21 Ekim 2019 Pazartesi 13:38

GÜNDEM

Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı

Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyet'in kuruluşunun 96. yıl dönümünü kutlamaya Kadıköy İskele Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bulunan meşaleleri yakarak başladı.

Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
Kadıköy’De 29 Ekim Meşalesi Yakıldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“HAYDARPAŞA’YA DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Meşale yakma törenine Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve eşi Rojvan Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Kadıköy’de öğrenim gören öğrenciler katıldı. İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunun ardından konuşma yapan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras, vazgeçilmez bir değerdir. Bu kıymetli, vazgeçilmez hazinenin bekçileri, yılmaz savunucuları olmaya devam edeceğiz. Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş, uygar bir ülke olma yolunda zaman zaman engeller, ihanetler ve saldırılarla da karşılaşsak. laik, demokratik cumhuriyet ve aydınlık bir Türkiye için gece gündüz çalışan, dişiyle tırnağıyla mücadele eden Cumhuriyet çocuklarının varlığı umudumuzu taçlandırıp gücümüze güç katıyor. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Cumhuriyet demokrasinin yegane kollayıcısı, hak ve özgürlüklerimizin teminatıdır. Dün olduğu gibi bugün de Kadıköy bu değerlere sahip çıkmaya devam ediyor” şeklinde konuştu. Haydarpaşa Garının tarihsel önemine vurgu yapan Odabaşı, “Haydarpaşa bizim geçmişimizi anlatan, geçmişimizden bize miras kalan en büyük tarihi değerlerden biridir. Haydarpaşa sadece bir bina değil, yapıldığı günden bugüne bu toplumun hafızası ve hayalleridir. Anadolu’dan İstanbul’a gelen herkesin İstanbul’da ilk gördüğü yer Haydarpaşa’dır. Onun için dün nasıl Haydarpaşa’ya sahip çıktıysak bugün de sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

MEŞALEYİ GENÇLERLE BİRLİKTE YAKTI

Konuşmasının ardından Odabaşı, meşaleyi gençlerle birlikte yaktı. Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Bandosu’nun marşları ile renk kattığı törende öğrenciler marşlara bayraklarıyla eşlik etti. Cumhuriyet Bayramı coşkusu Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Bandosu ile hafta boyunca Kadıköy’ün sokaklarında olacak.

BAĞDAT CADDESİ’NDE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Bando ile başlayan etkinlikler söyleşiler, yelken yarışları, klasik otomobil konvoyu, Atatürk’ün sevdiği şarkılar konserleriyle devam edecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını 29 Ekim’de Bağdat Caddesi’nde yapılacak yürüyüş oluşturuyor. Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak yürüyüş Caddebostan İskele sokakta son bulacak.

İlginizi Çekebilir

İnşaat Sektöründe Devrim Çevik Dönüşüm

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020, 18-22 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşecek. Bölgedeki en yeni yapı sektörü ürün ve hizmetlerinin sergilenmesi ve takip edilmesi için olanak sağlamasının yanında Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul aynı zamanda içeriğiyle yaratıcı ve yatırımcı zihinler arasında köprü oluşturan aktivitelerle destekleniyor.


Fastpay Ve İstanbul Wildcats’Ten Espor’Un Geleceğine Güçlü İmza

DenizBank yenilikçi ürünü fastPay ile spor alanına desteğini genişletecek bir iş birliğine imza atarak Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın en geniş kadrolu espor kulübü olan İstanbul WildCats’in isim sponsoru oldu.


Mckinsey İklim Değişimi İle Birlikte Sosyal Ve Ekonomik Riskler Katlanarak Artıyor

McKinsey & Company, ‘İklim Riskleri ve Yanıtlar: Fiziksel Tehlikeler ve Sosyoekonomik Etkileri’ raporu ile değişen iklim koşullarına adaptasyon için harekete geçmenin hayati önem taşıdığını vurguluyor. Bir yıllık süreçte, 105 ülkeden verilerle hazırlanan rapor, küresel ısınmanın etkilerinin katlanarak arttığına ve doğru aksiyonlar alınmazsa yüz milyonlarca hayatın ve doğal kaynakların tehdit altında kalacağına dikkat çekiyor. Olası felaketlerin ekonomik boyutu ise trilyon dolar seviyesinde olacak.


5 6 7 Mart Tarihlerinde Gerçekleşecek Sónar Istanbul’Un Günlük Programları Açıklandı

Zorlu PSM’de bir dünya festivali: Sónar Istanbul için geri sayım başladı!


Singer’Den Kadınlar Gününde Hayatlarını Kolaylaştıran Ürünler

Singer, kadınların hobilerini el emekleriyle tasarıma dönüştürecekleri mekanik, elektronik ve bilgisayarlı dikiş makinesi alternatifleri sunuyor. Giysilerinin basit tadilatlarını yapmak ya da basit dokunuşlarla kendi tasarımlarını hayata geçirmek isteyenler aradıkları makineleri Singer’de bulabiliyor.


Etiketler: Cumhuriyet, Kadıköy, Odabaşı, Haydarpaşa, Başkanı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.