15 Nisan 2018 Pazar 16:17

İŞ DÜNYASI

Kalıkınma Bakanı Lütfi Elvan Ve Ali Sabancı Katılımlı Global Girişimcilik Kongresi Startup Natıons Mınısterıal Buluşması

30 ülkeden bakan ve üst seviye kamu temsilcisinin konuk olduğu Startup Nations Ministerial’ın senelik buluşması, Dünya Bankası desteği ve Kalkınma Bakanlığı ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti.

Kalıkınma Bakanı Lütfi Elvan Ve Ali Sabancı Katılımlı Global Girişimcilik Kongresi Startup Natıons Mınısterıal Buluşması
Kalıkınma Bakanı Lütfi Elvan Ve Ali Sabancı Katılımlı Global Girişimcilik Kongresi Startup Natıons Mınısterıal Buluşması
Kalıkınma Bakanı Lütfi Elvan Ve Ali Sabancı Katılımlı Global Girişimcilik Kongresi Startup Natıons Mınısterıal Buluşması
Kalıkınma Bakanı Lütfi Elvan Ve Ali Sabancı Katılımlı Global Girişimcilik Kongresi Startup Natıons Mınısterıal Buluşması
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın en kapsamlı girişimcilik ekosistemi paydaş toplantısı olarak kabul edilen Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress - GEC), 16 Nisan Pazartesi günü, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifiyle, protokol açılış töreni ile başlayacak. GEC himayesinde, 30 ülkeden bakan ve üst seviye kamu temsilcisinin konuk olduğu Startup Nations Ministerial senelik buluşması da İstanbul’da düzenlendi.

Dünya Bankası desteği ve Kalkınma Bakanlığı ev sahipliğinde Hilton Bomonti Hotel & Conference Center, Istanbul’da gerçekleştirilen Startup Nations Ministerial senelik buluşmasında, ülkelerinde girişimciliğe odaklanan hükümet yetkilileri, global ölçekte girişimcilik ekosisteminde yol haritalarının belirlenmesi için görüş alışverişinde bulundu. Startup Nations, ülkelerdeki girişimcilik ekosistemlerini güçlendirmek adına daha etkili bir yaklaşım oluşturmanın yollarını arayan bir girişimcilik politikaları oluşturucular ağı olarak tanımlanıyor. Startup Nations ağı, ekonomideki yeni ve genç firmaların büyümesini hızlandırmak için farklı mevzuatsal değişiklikler ve diğer politika fikirlerini araştırmaya odaklanan kamu sektörü programlarının liderlerinden oluşmaktadır.

Ministerial buluşması GEN Başkanı Jonathan Ortmans, Dünya Bankası Finans, Rekabet ve Inovasyon Dairesi Direktörü Ceyla Pazarbaşıoğlu ve Sayın Kakınma Bakanı Lütfi Elvan’ın hoş geldiniz konuşmalarıyla başladı. Program, öğle yemeği sırasında GEC18IST Platform Başkanı Sayın Ali Sabancı ve Sayın Lütfi Elvan’ın açılış konuşmalarıyla devam etti.

GEN önderliğinde girişimcilik ile ilgili tüm kamu politikaları çalışmaları "Startup Nations" programı altında toplanmaktadır. Startup Nations programı için senede iki buluşma gerçekleştirilmektedir. Programın gündemi, gönüllü bakanlardan oluşan uluslararası bir İcra Komitesi tarafından belirlenmektedir. GEN Global ekibi büyük buluşmalarda resmi toplantılarının yönetimi ve tartışma moderasyonu için Dünya Bankası’ndan destek almaktadır.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan: Global Girişimcilik Kongresi kapsamında düzenlenen Startup Nations Ministerial’a ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk. Girişimcilerimizi cesaretlendirmek için yaptığımız bu toplantılardan dolayı büyük memnuniyet duydum. Bölgemizin lider girişimcilik ülkesi Türkiye adına genç insanlarımızın yeni girişimlerde bulunmasına, özellikle teknoloji alanındaki işlerini her zaman destekliyoruz.

GEC18IST Platform Başkanı Sayın Ali Sabancı: Bir girişimci olarak girişimciliğin teşvik edilmesinde emeği geçen tüm liderlere teşekkür etmek istiyorum. Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a teşekkür etmek istiyorum. Bugünkü katılımı ve özel ilgisi için. Şimdi harekete geçme zamanıdır. Global bir startup devrimi var. Ve birlikte dünyayı değiştirmek için gücümüz var. Hepimiz; politikacılar, ekosistem liderleri, girişimciler ve yatırımcılar dünyanın farklı bölgelerinde bu önemli hedefiçin çalışıyoruz. Girişimciliğin ekonomik gelişme ve sosyal ilerlemenin en önemli aracı olduğunu biliyoruz, bu yüzden hep birlikte buradayız. Startup Nations Bakanlar toplantısı ve Global Girişimcilik Kongresinin büyüsü, ülkelerimizde ve sınırlar ötesi işbirlikçi eylemlere adanmışlıktır. Startup Nations Ministerial Bakanlar toplantısı , hızlı eylem ve uzun vadeli gündem belirlenmesi için bir yol haritası olarak göstereceği ilham verici sonuçları bekliyoruz. Girişimci kültür umuda dayanır. Bugün hem daha parlak hem de gelecek vadeden bir yarın için çalışmalıyız.”

GEN Başkanı Jonathan Ortmans: Hükümetlerin mevcut KOBİlere sundukları desteklerin öneminin yanı sıra, yeni şirketlerin kurulma, büyüme ve çıkış yapmalarını kolaylaştırabilmeleri için farklı bir bakış açışı ve stratejiye sahip olmaları gerekmektedir. İnovasyon yapıcılar endüstrileri tamamen dönüştürürken politika yapıcılar ve yenilik geliştiriciler arasında iletişim ve işbirliğinin yapılandırılması çok önemlidir.

Startup Nations Bakanlar Kurulu bu diyaloğun geliştirilmesi için bakanlar ile politika uzmanlarının bilgi ve iyi uygulama örnekleri paylaşımını sağlamaktadır.

Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress - GEC), 16-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 170’i aşkın ülkeden 3.000’den fazla katılımcının yer aldığı kongrede 300’ün üzerinde uluslararası uzman konuşmacı, 150’den fazla oturumda izleyicilerle buluşacak. Kongre’nin stratejik partnerliğini Koç Holding ve Sabancı Holding üstlenirken, resmi Havayolu Sponsoru da Pegasus Hava Yolları oldu. Toplam 65 kurum destekçiler arasında yer alıyor. Tüm bu kurumların desteği sayesinde, kongre 8 Milyon TL’yi bulan bir bütçeyle gerçekleştiriliyor.

GEC’de, ana seansların yanı sıra endüstri ve ekosistem trendlerinin tartışılacağı paneller, konu bazlı araştırmalar ve vaka çalışmalarının paylaşılacağı Learning Hub’lar, atölyelerin gerçekleşeceği Workshop Hub'lar ve networking fırsatı yaratacak saha ziyaretleri gibi 150’den fazla seans ve birçok farklı aktivite gerçekleşecek.

Global Girişimcilik Kongresi, Kauffman Vakfı destekli Global Girişimcilik Network’ü (Global Entrepreneurship Network - GEN) tarafından 2008 senesinde başlatıldı ve dünya çapında girişimciliği ve girişimcilik ekosistemlerini geliştiren kurum ve kuruluşların buluşma noktası haline geldi. Kongre, dünya genelinde GEN ülke temsilcilerinin yanı sıra; fikir liderlerini, araştırmacıları, kamu görevlilerini, özel sektör önderlerini, girişimcileri ve yatırımcıları konuk ediyor. GEC, geçtiğimiz yıllarda Kansas City, Dubai, Şanghay, Liverpool, Rio, Moskova, Milan, Medellin ve Johannesburg’da gerçekleşmişti.

İlginizi Çekebilir

Çocuklar Hafta Sonu Gemi Maketi Yapacak Tiyatro İzleyecekler, 25 26 Mayıs

Trump Alışveriş Merkezi’nin çocuk katı Trumpland’de bu hafta sonu da birbirinden keyifli etkinlikler düzenleniyor. Çocuklar bu hafta sonu ‘Gemi Maket Atölyesi’inde diledikleri gemi tasarlayacak ve renklendirecekler. Birbirinden eğlenceli tiyatro oyunları izleyerek keyifli bir hafta sonu geçirecekler. Atölye etkinlikleri 25-26 Mayıs günlerinde 14:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek.


Honor’Un Amiral Gemisi N Serisinin En Yeni Üyeleri Honor 20 Ailesiyle Karşınızda

Rakipsiz kullanıcı deneyiminde mükemmelliği yakalayın: Yapay Zeka destekli 48 MP AI Dörtlü kameranın güçlü birleşimi, 7 nm Kirin 980 Yonga Seti, GPU Turbo 3.0 ve dinamik holografik tasarımı Honor 20 serisi ile geliyor.


Çalışanlar Sosyal Medya Paylaşımlarını Patronlarından Gizliyor

Çalışanların %90’ı her gün pek çok kez internete giriyor. Bu da onların iş günlerinde (ve ötesinde) özel ve çalışma yaşamlarını ayrı tutmasını zorlaştırıyor. Kasperksy Lab tarafından hazırlanan Global Gizlilik Raporu’na göre, Türkiye’de tüketicilerin yaklaşık üçte biri (%35) sosyal medyadaki paylaşımlarını patronlarından gizlemeyi tercih ediyor. İş yerindeki bu gizlilik iş arkadaşlarına da uzanıyor. Türkiye’de kullanıcıların %60’ı paylaşımlarını birlikte çalıştıkları kişilerin de görmesini istemiyor.


22 Mayıs Gut Farkındalık Günü “Geç Olmasın, Gut Olmasın”

Halk arasında “Padişah Hastalığı” ya da “Hastalıkların Kralı” olarak bilinen gut hastalığı, özellikle ayak başparmağında görülen ağrıyla ortaya çıkıyor. Ayak bileği, diz gibi vücudun birçok farklı ekleminde görülebilen gut hastalığına genç erkeklerde romatizmal olarak rastlanılıyor. Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç şirketi İbrahim Etem – Menarini’nin koşulsuz katkılarıyla 22 Mayıs Gut Farkındalık Günü’nde “Geç Olmasın, Gut Olmasın” projesiyle gut hastalığına dikkat çekiliyor. Herkesi sağlığı için adım atmaya ve düzenli olarak kontrole gitmeye davet eden projeyle zamanında önlem alınarak daha az insanın hastalığa yakalanması hedefleniyor.


Deneyim Tasarımı Ve Yönetimi Zirvesi Xco’19 28 Mayıs’Ta Bomontiada’Da

Teknoloji markalara yeni ve özgün deneyimler yaratmak üzere pek çok olanak sunuyor. Deneyim ise eşitler arasındaki farkı yaratıyor. Bu nedenledir ki kurumlar kullanıcı deneyimine odaklanmış durumda. Müşteri tutum ve davranışlarını veriye, veriyi kişiselleştirilmiş deneyime ve nihayet kalıcı tutum değişikliğine götüren süreç müşteri sadakatiyle nihayetleniyor. Bu disiplinin göz ardı edilmesi artık mümkün değil. Mükemmel müşteri ve kullanıcı deneyimi tasarlamak isteyenler 28 Mayıs'ta Yapı Kredi bomontiada'da 4. Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO'19'da bir araya geliyor.


Etiketler: Global, için, Startup, Nations, girişimcilik

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.