23 Mayıs 2017 Salı 10:52

MUTFAK

Kahve Kokusu Dijital Dünyayı da Sardı

Kahve Kokusu Dijital Dünyayı da Sardı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Vazgeçilmez lezzet kahve artık online sipariş edilebiliyor, böylece mis gibi kahve kokusu dijital dünyayı da sarmalıyor. Vale hizmeti üzerinden kahve siparişi alan Yemeksepeti’nin, bu yeni trende yönelik gerçekleştirdiği araştırmasına göre, dünyanın dört bir yanından gelen 600 farklı çeşit kahve kullanıcılarla buluşuyor. Kahve siparişleri her ay yüzde 25 artıyor. Araştırma en sevilen kahve çeşitleri, mevsimlere göre değişen tercihler, kahveseverlerin profili ve kahveye eşlikçi lezzetler gibi detaylarla, bu kültürün detaylı bir fotoğrafını çekiyor.

Kahve kültürü son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Asya’dan Güney Amerika’ya, Okyanusya’dan Afrika’ya dünyanın dört bir yanında üretilen kahveler artık hayatımızın parçası. Bu lezzet macerası Yemeksepeti Vale üzerinden kahve sipariş edilebilmeye başlanmasıyla daha pratik bir hal aldı ve böylece kahve kokusu dijital dünyayı da sarmaya başladı.

Kahve çeşitlerinin sayısı 600’ü buluyor
Yemeksepeti Vale aracılığıyla kahveseverler 599 farklı çeşit kahveyle buluşabiliyor. Bugün İstanbul’da zincir markalardan 3. dalga kahvecilere kadar 140’ın üzerinde kafe ve restoran Vale üzerinden online kahve siparişi alıyor.

Her ay yüzde 25 daha fazla kahve siparişi geliyor
Üstelik kahve tutkusu giderek daha fazla kişiyi etkisi altına alıyor. Son bir yılın Vale verilerine bakıldığında kahve siparişlerinin her ay ortalama yüzde 25 oranında arttığı görülüyor.

Kahve aşkı bilgi dağarcığını da geliştiriyor
Artık Etiyopya, Tanzanya, Kolombiya, Burundi gibi farklı ülkeleri haritada elimizle koymuş gibi bulabiliyoruz. Buralardan gelen yüzlerce lezzeti tanımlamak için ‘yüksek gövdeli’, ‘asidite oranı düşük’, ‘çiçek notaları duyuyorum’ gibi ifadeler kullanıyoruz. Tüm bu çeşitlilik içinde Vale’yi kullananların favorisi ise daha klasik bir tercih: Cafe Latte.

Kahvemizi sütlü tercih ediyoruz
Kışın sıcak, yazın buzlu olarak servis edilen Cafe Latte, tüm kahve siparişlerinin yüzde 15’ini oluşturuyor ve en çok sipariş edilenler listesinin birinci sırasına yerleşiyor. Avustralya menşeli bir diğer sütlü kahve tarifi olan Flat White’ın da, Yemeksepeti Vale’de son bir yılda siparişini yüzde 75 artırarak, bu listede ilk 10’a girdiği görülüyor. Kahvesini sade tercih edenlerin vazgeçilmezi ise, listede 2’inci sırada olan Americano.

Kışın yoğun lezzetler, yazın buzlu tercihler
Yaz ve kış döneminde kahve tercihleri de değişim gösteriyor. Kışın daha yoğun lezzetler tercih edilirken, yazın soğuk kahvelere geçiliyor. White Chocolate Mocha, sıcak çikolata ve karamelli kahveler kış aylarında, Iced Latte, Cold Brew ve Frappe ise yaz aylarında sipariş oranlarını 2 katına çıkarıyor.

Sabah kahveleri internetten sipariş ediliyor
Kahve siparişlerinin en yoğun olduğu saat aralığı kahvaltı zamanına denk geliyor. Vale’de gün içindeki toplam kahve siparişlerinin yüzde 15’i saat 10.00 – 11.00 arasında veriliyor.

Her 10 kişiden 7’si kahvenin yanında bir şeyler yiyor
Yemeksepeti Vale’deki kahve siparişlerinin yüzde 68’inin yanında ona eşlik edecek bir yiyecek de söyleniyor. Bunların yarısından fazlasını tatlılar oluştururken, tatlıda favori lezzetler olarak brownie, müsli, kruvasan, cookie ve muffin öne çıkıyor. Canı tuzlu bir şeyler çekenlerin tercih sıralamasında ise başı sandviç, börek, tost ve simit çekiyor.

Kahveseverin yaşı: 30
En çok kahve sipariş edenler yüzde 31 oranıyla 25 – 33 yaş aralığındakiler. Kahve sipariş eden kullanıcıların ortalama yaşı 30. Toplam siparişlerin yüzde 58’ini ise kadınlar veriyor.

İlginizi Çekebilir

Bilgi’De Tercih Günleri Başladı

İstanbul Bilgi Üniversitesi kapılarını tercih günleri için açtı. Aday öğrenciler ve aileleri 29 Temmuz tarihine kadar akademik kaliteden deneyimleyerek öğrenme anlayışına, uluslararası imkânlardan kampüs olanaklarına kadar merak ettikleri her türlü sorunun cevabını bulabilecek. BİLGİ, Tercih Günleri kapsamında kampüslerin yanı sıra dijital ortamdan da adaylara yardımcı olacak


Premier Lig'e 2.7 Milyar Euro Yatırdılar

KPMG Football Benchmark ekibi, Premier Lig ekiplerinin yabancı patronlarını araştırdı:


Sıcak Havalara Siemens’Ten Wi Fi Özellikli Çözüm

Siemens Ev Aletleri’nin Wi-Fi bağlantısı sayesinde uzaktan kontrol edilebilen A++ enerji sınıfı klimaları, mevsim ne olursa olsun kısa sürede evlerde istenilen iklimi yaratılmasına imkan verirken, evdeki havayı daima temiz tutuyor.


Ge Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding Ve Rt Enerji Türkiye’De 158 Mw’Lık Rüzgâr Santrali Kuracak

İstanbul, Türkiye, 17 Temmuz 2019 - GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji ile Kirazlı, Meryem, Şile, Pamukova ve Mahmut Şevket olmak üzere beş kara tipi rüzgâr santraline ekipman tedarik etmek üzere anlaşma imzaladığını bugün duyurdu. GE’nin 3MW’lık 49 kara tipi rüzgâr türbini İzmir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul’a kurulacak. 158 MW toplam kapasiteye sahip proje, bölgeye 183 bin konutun enerji ihtiyacına karşılık gelen yenilenebilir enerji sağlayacak.


Düzetme Luigi Santalucia Ve Enis İnci Yaz Modasını Değerlendirdi

Luigi Santalucia ve Enis İnci’den Yaz Modası Önerileri


Etiketler: kahve, Vale, yüzde, Kahve, sipariş

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.