27 Şubat 2020 Perşembe 11:26

GÜNDEM

“Kahvaltı Yasaklanmalı” Diyerek Tartışma Yaratan Prof. Dr. Mehmet Öz'den Çörek Otu Yağı Açıklaması

Prof. Dr. Mehmet Öz ve Doç. Dr. Halit Yerebakan

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sağlık için “Çörek Otu Yağı” Dedi

Çörek Otu Yağı ile hastalıklara karşı güçlü durun!

Geçtiğimiz günlerde “Kahvaltı Yasaklanmalı” diyerek tartışma yaratan Prof. Dr. Mehmet Öz, ünlü kalp cerrahı Doç. Dr. Halit Yerebakan ile çörek otu hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital’in desteğiyle dünya çapında çalışmalarıyla tanınan Dr. Mehmet Öz ve tanınmış kalp cerrahı Doç. Dr. Halit Yerebakan, Dr.Öz ve ekibi kanalında çörek otu yağının faydalarını izleyicilerle paylaştı. Çörek otu yağının faydalarına değinen Dr.Öz, çörek otu yağının üretilmesinde Cold Press yönteminin önemine de dikkat çekti. Halit Yerebakan ile soru cevap şeklinde Anadolu’un şifalı bitkisi 2000 yıllık çörek otu yağının üretiminden tüketimine kadar birçok noktaya değindiler.

Dr. Öz hem bağışıklık hem de alerjik rinit için çörek otu yağı öneriyor

Ünlü doktor, çörek otunun alerjik belirtileri de gidermeye yardımcı olduğu konusuna değinerek, 2 haftalık kullanım sonrasında, burun tıkanıklığı, kaşıntı, burun akıntısı, hapşırma atakları gibi belirtileri azaltabileceğini belirtti.

Dr. Öz izleyicilerle çörek otunun tarih boyunca sağlık alanında kullanılan en gözde bitkilerden biri olduğuna dikkat çekti. Pek çok sağlık sorununa iyi gelen bu şifalı bitki günümüzde de yaygın olarak kullanıldığını ve üzerinde en çok bilimsel araştırma yapılan bitki olduğunu paylaştı. Çörek otundan ve tohumundan elde edilen yağın faydasını anlatan Öz, halk arasında

şeker hastalığı olarak bilinen Tip-2 diyabet hastalarında yapılan çalışmalarda, çörek otu yağının insülin direnci üzerinde olumlu etkilerinin bulunduğunu altını çizdi.

Ünlü doktor Halit Yerebakan, doğru çörek otu yağının nasıl seçilebileceği sorusuna değindi

Halit Yerebakan, hasat döneminin ve yetiştirilme koşullarının bir bitki için önemini vurgularken besin desteği olarak çörek otu yağını seçerken, uluslararası kalite standartlarına uygun olduğunun göstergesi olan GMP yani İyi Üretim Uygulamaları (Good Manufacturing Practices) sertifikasına sahip olmasına özellikle dikkat etmek gerektiğini sözlerine ekledi.

Cold Press işlemi, çörek otundan yağ elde edilmesinde kullanılan en eski ve doğal yöntemlerden biri olduğunu belirten Doç. Dr. Halit Yerebakan, bu yöntemin bitki içeriğinin doğrudan yağa geçmesinin sağlandığını açıkladı. Yerebakan ise bu konuyla ilgili güvenilir olarak üretilmiş tercihen Cold Press yöntemi ile doğal elde edilmiş çörek otu yağını yılın dört mevsimi rahatlıkla tercih edilebileceğini belirtti.

Her geçen gün endüstrinin gelişmesiyle beraber vücudumuzun desteğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Doç. Dr. Halit Yerebakan, çörek otu yağının antioksidan etkilerinden dolayı hücrelerimizi korumaya yardımcı olduğunu sözlerine ekledi.

Kalp cerrahı Doç. Dr. Halit Yerebakan çörek otunun, çoğu Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinde 2000 yılı aşkın süredir kullanıldığını belirtirken Akdeniz ve Anadolu’nun bereketli topraklarında, yaygın olarak özellikle ülkemizde Afyon, Isparta, Burdur ve Konya yörelerinde tarımı yapıldığından bahsetti.

Çörek otunun bağışıklık sistemi için çok önemli bir tohum olduğunu söyleyen Yerebakan, bağışıklık sistemini düzenleyerek vücut direncini arttırdığını belirtti. Hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin sağlıklı ve dengeli kalmasına yardımcı olduğunu ve mikroorganizmalara karşı bağışıklık sisteminin gücünü artırırken aynı zamanda alerjik ve otoimmün hastalıklarda da bağışıklık sistemini yatıştırdığını izleyicilere vurguladı.

Zade Vital’den doğal besin desteği olarak çörek otu yağı

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital'in ürünleri, Avrupa’nın en büyük, GMP (Good Manufacturing Practices / İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında üretim yapılan tesislerinde, Cold Press (Soğuk Press) yöntemiyle, %100 doğal olarak elde ediliyor.

Sadece eczanelerden ulaşabileceğiniz Zade Vital'in hiçbir ısıl veya kimyasal işlem görmeden üretilen doğal besin destekleri, sağlığınıza doğal yollarla katkı sağlıyor.

Hanzade Tulan

Zade Vital Genel Müdür Yardımcısı

Sahra Bilgin

Effect BCW

Medya İlişkileri Direktörü

(212) 269 00 69 / (536) 583 00 31

Melis Sakarya

Effect BCW

Müşteri ve Medya İlişkileri Temsilcisi

(212) 269 00 69 / (507) 661 72 39

İlginizi Çekebilir

Doğa Koleji Mucitleri Abd’De Yarışacak

Doğa Koleji Ankara İncek Kampüsü ortaokul öğrencilerinden oluşan FLL takımı Teach Lab, ortak kullanım alanlarındaki spor aletlerini özel gereksinimli bireylerin de kullanabileceği şekilde yeniden tasarladı. Türkiye finallerine kalan 42 robotik takımı arasından seçilen ekip, Türkiye’yi ABD’de temsil edecek.


Psikolojinizi Yüksek Tutmak İçin Burçlarınızı Dinleyin

Psikolojinizi ve bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için burçlarınızı dinleyin


Ayhancan Güven Sezona Zaferle Başladı

Sayın Basın mensubu,


Kalkınma Ve Barış İçin Dünya Spor Günü’Nde Undp Türkiye Herkesi Evde Aktif Olmaya Çağırdı

BM KALKINMA PROGRAMI


“Sen Evde Kal Biz Sana Geliriz” İbb Kültür Daire Başkanlığı Kültür Sanat Etkinliklerini Evinize Getiriyor

“Sen Evde Kal Biz Sana Geliriz”


Etiketler: çörek, Yerebakan, Halit, yağının, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.