18 Ekim 2019 Cuma 10:29

GÜNDEM

Kadıköy Belediyesi’Nden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi

Kadıköy Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi, kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin belediye çalışanları ve muhtarlar için seminer düzenledi. Seminerde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim ve Avukat İpek Bozkurt, şiddete uğrayan ve şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadın, çocuk ve aile bireylerinin korunmasını amaçlayan 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair kanun ve İstanbul Sözleşmesine yönelik bilgi verdi. Ataselim ve Bozkurt Türkiye’de kadına yönelik şiddetin önlenmesi için bireylerin ve belediyelerin üzerine düşen görevleri anlattı, belediye çalışanlarının sorularını yanıtladı.

Kadıköy Belediyesi’Nden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi
Kadıköy Belediyesi’Nden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi
Kadıköy Belediyesi’Nden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de kadına yönelik şiddete ilişkin veriler paylaşan ve Eylül ayında 53 kadının öldürüldüğünü aktaran Fidan Ataselim bu konuda belediyelerin de üzerine düşen görevler olduğunun altını çizdi. Ataselim, “Belediyelerin nüfusları oranında sığınma evi açmaları gerekiyor. Ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliği birimi ve kadın dayanışma merkezilerinin açılması, belediyelerin bütün yönetim organlarında kadınların katılımları ile ilgili düzenlemelerin yapılması bu alanda atılabilecek önemli adımlar. Öte yandan belediyeler kadın haklarına yönelik bilgilendirme amaçlı eğitimler düzenleyebilir, 6284 sayılı Koruma Kanunu ve İstanbul Sözleşmesi’nin içeriği ile ilgili halka açık toplantılar düzenleyebilir. Belediyeler kreş hizmeti verebilir, kadınlara istihdam yaratabilir.” diye konuştu.

Eğitimde kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun hazırladığı broşürler de dağıtıldı. Broşürlerde yer alan bilgilere göre:

Kadına yönelik şiddet karşısında yapılabilecekler

6284 Sayılı Kanun ile yararlanabileceğiniz haklar

İlginizi Çekebilir

Creavit Ürün

Foglia banyo serisi: Defne Koz, Creavit için tasarladı.


Dekorasyonun Günü Pazar

Evdema’nın 3 büyük mağazası artık Pazar günleri de açık…


Tügiad Genel Başkanı Anıl Şohoğlu'nun İdlib Şehitleri İçin Taziye Mesajı

Türkiye Genç İş Adamları Derneği Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu İdlib'de hayatını kaybeden Türk askerleri için yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: "İdlib’den gelen acı haber ile yüreğimiz yanıyor... Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak için İdlib’de görev yapan, rejim unsurları tarafından gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit olan kahraman evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Milletimiz her zorluğu birlik ve beraberlikle aşabilecek güçtedir. Devletimizin her koşulda yanındayız. Başımız sağ olsun..."


360, 2 8 Mart 2020, Yayın Akışı Revize

BAHARiYE CD. NO:31 iKiTELLi, BASIN EKSPRES YOLU, KÜÇÜKÇEKMECE / iSTANBUL


Bizim Toptan, 2019 Yılında Net Kârını 33,1 Milyon Tl’Ye Çıkardı

Bizim Toptan, başarılı iş modeli sayesinde 2019 yılında elde ettiği net kârı 33,1 milyon TL’ye, satış gelirlerini 4,5 milyar TL’ye yükselterek, sürdürülebilir büyümesine devam etti.


Etiketler: yönelik, kadına, ilişkin, Ataselim, belediyelerin

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.