18 Mart 2019 Pazartesi 11:39

GÜNDEM

Iv. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’Na Başvurular Başladı

Odeabank, Türkiye’nin genç yeteneklerini destekliyor

  Iv. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’Na Başvurular Başladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

IV. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’na başvurular başladı

Destekçileri arasında Odeabank’ın da yer aldığı Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nın dördüncüsüne başvurular devam ediyor. Yarışmaya, hobi amaçlı ve konservatuvarda tam veya yarı zamanlı mesleki eğitim alan 13 yaşını aşmamış profesyonel müzik öğrencileri katılabiliyor. Bedensel veya zihinsel engellere sahip müzisyenler ise yaş sınırı olmadan yarışmada Özel Kategori’de hünerlerini sergileyebilecek.

Türkiye'nin genç ve yenilikçi bankası Odeabank’ın da destekçileri arasında olduğu “Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması” bu yıl dördüncü kez gerçekleşiyor. BT Müzik ve Sahne Sanatları tarafından düzenlenen yarışma, genç yetenekleri buluşturarak, müzik öğreniminin akademik ve kişisel katkılarını ön plana çıkartmayı amaçlıyor. Yarışmaya başvurular 31 Mart 2019 tarihine kadar devam ediyor.

Direktörlüğünü Dr. Benal Tanrısever’in yaptığı Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması, ülkemizin ve dünya gençlerinin yeteneklerini keşfetmeyi, onlara yeteneklerini sergileme fırsatı vermeyi ve müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Yarışma toplumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde, farklı öğrenme ihtiyaçları bulunan genç yetenekler için oluşturduğu “Özel Kategori” ile bu alanda farkındalık yaratmayı da hedefliyor.

Hobi amaçlı ve konservatuvarda tam veya yarı zamanlı mesleki eğitim alan, 13 yaşını aşmamış profesyonel müzik öğrencileri 5 farklı kategoride yarışmaya katılabiliyor.Yarışmanın ilk aşaması web sitesi üzerinden halk ve juri oylamasıyla finalistlerin belirlenmesi, ikinci aşaması ise finalistlerin İstanbul’da juri karşısında olmak üzere iki etaptan oluşuyor.

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu ve Türkiye’de bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nın finali 14 Nisan 2019 tarihinde, Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Adaylar 31 Mart 2019 tarihine kadar, üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra www.ugy-istanbul.com adresine yarışma parçalarını yüklemeleri gerekiyor.

YARIŞMA KATEGORİLERİ

A-1 Ulusal Kategori: Müzikle hobi amaçlı uğraşan, ulusal katılımcı genç yeteneklerin belirlenen enstrüman ile katılımına açıktır.

A-2 Uluslararası Kategori: Yarı veya tam zamanlı konservatuar ve müzik okullarında okuyan, ulusal ve uluslararası katılımcı müzik öğrencilerinin belirlenen enstrümanlarla katılımına açıktır.

B-1 Ulusal Kategori: Müzikle hobi amaçlı eğitim alan, piyano dışında bir enstrüman çalan, ulusal katılımcı genç yeteneklerin katılımına açıktır.

B-2 Uluslararası Kategori: Yarı veya tam zamanlı konservatuar ve müzik okullarında eğitim alan, piyano dışında bir enstrüman çalan, ulusal ve uluslararası katılımcı genç yeteneklere açıktır.

C Özel Kategori: Öğrenme ihtiyaçları olan ulusal katılımcı genç yeteneklere açıktır.

İlginizi Çekebilir

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü Bildiriyor; "Her Mutsuzluk Depresyon Değildir”

Çağımızın hastalığı depresyon hakkında bilgiler veren Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, depresyonun kadınlarda erkeklere oranla daha çok görüldüğüne işaret ediyor. Her mutsuzluğun depresyon olmadığına ve doğru ve uygun tedavi uygulandığında depresyonun tam düzelmeye giden bir hastalık olduğuna vurgu yapıyor.


Tim 26. Olağan Genel Kurulu Türkiye'nin İhracat Şampiyonları Ödül Töreni Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2018 Araştırması

TİM 26. Olağan Genel Kurulu, Türkiye'nin İhracat Şampiyonları Ödül Töreni ve “Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2018” araştırmasına ilişkin basın bültenlerimizi ve görselleri ekte bilgilerinize sunarız.


4. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası İçin Kayıtlar Başladı

Kadın yelkenciler bir kez daha “İyiliğe Yelken Açacaklar”


Çocuklar İçin Güvenlik Devrimi 17.06.2019

Çocuğumu internetten uzaklaştırmıyorum fakat internetin zararlı etkilerinden de korumak istiyorum diyenler için tek adres Pepee TV…


Global Somali Diaspora Konferansı’Nın 3'Üncüsü İstanbul’Da Düzenleniyor

Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği sağladığı Somali ile Türkiye arasındaki devletlerarası ilişkilerin ulaştığı düzeyden hareketle, GSD’nin 3'ncü uluslararası konferansı Yunus Emre Enstitüsü'nün desteğiyle İstanbul’da düzenleniyor.


Etiketler: Uluslararası, müzik, genç, Müzik, Genç

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.