21 Ekim 2019 Pazartesi 13:38

GÜNDEM

Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı

Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyet'in kuruluşunun 96. yıl dönümünü kutlamaya Kadıköy İskele Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bulunan meşaleleri yakarak başladı.

Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“HAYDARPAŞA’YA DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Meşale yakma törenine Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve eşi Rojvan Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Kadıköy’de öğrenim gören öğrenciler katıldı. İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunun ardından konuşma yapan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras, vazgeçilmez bir değerdir. Bu kıymetli, vazgeçilmez hazinenin bekçileri, yılmaz savunucuları olmaya devam edeceğiz. Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş, uygar bir ülke olma yolunda zaman zaman engeller, ihanetler ve saldırılarla da karşılaşsak. laik, demokratik cumhuriyet ve aydınlık bir Türkiye için gece gündüz çalışan, dişiyle tırnağıyla mücadele eden Cumhuriyet çocuklarının varlığı umudumuzu taçlandırıp gücümüze güç katıyor. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Cumhuriyet demokrasinin yegane kollayıcısı, hak ve özgürlüklerimizin teminatıdır. Dün olduğu gibi bugün de Kadıköy bu değerlere sahip çıkmaya devam ediyor” şeklinde konuştu. Haydarpaşa Garının tarihsel önemine vurgu yapan Odabaşı, “Haydarpaşa bizim geçmişimizi anlatan, geçmişimizden bize miras kalan en büyük tarihi değerlerden biridir. Haydarpaşa sadece bir bina değil, yapıldığı günden bugüne bu toplumun hafızası ve hayalleridir. Anadolu’dan İstanbul’a gelen herkesin İstanbul’da ilk gördüğü yer Haydarpaşa’dır. Onun için dün nasıl Haydarpaşa’ya sahip çıktıysak bugün de sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

MEŞALEYİ GENÇLERLE BİRLİKTE YAKTI

Konuşmasının ardından Odabaşı, meşaleyi gençlerle birlikte yaktı. Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Bandosu’nun marşları ile renk kattığı törende öğrenciler marşlara bayraklarıyla eşlik etti. Cumhuriyet Bayramı coşkusu Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Bandosu ile hafta boyunca Kadıköy’ün sokaklarında olacak.

BAĞDAT CADDESİ’NDE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Bando ile başlayan etkinlikler söyleşiler, yelken yarışları, klasik otomobil konvoyu, Atatürk’ün sevdiği şarkılar konserleriyle devam edecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını 29 Ekim’de Bağdat Caddesi’nde yapılacak yürüyüş oluşturuyor. Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak yürüyüş Caddebostan İskele sokakta son bulacak.

İlginizi Çekebilir

Odeabank, Dış Ticarette Fırsat Ve Riskleri Masaya Yatırdı Bb 18.11.2019

Türkiye’nin genç ve dinamik bankası Odeabank tarafından düzenlenen “Odeabank Dış Ticaret Buluşması” toplantısında, dış ticaretin finansmanı ve riskleri konuşuldu. Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü “Nakit yönetimi, dış ticaret ve ödeme sistemlerindeki uzmanlığımız ile ihracat yapan firmalara en kaliteli hizmeti sunuyoruz. İhracat alanındaki uzman kadromuz ve güçlü sermaye yapımızla, dış ticaret firmalarına kaynak sağlamaya devam edeceğiz” dedi.


Ahmet Kural Üç Farklı Tipi Aynı Filme Sığdırdı

Başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Devrim Yakut, Rasim Öztekin’in yer aldığı Baba Parası 1 Ocak 2020’de sinemaseverlerle buluşacak.


The Organic Pharmacy’Den 2020’Ye Avantajlı Yeni Yıl Hediye Koleksiyonları Bülten&Görseller

Yeni yıla sağlıklı, organik hediyeler


Manuş Baba’Dan Köy Okuluna Ziyaret

MANUŞ BABA DİYARBAKIR’DA ADINA YAPTIRILAN “MANUŞ BABA KÜTÜPHANESİ”Nİ ZİYARET ETTİ


Emirates, Cruise Yolcuları İçin, Dubai’Deki İlk Uzaktan Check İn Terminalini Açtı

Emirates’in havaalanı dışındaki ilk uzaktan check-in terminali, cruise yolcularına kusursuz bağlantı imkanları sağlamak üzere açıldı.


Etiketler: Cumhuriyet, Kadıköy, Odabaşı, Haydarpaşa, Başkanı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.