21 Ocak 2018 Pazar 22:13

KİTAP

İyi Kitap 100. sayısını dostlarıyla kutladı!

İyi Kitap 100. sayısını dostlarıyla kutladı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye’de çocuk ve gençlik edebiyatı alanında yayımlanan tek dergi İyi Kitap, Ocak ayında yayımladığı 100. sayısını özel bir etkinlikle kutladı. Tudem Yayın Grubu’nun desteğiyle her ay ücretsiz yayımlanan ve dağıtılan İyi Kitap, çocukların ve gençlerin nitelikli kitaplara ulaşmasını hedefliyor.

Türkiye’de çocuk ve gençlik edebiyatı alanında yayımlanan tek dergi olan İyi Kitap, Ocak ayında yayımladığı 100. sayısını İstanbul’da düzenlediği özel bir etkinlikle kutladı. Yayıncılık ve edebiyat dünyasından pek çok kişinin, yazar ve ressamın katıldığı etkinlikte, 100. sayı pastasını derginin Yazı İşler Müdürü Safter Korkmaz ve İyi Kitap yazarları birlikte kesti.

Korkmaz erkinlikte yaptığı konuşmada “İyi Kitap, her ay yüzlerce çocuk ve gençlik kitabının yayımlandığı bir ortamda nitelikli olanların öne çıkmasını sağlamak için, bu alanda büyük bir boşluğu doldurmak üzere yola çıktı. Bugün, İyi Kitap bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atarak 100. sayısına ulaştı. Bu derginin var olmasını sağlayan ve desteğini hiç esirgemeyen Tudem Yayın Grubu’na ve kitap incelemeleri ile dergiye katkıda bulunan tüm İyi Kitap yazarlarına teşekkür ediyorum. Çocukların iyi kitaplara ulaşmasına katkı sağladığımız için çok mutluyuz.” dedi.

Öğretmen ve ebeveynlerin çocuk ve gençlere nitelikli kitaplar seçmesine olanak tanımak amacıyla Tudem Yayın Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi olarak yayın hayatına başlayan dergi, dokuz yıldır Türkiye’nin dört bir yanındaki özel okullara, devlet okullarına, kütüphanelere ve kitabevlerine ücretsiz olarak dağıtılıyor. Derginin her sayısında yeni ve dikkat çeken çocuk ve gençlik kitapları, yine bu alandan gelen yazarlar, editörler, çevirmenler ve illüstratörler tarafından yayınevi ayrımı yapılmaksızın değerlendiriliyor.

İyi Kitap’ın dijital kopyası kendi web sitesinden, Issuu ve Magzter üzerinden ücretsiz olarak okunabiliyor. İyi Kitap sosyal medya hesaplarından da yeni sayılarının duyurusunu takipçileriyle paylaşıyor.

Rakamlarla İyi Kitap’ın 100 sayısı
100 sayı boyunca İyi Kitap’ta 2.403 adet kitap değerlendirildi. Bunlardan 1.164’ü çocuk, 377’si gençlik kitabı oldu; 385 başvuru; 88 de çizgi roman incelemesi yayımlandı.

Değerlendirilen 2.403 kitabın 767’si Türkçe, 1.636’sını ise çeviri eserler oluşturuyor. Toplam 3 milyon 296 bin tiraja ulaşan İyi Kitap’ta bugüne kadar 190 yazar, inceleme yazıları ile dergiye katkı sağladı.

İlginizi Çekebilir

Yks'nin Ardından Yapılacaklar

Seçimini tercih dönemine bırakma


Jazeera Havayolu’Nun Sabiha Gökçen’Den Kuveyt Uçuşları Başladı

Kuveyt’in önde gelen havayolu şirketlerinden Jazeera Airways, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçmaya başladı. A320 tipi uçaklarla haftada 3 gün (Çarşamba, Cuma ve Pazar) Kuveyt’e uçacak olan şirket, 26 Ekim tarihine kadar uçuşlarını bu şekilde sürdürecek.


Ford, 21. Geleneksel Dünya Mükemmeliyet Ödülleri’Nde Bir Kez Daha Pırellı’Yi Onurlandırdı

Pirelli, 21. geleneksel Ford Dünya Mükemmeliyet Ödülleri’nde en iyi performans gösteren küresel tedarikçi olarak sürdürülebilirlik ödülüne layık bulundu. Pirelli’nin Sürdürülebilirlik Dünya Mükemmeliyet Ödülünü Ford Motor Company Ürün Geliştirme ve Satınalmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hau Thai-Tang ile Kalite ve Yeni Model Programları Başkan Yardımcısı Linda Cash takdim etti.


Göçebe Tuvaller'in Mavi Göç'ü 28 Haziran'da açılacak

Göçebe Tuvaller Bodrum'da


Global Somali Diaspora Konferansı’Nın 3'Üncüsü İstanbul’Da Düzenleniyor

Ülkemizin küresel insani kalkınma hedefleri kapsamında kamu diplomasisi desteği sağladığı Somali ile Türkiye arasındaki devletlerarası ilişkilerin ulaştığı düzeyden hareketle, GSD’nin 3'ncü uluslararası konferansı Yunus Emre Enstitüsü'nün desteğiyle İstanbul’da düzenleniyor.


Etiketler: Kitap, çocuk, gençlik, sayısını, kutladı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.