27 Ekim 2018 Cumartesi 10:31

GÜNDEM

İtü Çekirdek Girişimcileri 3M İle Bir Araya Geldi

3M Türkiye, İTÜ Çekirdek’in binlerce başvuru arasından süzülen, birbirinden iddialı girişimcileri ile bir araya geldi. Projelerini 3M şirket yetkililerine sunan girişimciler, 3M Müşteri İnovasyon Merkezi’ni de gezerek 3M Bilimi’ni tanıma fırsatı buldular.

İtü Çekirdek Girişimcileri 3M İle Bir Araya Geldi
İtü Çekirdek Girişimcileri 3M İle Bir Araya Geldi
İtü Çekirdek Girişimcileri 3M İle Bir Araya Geldi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

3M Türkiye, Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent ile gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde İTÜ Çekirdek girişimcileri arasında yer alan 7 ekibi, 3M Türkiye ofisinde ağırladı. Ekipler, 29 Kasım’da gerçekleşerek, ödül ve yatırımlarla buluşacak girişimlerin belirleneceği Big Bang Start-up Challenge öncesinde, İTÜ Çekirdek destekçisi 3M yetkililerine projelerini aktardılar. Ziyaret sırasında 3M yetkilileriyle bir araya gelen girişimciler hem projelerini sunum eşliğinde anlatıp, soruları yanıtladılar hem de 3M Müşteri İnovasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, 3M Bilimi’ni yakından inceleme fırsatı buldular.

İTÜ Çekirdek girişimcisi 7 ekibi ağırlayan 3M Ar-Ge Direktörü Ali Kuday, İTÜ Çekirdek platformunun şirketleri, melek yatırımcıları, profesyonelleri bir araya getirdiğini ve Türkiye için son derece önemli olan girişimcilik alanına gerçekten de somut katkı sağladığını belirterek şunları söyledi: “3M Bilimi. Hayatın Her Anında”’ söylemiyle ürünler geliştiriyor ve insan yaşamını daha kolay hale getiren yenilikler sunuyoruz. Bu çerçevede de İTÜ Çekirdek platformundaki teknolojik girişimlere katkı sağlamak marka ilkelerimizle son derece örtüşüyor. İTÜ Çekirdek ile iş birliğimiz bu yıl gelen projelerden birine maddi destek vermekle başlıyor. Ayrıca, proje liderini şirket dilinde ‘3M Bilim İnsanı’ olarak geçen ve 3M’in global Ar-Ge departmanının en başındaki sayılı kişilerden birisi ile projesi hakkında görüştürerek fikir alışverişinde bulunmasını sağlayacağız. Big Bang yaklaşıyor ve 29 Ekim’de toplam 20 girişimci projeleri için son etaba hazırlanıyorlar. Biz de 3M olarak bugün 7 ekibi ağırlayarak onların bu önemli yarışa hazırlanmalarına destek olduk.”

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Deniz Tunçalp ise; “Dünyanın en iyi 3’üncü kuluçka merkezi olan İTÜ Çekirdek’in destekçileri arasında, hayatın her alanına bilimi yerleştiren 3M Türkiye’nin yer almasına çok önem veriyoruz. Sektörlerinin inovasyon potansiyelini yepyeni girişimlerle daha da ileriye taşımayı hedefleyerek İTÜ Çekirdek girişimcilerine destek veren 3M Türkiye yetkilileri, girişimcilerimizi yakından tanımak için bir araya geldi. Her yıl yeni girişimlerin en iyilerini büyük bir kaynakla buluşturduğumuz, girişimcilik ekosisteminin ‘odak’ noktası olarak adlandırdığımız Big Bang Start-up Challenge yarışmamıza gelerek, geleceğin teknolojileriyle tanışmak ve güçlü network ortamından yararlanmak isteyenleri 29 Kasım’da Uniq İstanbul’a bekleriz.” dedi.

3M’in yakından tanıma fırsatı bulduğu projelerin isimleri ve konuları ise şöyle;

- Laska – Kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli hammaddeler ve elektrik enerjisi elde eder.

- Patika Robotics – Tarım ve endüstride verimi artırmak amacıyla insansız araçlar araçlar üretir.

- Belpico – Savunma sanayinin havacılık ve uzay alanlarındaki güncel ihtiyaçlarını karşılamak için teknoloji ve ürüngeliştirme faaliyetleri yürütür.

- Otomazone – Türkiye'nin en büyük pazarlarından biri olan endüstriyel market yani elektrik, otomasyon ve hammade malzeme tedariğinde yeni bir dönem başlatmayı hedefliyor.

- Ravinspect - Uçakların yüzey muayenelerini %95'e kadar hızlandıracak otonom robotik teknolojileri geliştirir.

- Createchnic - Otomasyon ve akıllı robotik teknolojileri ile lojistik ve üretim operasyonlarının daha verimli ve yalın şekilde yürütülmesini sağlar.

-Tos-bee - Giyilebilir akıllı bileklikler ile yeni nesil akıllı iş güvenliği ve verimlilik takibi sağlayan bir sistemdir.

3M hakkında

3M’de biz, yaşamları iyileştirmek için bilimin gücünü kullanıyoruz. 30 milyar dolarlık ciromuz ve 90.000 çalışanımız ile, 200 farklı ülkede yer alan müşterilerimize çözüm ve ürünlerimizi sunuyoruz. Küresel problemlere sunduğumuz yaratıcı çözümler hakkında bilgi almak için www.3M.com ve www.3M.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

İTÜ Çekirdek Hakkında

Avrupa’nın en iyi 2’nci, dünyanın ise en iyi 3’üncü kuluçka merkezi olan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi, fikirlerini ticarileşebilir ürün ya da hizmete dönüştürmek isteyen girişimciler için çalışmaktadır. Kurulduğu 2012 yılından beri yüzlerce girişimin aldığı desteklerle başarılı olmasını ve şirketleşmesini sağlayan İTÜ Çekirdek, ülke genelinde 1.797 girişime ve 4.233 girişimciye destek verdi. 59 milyon TL yatırım alan İTÜ Çekirdek girişimlerinin toplam değerlemesi 655 milyon TL’ye ulaştı. Türkiye girişimcilik ekosistemini girişimlerin kalitesi, dünya piyasalarındaki başarısı ve başarılı girişim sayısı bakımından büyütmeyi hedefleyen İTÜ Çekirdek’in özel sektör ve kamu kurumlarından pek çok paydaşı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

“Aceleci Bebek” Bakımının Püf Noktaları

17 KASIM DÜNYA PREMATÜRE GÜNÜ


Geleceğin Ofisleri Endüstri 4.0 İle Biçimleniyor...

Mimari ve teknoloji arasında kurduğu entegrasyonla biçimlenen nitelikli ofis tasarımlarına imza atan Mimar Okan Bayık, İç Mimar Serhan Bayık ve İnşaat Mühendisi Ozan Bayık öncülüğündeki OSO Mimarlık, üretim ve yaşam biçimlerinde devrimsel değişikliklere imza atan “Endüstri 4.0”ın ofis mekanlarındaki yansımalarını ve çalışma biçimlerimize yakın gelecekte katacağı yenilikleri analiz ediyor.


Evcil Hayvanlarınız İçin Yeni Yıl Hediyeleri N11.Com’Da

Yeni yıl modasını artık hayvan dostlarımız da yakından takip ediyor. Yeni yıl ruhunu evcil hayvan dostlarıyla birlikte yaşamak isteyenler birbirinden neşeli ürünlere n11.com’da Evcil Hayvan Kategorisi altında ulaşıyor. Bu yıl sevdiklerine hediye alırken minik dostlarına da hediye almak isteyenler için uygun fiyatlı ve şık evcil hayvan kıyafetleri n11.com’da satışa sunuluyor.


Ankapark 2000 Kişiye İş Sağlayacak

Mart 2019’da Açılacak ANKAPARK 2000 Kişiye İş Sağlayacak


Tekzen’Den Soğuk Kış Günlerinde Evleri Isıtacak Kampanya

Tekzen, Kasım ve Aralık aylarında dolap ve radyatörlerde evleri ve cepleri ısıtan bir kampanya sunuyor.


Etiketler: Çekirdek, Türkiye, için, girişimcilik, olan

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.