8 Ekim 2019 Salı 10:34

GÜNDEM

Kaçuv Umut Elçileri 41. İstanbul Maratonu’Nda ''Umudum Eğitim Projesi'' İçin Koşacak

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), kanser tedavisi devam eden veya tedavisini tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocukların 1 yıllık eğitim giderlerini karşılayacak Umudum Eğitim Projesi’ni, 41. İstanbul Maratonu’nda koşacak olan Umut Elçileri’nin desteğiyle hayata geçirecek.

Kaçuv Umut Elçileri 41. İstanbul Maratonu’Nda  ''Umudum Eğitim Projesi'' İçin Koşacak
Kaçuv Umut Elçileri 41. İstanbul Maratonu’Nda  ''Umudum Eğitim Projesi'' İçin Koşacak
Kaçuv Umut Elçileri 41. İstanbul Maratonu’Nda  ''Umudum Eğitim Projesi'' İçin Koşacak
Kaçuv Umut Elçileri 41. İstanbul Maratonu’Nda  ''Umudum Eğitim Projesi'' İçin Koşacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2000 yılında maddi sorunları nedeniyle kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara ve ailelerine destek sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV, 3 Kasım Pazar günü 41’incisi düzenlenecek İstanbul Maratonu’nda kanser tedavisi devam eden veya tedavisi tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocukların 1 yıllık eğitim giderlerini karşılayacak olan "Umudum Eğitim Projesi"ni hayata geçirmek için yer alacak. Umudum Eğitim Projesi ile KAÇUV, çocukların eğitim umuduna tutunarak motivasyonlarını güçlendirmeyi ve tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajlar nedeniyle eğitim hayatlarının etkilenmemesini hedefliyor. İsteyenler maratonda KAÇUV adına 21 Ekim itibariyle Umut Elçileri’ne bağışlarıyla destek olabilecek.

Eğitimin devamlılığı umudun devamı

Çocukluk döneminde görülen kanserde, tanı konması, yatarak-ayakta tedavi ve kontrol aşaması ile birlikte tedavi süreci 5 yıla kadar devam ediyor. Bu süreçte pek çok çocuk okul hayatına ara vermek zorunda kalıyor ve eğitim hakkından mahrum oluyor. Bu durum çocuğu yalnızca akademik becerilerini güçlendiren kurumdan değil aynı zamanda sosyalleşeceği ve onu hayata hazırlayan bir ortamdan da uzaklaşmasına neden oluyor.

Eğitim hayatından kopuş, geleceğe dair korku ve kaygılarını destekleyerek, çocukta eski hayatına geri dönemeyeceği endişesi yaratıyor. Tedavi sürecinde aynı zamanda maddi sıkıntılar yaşayan aileyi daha da dezavantajlı hale getirerek çocuğun eğitim hayatına dönüşünü olumsuz etkiliyor.

Umudum Eğitim projesi ile KAÇUV, tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajlar nedeniyle eğitim hayatlarının etkilenmemesini ve çocukların eğitim umuduna tutunarak motivasyonlarını güçlendirmeyi hedefliyor. Çünkü eğitimin devamlılığı çocukların hayatlarına dair umudun devam ettiğinin göstergesidir.

Geç Kayıtlar 31 Ekim'de

41. İstanbul Maratonu yoğun talep sebebi ile tamamlandı. Online kayıt işlemini gerçekleştirememiş olanlar için 31 Ekim Perşembe günü Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde (Yenikapı Miting Alanı) düzenlenecek olan Maraton ve Spor Fuarı'nda geç kayıt imkânı sunulacak. Sporcular, fuarda yer alan sivil toplum kuruluşları arasından seçecekleri herhangi bir STK'ya bağış yapmak ve kayıt ücretini ödemek kaydıyla geç kayıt yaptırabilecek.

İlginizi Çekebilir

Yeni Renault Clio Türkiye’De

Renault Grubu’nun en çok satan global modeli, Avrupa ve Türkiye’de B-HB segmentinin lideri Clio yenileniyor. Yeni Clio, dinamik sürüş becerisi, yol tutuşu, yüksek teknolojileri ve tasarımdan üretime kadar kalitesi ile bugüne kadarki “en iyi Clio “olarak öne çıkıyor.


Crypto Talks’Tan Bilira’Ya Davet 28 Ocak 2020

Türk Lirası tarafından desteklenen, herkese uyumlu ve güvenilir ilk stabil kripto para birimi olan ve geçtiğimiz aylarda aldığı yatırımlarla kurumsal kimlik dönüşümüne başlayan BiLira, kullanım pratiklerini artırmaya devam ediyor. BiLira, 28 Ocak 2020 tarihinde 42 Maslak ininal Espor Arena’da düzenlenecek olan Crypto Talks katılımcıları ile buluşacak.


Kadıköy Depremin Ardından Yaraları Birlikte Sarıyor

Kadıköylüler, Elazığ ve Malatya’yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kadıköy Belediyesi’nin başlattığı “Kadıköy Paylaşıyor” yardım kampanyasına katkıda bulunmak için Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan binasına akın etti.


Beşir Derneğinden Afetzedelere Destek

BEŞİR DERNEĞİNDEN AFETZEDELERE DESTEK


İbb, Elazığ’Da 158 Personel 23 Araçla Çalışmalara Katılıyor

İBB, dün akşam saatlerinde Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle teyakkuza geçti. AFAD’da koordinasyon toplantısına katılan Başkan Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla Elazığ’a 158 personel ve 23 araçtan oluşan arama kurtarma ve yardım ekipleri gönderildi. Arama kurtarma ekibi şehirde çalışmalara başladı. Gece boyunca süren çalışmalarda 2 vatandaş yaralı olarak göçük altından çıkartıldı.


Etiketler: eğitim, maddi, KAÇUV, çocukların, Eğitim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.