24 Ocak 2019 Perşembe 12:23

GÜNDEM

İyzico Türkiye’Nin E İhracat Menzilini 1,5 Katına Çıkardı

Finansal teknoloji alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan iyzico ve Politika Analiz Laboratuvarı (PAL) ortaklığında hazırlanan “Finansal Teknolojilerin Türkiye Ekonomisine Etkileri: iyzico Vaka Analizi” raporu, iyzico’nun farklı alanlarda yerel fintek sektörüne olan etkilerini göstermek amacıyla hazırlandı. Özellikle e-ticaret sektörüne dair önemli rakamlar içeren raporda, iyzico’nun büyüme rakamları ve e-ihracat verileri ön plana çıkan konular oldu.

İyzico Türkiye’Nin E İhracat Menzilini 1,5 Katına Çıkardı
İyzico Türkiye’Nin E İhracat Menzilini 1,5 Katına Çıkardı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

iyzico e-ticaret sektöründen 4 kat hızlı büyüyor!

BKM verilerine göre Mart 2016 – Eylül 2018 arasında Türkiye genelinde internet üzerinden kredi kartıyla yapılan ödemeler, aylık ortalama yüzde 3 ile büyürken iyzico’nun büyüme oranı yüzde 11 oldu. iyzico üzerinden Mayıs 2016’da 17 milyon TL’lik işlem hacmine erişildi; Haziran 2018’de ise bu hacim 260 milyon TL seviyesine ulaştı.

iyzico ülkenin e-ihracat menzilini genişletiyor

Raporun değindiği bir diğer önemli başlık ise e-ihracat rakamları. Buna göre iyzico üzerinden gerçekleştirilen e-ihracat faaliyetlerinin menzili, Türkiye’nin 3.355 km’lik e-ihracat menzilinin 1,5 katına çıktı ve 5.292 km oldu.

Menzil artışının yanında iyzico, bu alanda da ülke ortalamasının üzerinde bir büyüme kaydetti. Mart 2016-Eylül 2018 dönemi içerisinde Türkiye’nin e-ihracatı yüzde 2 büyürken, iyzico ülke ortalamasının tam 9 katı hızla büyüdü ve aynı dönemde yüzde 18’lik bir büyüme oranına ulaştı. Aralık 2016 ile Aralık 2018 arasındaki dönemde, iyzico üzerinden yurtdışına satış yapan üye iş yeri sayısı da 4 kat arttı ve 350’den 1337’ye çıktı.

1.2 milyar TL’lik kayıtiçi işlem artışı sağlandı

Raporda ayrıca, iyzico’nun kayıtiçi ekonomiye olan katkısına da değinildi. Buna göre, iyzico üye iş yeri sayısının ve iyzico üzerinden gerçekleştirilen işlem hacminin artması, kayıt dışından kayıt içine geçen işlem hacmini de artırdı. 2016-2018 yılları arasında, iyzico üzerinden gerçekleştirilen işlem hacmi 4,8 milyar TL seviyesine ulaştı ve kayıtiçi ekonomiye 1,2 milyar TL seviyesinde bir katkı sağlandı.

Rapordan öne çıkan diğer önemli başlıklar

iyzico hakkında

Finans teknoloji şirketi iyzico, dijital pazar için yenilikçi ödeme ve güvenli alışveriş çözümleri sunar. KOBİ'ler için 24 saatten kısa sürede hızlı ve kolay bir entegrasyon sağlayan iyzico, BDDK lisanslı ve PCI-DSS onaylı altyapısıyla maksimum güvenlik sunarak kurumsal ve bireysel satıcıların web sitesi ya da sosyal medya üzerinden global olarak online ticaret yapabilmesine imkân sağlar. iyzico teknolojisi, online işletme ve girişimlerin ödeme kabul oranlarını en üst düzeye çıkarmasını, yerel ve yabancı para birimleriyle peşin ya da taksitli ödeme almalarını sağlarken tüketicilerin 7/24 canlı destekle internetten güvenle alışveriş yapması mümkün kılar. 2013 yılında kurulan iyzico, 29 bin kurumsal, 1.2 milyon bireysel müşterisi ve 5 milyar TL'lik yıllık işlemle Türkiye'nin en hızlı büyüyen finansal teknoloji şirketidir. http://www.iyzico.com

PAL hakkında

Politika Analiz Laboratuvarı (PAL), kamu politikalarında yeniliklere ilham vermeyi amaçlayan bir danışmanlık ve düşünce kuruluşudur. Nitelikli bilgi üreterek kamu politikalarını yönlendirmeyi ve özgün yöntemler kullanarak yenilikçi politikaların geliştirilmesine katkı sunmayı amaçlamaktadır. Tüm çalışmalarda kanıta dayalı politika önerileri geliştirmek için veri analitiğinden faydalanmakta ve kamu politikalarının paydaşlarıyla etkileşime önem vermekte; onların deneyimleri ve beklentileri doğrultusunda etkili çözümler geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Farklı disiplinlerden ve kurumlardan uzmanları bir araya getiren PAL’ın kurucu ekibi Emin Dedeoğlu, Sefa Pamuksuz, Emre Koyuncu, Ömür Enes ve Esen Çağlar’dan oluşmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bayram Neşesi Ödüllü Bir Yarışmayla Tiktok’Ta Kutlandı

Kullanıcılarına ilham verici ve yaratıcı içerikler oluşturmaları için çeşitli fırsatlar sunan kısa video uygulaması TikTok, Kurban Bayramı’na özel bir kampanya düzenledi. #Kurbanbayramı etiketiyle düzenlenen kampanyada; bayram gezileri, ülkemizle özdeşleşen bayram komedileri, ilginç anlar ve olmazsa olmaz bayram sofraları uygulamanın sunduğu özel çıkartma ve efektlerle süslendi.


Sign Of The City Awards, Yeniliklerle Başladı

Şehirlere Anlam ve Prestij Katan


Dünya Çapında Ödüllü Firma Porland, Maıson&Objet Paris Fuarı'nda Yine Göz Kamaştırıyor...

DÜNYA ÇAPINDA ÖDÜLLÜ FİRMA PORLAND,MAISON&OBJET PARİS FUARI’NDA YİNE GÖZ KAMAŞTIRIYOR…


Bir Mama 500 Kalori

Sokakta yaşayan hayvan dostları için ‘Bir Mama Beş Yüz Kalori’ projesini başlatan Sports International şubeleri yüksek katılımcı ile 6543 kg mama topladı.


Bireysel Ve Kurumsal Kadın Yelken Takımlarının Katılacağı 4.“Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası” 6 7 8 Eylül’De Düzenlenecek

Bugüne kadar 20’yi aşkın kurumdan 300’den fazla sporcunun yarıştığı


Etiketler: iyzico, üzerinden, işlem, 2018, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.