamlı Buluşma Dyo İstiklal Yolu’Nda

DYO, Kurtuluş Savaşı’nda destan yazanları unutmamak ve her zaman saygı ile anmak adına yine ‘İstiklal Yolu’nda. DYO’nun Küre Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Atlas Dergisi işbirliği ile 15-16 Eylül tarihinde bölgeye yapacağı gezide Milli Mücadele’de ‘İstiklal Yolu’nun önemi anlatılacak.

‘İstiklal Yolu’Nda Anlamlı Buluşma   Dyo İstiklal Yolu’Nda
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran’ın da hazır bulunacağı program boyunca Mimar Sinan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Fatma Zeynep Aygen ve Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, İstiklal Yolu’nun hikâyesini, kadınların cepheye verdiği desteği katılımcılarla paylaşacak.

250 METRELİK İSTİKLAL SAVAŞINI ANLATAN DUVAR RESMİ

Kurtuluş Savaşı sırasında, İnebolu Limanı’na gelen cephanenin Kastamonu ve Çankırı üzerinden Anadolu’nun içlerine kadar kağnılarla taşındığı güzergâh bugün ‘İstiklal Yolu olarak adlandırılıyor.

2016 yılında Küre Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öncülüğünde başlatılan ve DYO’nun da destek verdiği İstiklal Yolu Projesi, bağımsızlığa giden bu yolda yaşananların hikâyesini gelecek nesillere aktarmayı, toplumsal hafızayı her zaman canlı tutmayı hedefliyor. Proje çerçevesinde DYO’nun desteği ile 250 metre uzunluğundaki duvar üzerinde İstiklal Savaşı sırasında yaşananlar resmedilerek boyanması ile son halini alıyor.

DYO’DAN KÜRE GEZİSİ İLE EŞ ZAMANLI YARIŞMA

Bu arada renklerinde doğadan ilham alan DYO; Küre gezisi ile eş zamanlı olarak Instagram üzerinden de bir yarışma düzenleyecek. Instagram @DyoBoya hesabından yürütülecek olan yarışmaya katılmak isteyenler, yeşil&haki tonlu fotoğrafları @DyoBoya’yı etiketleyerek #KeşfetDyo hashtagi ile paylaşacaklar. Söz konusu paylaşımlar arasında en iyi 5 seçilirken, ödül olarak da kendilerine renkli matara armağan edilecek.

İlginizi Çekebilir

Ford Otosan, Etik Ve İtibar Derneği’Ne Teid Katıldı

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün “İşimizi bugün olduğu gibi yarın da başarılı bir şekilde yapmak için etik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz ve Ford Otosan Çalışma İlkeleri ve Etik Kuralları rehberliğinde etik ve şeffaflığın dışına çıkmayan bir iş ilişkisi anlayışı benimsiyoruz."


Türkiye Doğal Gaz İthalatında Dünya Altıncısı

BASIN BİLDİRİSİ


“Gizli Hedef” Filmbox Hd İzleyicilerini Macera Dolu Bir Hikayeyle Buluşturuyor

“Gizli Hedef” FilmBox HD izleyicilerini macera dolu bir hikayeyle buluşturuyor


Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor

AXA Sigorta iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini ekledi. Konuyu her yönüyle ele alan ve uzman görüşlerini de içeren bir TV programı serisi hazırlayan şirket, bu sayede insanların iklim değişikliği konusunda bilinçlenmesinin yanı sıra sigorta sektörünün üzerine düşen sorumlulukları ve sigorta güvencesinin önemini de anlatmayı hedefliyor.


Ebeveynlerin Can Sıkıntısı Çocuklarda İştahsızlık

Batıgöz Sağlık Grubu


Etiketler: Küre, İstiklal, Yolu, olarak, Mimar

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.