15 Mayıs 2019 Çarşamba 09:48

GÜNDEM

“Kadir Has Üniversitesi Kolokyum Serisinin İkincisini Prof. Dr. Özgür Demirtaş İle Gerçekleştirdi”

Kadir Has Üniversitesi, sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlediği “Herkese Açık Kolokyum” serisinin ikincisini 13 Mayıs Pazartesi günü düzenledi. Kadir Has Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği “Herkese Açık Kolokyum”un teması “Para ve Akıl” oldu.

“Kadir Has Üniversitesi Kolokyum Serisinin İkincisini Prof. Dr. Özgür Demirtaş İle Gerçekleştirdi”
“Kadir Has Üniversitesi Kolokyum Serisinin İkincisini Prof. Dr. Özgür Demirtaş İle Gerçekleştirdi”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kadir Has Üniversitesi sosyal sorumluluk projesi olarak, farklı konularda dünyaca ünlü bilim insanları ve uzmanları ağırladığı “Herkese Açık Kolokyum” düzenliyor. İlk olarak Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz’in “İyi Bir Öğretmen, İyi Bir Yönetici, İyi Bir İnsan” konusu ile başlayan kolokyum serisinin ikincisi Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın “Para ve Akıl” başlıklı konferansı ile devam etti.

Kadir Has Üniversitesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Herkese Açık Kolokyum”un açılış konuşmasını yapan Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Berker “Özgür Demirtaş hocamızı üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kendisi önceki yıllarda Amerika’da “Finans” alanında çalışmış ve 2010 yılında ülkesine geri dönmüştür. Finans ile ilgili bize net, kesin bilgiler verdiği için ileriye güçlü bakmamız adına iyi bir rol model” dedi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, yoğun bir ilgi ile karşılandığı “Herkese Açık Kolokyum” etkinliğinde öğrenciler, akademisyenler, çalışanlar ve mezunlar ile bir araya geldi. Yoğun ilgi gören konferansta salon tıklım tıklım dolarken pek çok katılımcı konferansı ayakta izledi. Canlı anlatımı ile para ve akıl ilişkisini tartışmaya açtığı etkinlik, soru cevap bölümü ile son buldu.

“Herkese Açık Kolokyum”un üçüncüsü, 27 Mayıs Pazartesi günü Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Kafadar’ın; "Evliya Çelebi'den Tekinsiz Bir Kanal İstanbul Hikayesi: Tuna'nın Balıkları, Boğazın Canavarları” başlıklı konuşması ile devam edecek.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş; Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans derecesini başarı ile tamamladıktan sonra, A.B.D.’de Boston College’da ana dalından farklı bir dal olan Finans alanında 5 yıl içerisinde doktora çalışmalarını tamamlayarak 27 yaşında doktor ünvanını kazandı. 2003 yılında, Yardımcı Doçent unvanını alarak Baruch College City University of New York‘ta göreve başladı. 31 yaşında Doçent Doktor ünvanını alan Demirtaş, 2010 yılında Sabancı Üniversitesi’nden İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanlığı ve Profesörlük teklifi alarak ülkesine profesör olarak geri döndü.

İlginizi Çekebilir

Teb Cetelem Ve Bnp Paribas Leasing’Ten Güç Birliği

TEB Cetelem ve BNP Paribas Leasing, müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ortak çözümler sunmaya başladı. Bu yeni yaratılan sinerjiyle birlikte TEB Cetelem’in ticari müşterilerine sunduğu avantajlı kredi çözümlerine BNP Paribas Leasing ortaklığı ile finansal kiralama seçeneği de eklendi.


Playerunknown’S Battlegrounds En Çok Konuşulan Oyun Oldu

Oyun üzerine en fazla tweet atan ülke Japonya olurken Türkiye’de milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren Twitter’da en fazla konuşulan oyunlar PlayerUnknown’s Battlegrounds, League of Legends, Counter Strike, Grand Theft Auto olarak sıralanıyor. Türkiye’de en çok konuşulan takım ise G2 Esports oldu.


Tüm Gönüllülerimizin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Kutlu Olsun!

Türkiye’nin dört bir yanında her yıl yüz binlerce çocuğa eğitim desteği veren ve yaklaşık 25 yıldır tüm etkinliklerini bugüne kadar sayıları 80 bine varan gönüllüsünü desteği ile hayata geçiren, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV); her yıl olduğu gibi bu yıl da gönüllülerine olan sevgi ve minnetini göstermek adına 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü 71 Etkinlik Noktasında düzenlediği etkinliklerle kutluyor.


Saran Andy Ruız Jr Anthony Joshua Dünya Ağır Siklet Boks Unvan Karşılaşması Sadece S Sport Plus’Ta!

Ruiz-Joshua maçı için geri sayım başladı


Ve Video Sokak Yemeğinin Kraliçesi Jay Fai Perakende Günleri’Nde…

Türkiye’de perakende sektörünün nabzını tutan sektörün en büyük buluşma platformu Perakende Günleri, sokak yemeğinin kraliçesi olarak anılan Michelin Yıldızlı Jay Fai’yi ağırladı.


Etiketler: Üniversitesi, Prof, Demirtaş, Kadir, Herkese

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.