24 Temmuz 2018 Salı 10:01

GÜNDEM

Kadir Has Üniversitesi Ve Princeton Üniversitesi’Nden Ortak Bilimsel Araştırma

Amerika Birleşik Devletlerinin önde gelen ve Ivy League’deki ilk 8 üniversiteden biri olan Princeton Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erdal Panayırcı’nın katılımıyla bilimsel araştırmalara ev sahipliği yaptı.

Kadir Has Üniversitesi Ve Princeton Üniversitesi’Nden Ortak Bilimsel Araştırma
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Görünür Işıkla haberleşme” (visible light communications) konularında gerçekleşen ortak araştırmaların her iki okulda da devam edebilmesi adına Prof. Dr. Panayırcı, Princeton Üniversitesi tarafından, aynı üniversitenin öğretim üyelerinden Prof. H. Vincent Poor’un, Enformasyon Teknolojileri ve Gelecek Nesil Kablosuz Haberleşme Sistemleri Araştırma Grubu’na “Fellow Araştırmacı” olarak atandı.

Günümüzde haberleşme, cep telefolarında olduğu gibi, radyo dalgaları yardımı ile sağlanmaktadır. Ancak, artan yüksek veri hızı talebi ve cihaz sayısının getirdiği kaçınılmaz kaynak problemine bir çözüm getirmek için, çok büyük bilgi taşıma kapasitesine sahip ve ayrıca aydınlatma amacıyla son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlayan LED (light emitting device)’lerin yaydığı ışıkla çalışan yeni bir haberleşme sisteminin geliştirilmesi için yoğun araştırma çalışmaları yapılmaktadır. LIFI adı verilen bu sistemlerin 5G ve ötesinde kulanılacak haberleşme sistemlerinin önemli bir parçası olacağı anlaşılmaktadır.

LIFI teknolojisinin potansiyel kullanım ortamları olarak şunlar gösterilebilir:

Ofis ortamları, toplu taşıma araçları, hastaneler, alışveriş merkezlerinde,

Sokak lambalarıyla sokaklarda kesintisiz internet ve haberleşme hizmetlerinin sağlanmasında,

Araçların birbirleri ve trafik ışıkları ile haberleşmeleri ile trafik takibi, kaza önleme sistemleri ve akıllı şehirlerin türlü uygulamaları,

Su altı haberleşme sistemleri - Özellikle otonom su altı araçlar arası haberleşme, yüzen kimyevi/petrol tesislerinin kendi aralarında ve diğer otonom araçlarla haberleşmeleri.

Nesnelerin interneti (IoT) ile tüm cihazların (buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, fırın, aydınlatma sistemleri, kilit sistemleri etc.) otomasyonu,

İlginizi Çekebilir

Netflix, Black Mirror 5. Sezon Bölüm Fragmanları Ve Açıklamalarını Paylaştı!

Black Mirror yeni sezon, 5 Haziran’da sadece Netflix’te!


Hilton İstanbul Bomonti'den Bayramda Tatil, Eğlence Ve Lezzet Fırsatı

İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti, Ramazan Bayramı’na özel hazırladığı kampanyalarla misafirlerine indirimlerle dolu keyifli bir tatil yaşatmaya hazırlanıyor. 31 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasındaki konaklamalarda yüzde 25 ve otelin yiyecek-içecek alanlarında yüzde 10 indirim fırsatı sunan Hilton İstanbul Bomonti ayrıca İstanbul’da ailece eğlencenin favori noktaları Merlin Entertainments merkezlerine girişte yüzde 25 indirim ile seçili Bomontiada mekanlarında indirimli yeme-içme ayrıcalığı da sunuyor.


Dıego Muñoz & James Lowe Yalnızca Bir Gece İçin The Bodrum Edıtıon’Da Bir Araya Geliyor!

1 HAZİRAN 2019


Kadir Has Üniversitesi “Lisansüstü Tanıtım Günleri” Devam Ediyor

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ


Sodexo, 1 Yılda 1,6 Milyondan Fazla Misket Kazandırdı!

Sodexo, 1 yılda 1,6 Milyondan Fazla Misket Kazandırdı!


Etiketler: haberleşme, sistemleri, olarak, light, Prof

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.