9 Eylül 2019 Pazartesi 12:19

GÜNDEM

Kağıtsız Bes İlk Yılında 250 Ağacı Doğaya Kazandırdı

NN Hayat ve Emeklilik Kağıtsız BES’in 1. Yılını Kutluyor

Kağıtsız Bes İlk Yılında 250 Ağacı Doğaya Kazandırdı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

NN Hayat ve Emeklilik, bir yıl önce hayata geçirdiği sektöre öncülük eden inovatif projesi Kağıtsız BES ile bireysel emeklilik başvurularında kağıt kullanımını sonlandırarak yaklaşık 250 ağacın doğaya kazandırılmasını sağladı.

Dünyanın en köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, dijitalleşmeyi iş süreçlerinde önceliklendiriyor ve doğaya sahip çıkan projeler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda NN, değişen dijital dünyada müşteri ihtiyaçlarına uygun, anlık, kolay ve güvenilir hizmet içeriği sağlamak ve kağıt kullanımını azaltmak amacıyla bir yıl önce Kağıtsız BES’i hayata geçirdi.

Yeni uygulama ile birlikte müşterilere sunulan sözleşme süreçleri azaltılırken, kullanılan kağıt miktarı da aynı ölçüde azaltılarak başvuru formları dijital platformlar üzerinden doldurulmaya başlandı. Birinci yılını tamamlayan Kağıtsız BES ile toplamda 18.848 BES sözleşmesi tanzim edilirken, kağıt kullanımı sonlandırılarak yıllık olarak 250 ağaç doğaya kazandırıldı.

BES Başvurularında Hızlı, Kolay ve Güvenilir Süreçler

NN Hayat ve Emeklilik olarak sektörde BES satışlarında dijital dönüşüm sağlayan öncü şirket olma hedefiyle Kağıtsız BES’i sunduklarını belirten Operasyondan ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Gül; “Sektörde bir ilk olma özelliği taşıyan Kâğıtsız BES projesinin en büyük kazanımı, satış ekiplerinin satış sürecini tablet üzerinden yaparak, müşterilerin başvurularını kağıt kullanmadan doldurması ve başvuruların anlık olarak SMS doğrulaması üzerinden onaylanmasıdır. Aynı zamanda operasyonel süreçlerde verimliliği artırırken, müşteri memnuniyeti ve satış kalitesinde de sürdürülebilir iyileşmenin yanı sıra bilgi ve belgelerin anlık ulaşılabilir olarak dijital arşivlenmesini sağladık. NN olarak doğaya verdiğimiz önemle, kağıt kullanımını sonlandırarak çevreye duyarlı bir başvuru süreci sunmaktan da büyük gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Kâğıtsız BES kapsamında, bireysel emeklilik başvuruları için gerekli olan 12 adımlık satış adımı 6 adıma indirilerek müşterilere hızlı, basit ve sade bir sözleşme tanzim süreci sağlandı. Kağıtsız BES hayata geçirilmeden önce bir başvuru için 16 sayfalık başvuru formu ve sözleşme paketi tüketilirken, yeni süreçte başvurular tablet üzerinden gerçekleştirilerek, SMS onayı ile anlık tanzim hizmeti sağlanarak çevreye duyarlı bir başvuru süreci sunulmaya başlandı.

NN Hayat ve Emeklilik Hakkında:

NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa'da olmak üzere 18 ülkede güçlü varlığa ve 175 yılı aşkın köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bünyesinde faaliyet göstermektedir. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Grubu’nun (eski unvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.

İlginizi Çekebilir

Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirlik Büyük Bir Devrim

Kaynakların verimli kullanılması ve doğaya duyarlı üretim eksenli “Sürdürülebilirlik” kurumların kamuoyunun dikkati çekmek için üzerinde yoğun mesai harcadığı bir kavram haline geldi.


Rahşan Ecevit, Son Yolculuğuna Uğurlandı

RAHŞAN ECEVİT, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


“Geleceğin Karakartalı” Elif Can, Vodafone Park’Ta Sahaya Çıktı

Dünyanın ilk dijital scouting projesi “Geleceğin KaraKartalı”nı kazanan 14 yaşındaki Aksaraylı Elif Can, Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş JK – D.G. Sivasspor maçının devre arasında sahaya çıktı. Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın altyapısına seçilen Elif Can, taraftardan büyük alkış aldı.


Görüntülü Haber 2600 Rakımda 1,5 Metre Karda Başkent Edaş Ekiplerinin Zorlu Mücadelesi

Başkent EDAŞ ekipleri, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta 7 milyondan fazla nüfusun ikamet ettiği sorumluluk bölgesinde kesintisiz elektrik sağlayabilmek için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Başkent EDAŞ ekipleri, 2 bin 600 rakıma sahip Kastamonu’nun en yüksek kesimi olarak kabul edilen Anadolu’nun yüce dağı Ilgaz’da da yaklaşık 1,5 metre karda elektrik arızasına müdahale etti.


Evlilik Hazırlıkları Fuarı’Nda Altınyıldız Classics Şıklığı

Erkek giyim sektörünün öncü markası Altınyıldız Classics, 17-19 Ocak tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nda, farklı düğün konseptlerine farklı tarzlar sunan özel kreasyonunu, stil sahibi damat adaylarıyla buluşturdu.


Etiketler: Emeklilik, kağıt, Hayat, Kağıtsız, başvuru

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.