21 Ocak 2018 Pazar 22:13

KİTAP

İyi Kitap 100. sayısını dostlarıyla kutladı!

İyi Kitap 100. sayısını dostlarıyla kutladı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye’de çocuk ve gençlik edebiyatı alanında yayımlanan tek dergi İyi Kitap, Ocak ayında yayımladığı 100. sayısını özel bir etkinlikle kutladı. Tudem Yayın Grubu’nun desteğiyle her ay ücretsiz yayımlanan ve dağıtılan İyi Kitap, çocukların ve gençlerin nitelikli kitaplara ulaşmasını hedefliyor.

Türkiye’de çocuk ve gençlik edebiyatı alanında yayımlanan tek dergi olan İyi Kitap, Ocak ayında yayımladığı 100. sayısını İstanbul’da düzenlediği özel bir etkinlikle kutladı. Yayıncılık ve edebiyat dünyasından pek çok kişinin, yazar ve ressamın katıldığı etkinlikte, 100. sayı pastasını derginin Yazı İşler Müdürü Safter Korkmaz ve İyi Kitap yazarları birlikte kesti.

Korkmaz erkinlikte yaptığı konuşmada “İyi Kitap, her ay yüzlerce çocuk ve gençlik kitabının yayımlandığı bir ortamda nitelikli olanların öne çıkmasını sağlamak için, bu alanda büyük bir boşluğu doldurmak üzere yola çıktı. Bugün, İyi Kitap bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atarak 100. sayısına ulaştı. Bu derginin var olmasını sağlayan ve desteğini hiç esirgemeyen Tudem Yayın Grubu’na ve kitap incelemeleri ile dergiye katkıda bulunan tüm İyi Kitap yazarlarına teşekkür ediyorum. Çocukların iyi kitaplara ulaşmasına katkı sağladığımız için çok mutluyuz.” dedi.

Öğretmen ve ebeveynlerin çocuk ve gençlere nitelikli kitaplar seçmesine olanak tanımak amacıyla Tudem Yayın Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi olarak yayın hayatına başlayan dergi, dokuz yıldır Türkiye’nin dört bir yanındaki özel okullara, devlet okullarına, kütüphanelere ve kitabevlerine ücretsiz olarak dağıtılıyor. Derginin her sayısında yeni ve dikkat çeken çocuk ve gençlik kitapları, yine bu alandan gelen yazarlar, editörler, çevirmenler ve illüstratörler tarafından yayınevi ayrımı yapılmaksızın değerlendiriliyor.

İyi Kitap’ın dijital kopyası kendi web sitesinden, Issuu ve Magzter üzerinden ücretsiz olarak okunabiliyor. İyi Kitap sosyal medya hesaplarından da yeni sayılarının duyurusunu takipçileriyle paylaşıyor.

Rakamlarla İyi Kitap’ın 100 sayısı
100 sayı boyunca İyi Kitap’ta 2.403 adet kitap değerlendirildi. Bunlardan 1.164’ü çocuk, 377’si gençlik kitabı oldu; 385 başvuru; 88 de çizgi roman incelemesi yayımlandı.

Değerlendirilen 2.403 kitabın 767’si Türkçe, 1.636’sını ise çeviri eserler oluşturuyor. Toplam 3 milyon 296 bin tiraja ulaşan İyi Kitap’ta bugüne kadar 190 yazar, inceleme yazıları ile dergiye katkı sağladı.

İlginizi Çekebilir

Ailenizde Tansiyon Sorunu Varsa Dikkat!

GENÇLERİN DE TANSİYONU ARTIYOR


Teknolojik Babalara Dünyanın En Hafif D Slr Makinesi Canon Eos 200D

Teknolojiyi yakından takip eden ve fotoğraf çekmekten keyif alan babalar için Canon EOS 200D, yüksek görüntü kalitesi ile Babalar Günü’nün en dikkat çekici hediyesi oluyor. Herkesin yanında rahatlıkla taşıyabileceği dünyanın en hafif D-SLR makinesi Canon EOS 200D, sunduğu üstün görüntü kalitesi sayesinde de hikayelere değer katarak onları ölümsüzleştiriyor.


Network İle Sahne Senin Hikaye Senin

Romantik ve zarif detaylarıyla dikkat çeken NetWork İlkbahar/ Yaz 2018 Koleksiyonu’ndaki tasarımlarla yaz davetlerine hazırsınız.


Palladium Etkinlik Super Foods'la Saglikli Yemekler, Eglencelisaatler Palladium'da! Basin Bulteni Ve Gorsel

SUPER FOODS'la sağlıklı yemekler, eğlenceli saatler Palladium'da!


Vakıfbank İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

VakıfBank yılın ilk çeyreğinde sektördeki en yüksek kredi büyümesini sağladı


Etiketler: Kitap, çocuk, gençlik, sayısını, kutladı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.