15 Mart 2019 Cuma 10:24

GÜNDEM

Kalyon Holding, 45. Yılını Kutluyor Kalyon Holding

Kalyon Holding’in inşaat, enerji, gayrimenkul yatırım ve havacılık sektöründeki kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin akademik yönetimi ‘Ortak Aklımızla Geleceğe’ çalıştayı için Antalya’da bir araya geldiler.

Kalyon Holding, 45. Yılını Kutluyor  Kalyon Holding
Kalyon Holding, 45. Yılını Kutluyor  Kalyon Holding
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

8-10 mart tarihleri arasında düzenlenen Ortak Akıl Çalıştayı, 8 Mart akşamı Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Öncelikle fedakârlıkları ve emekleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayan Cemal Kalyoncu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şirket olarak 45. yılımız olsa da rahmetli babam 70 yıl önce ailemizi sektörle tanıştırmıştı. Hep birlikte başarılarla dolu 45 yılı geride bıraktık. Kalyon’u bir dünya markası haline getirdik. Bugün Katar’dan Arnavutluk’a, Özbekistan’dan Peru’ya kadar büyük bir coğrafyada Kalyon’la çalışma taleplerini yoğun bir şekilde görüyoruz. Farklı sektörlerde iz bırakan büyük projelere, dev eserlere sizlerle birlikte başarılı bir şekilde imza attık. Gücümüzü birlikteliğimizden aldık ve bu birliktelik bizi daha nice başarılara götürecek.”

Cemal Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü ve hocaları ile Kalyon bünyesinde yer alan inşaat, enerji, gayrimenkul ve havacılık gruplarını ayrı ayrı tebrik ederek sözlerini sonlandırdı.

“Teknolojiye her zamankinden daha fazla yatırım yapacağız”

9 Mart sabahı çalışmaları, Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu ve Kalyon Holding İcra Kurulu Üyeleri ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen’in konuşmalarıyla başladı. 45 yılda birçok başarıya imza attıklarını, yeni yatırımlarda ise teknolojiye her zamankinden daha fazla yatırım yapacaklarını ifade eden Cemal Kalyoncu, sosyal sorumluluk alanında en büyük icraatları olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası düzeyde büyük bir başarı örneği olmaya devam edeceğini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından kurumsal değerler ve farkındalık başta olmak üzere Kalyon’un misyonu, geleceğe bakış açışı, sektörel ve küresel tercihlerinin 8’er kişilik gruplarda ele alındığı bir ortak akıl toplantısı düzenlendi.

“Prensiplerimizden asla taviz vermedik…”

Söz konusu toplantıların ardından düzenlenen gala yemeğinde duygusal bir konuşma yapan Cemal Kalyoncu, Kalyon’u kurarak bugünlere gelmesinde büyük emeği olan rahmetli ağabeyi Hasan Kalyoncu’yu andı ve şirket olarak kuruldukları günden bu yana dürüst olmak ve iyi iş ilişkileri kurmak, işi zamanında yapmak, kaliteli iş yapmak gibi 3 ana prensibi benimsediklerini ve yıllar içerisinde bu prensiplerden asla taviz vermediklerini, bu sayede büyük başarılara imza attıklarını ifade etti. Bundan sonraki dönemde de kurum olarak akıllı binalar, akıllı altyapılar ve şehirler, yapay zeka ve nesnelerin interneti ile hız çağına gireceklerini söyledi.

“Ülkeme, aileme ve çalışanlarıma olan inancım tamdır”

Cemal Kalyoncu; bugün güçlü bir marka olmak için nitelik, yarar, değer, kültür ve kurumsal kimlik gibi tam 5 unsura ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kuruldugˆumuz gu¨nden bu yana teknolojiye, inovasyona ve tasarıma o¨nem verdik. Hedefimiz; çevreye duyarlı bir s¸ekilde, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktı. Bu¨tu¨n bunları yaparken sosyal sorumlulugˆu da hiçbir zaman unutmadık. Vakfımız ve U¨niversitemizle birlikte; adalet ve ahlaki değerlerimize uygun egˆitim veren, aras¸tırma ve yenilik odaklı kurumlar oluşturmayı hedefledik.”

Etkinliğin son gününde ortak akıl toplantılarından çıkan sonuçları değerlendirmek üzere şirket bünyesindeki bütün gruplarla ayrı ayrı bir araya gelen Cemal Kalyoncu, yöneticileriyle birlikte geleceğe yönelik yol haritasını belirledi.

Cemal Kalyoncu şu özet tespiti yaptı: “Önümüzdeki on yıl içinde önemli stratejik önceliklerimiz şu şekilde sıralanabilir sürdürülebilirlik, ortak karar alma, sektörler arası bilgi ve tecrübe aktarımını artırarak sinerji oluşturmak.”

Kalyon’un En’leri:

525 km karayolu ve tünel inşaatı

Dünyanın en büyük güneş enerjisi santrali (Konya)

133 km Türkiye’nin en büyük içme suyu projesi (Melen)

Türkiye’nin en büyük rüzgar enerjisi santrali

Dünyanın en büyük havalimanı (İstanbul Havalimanı)

KKTC Dünyada ilk askılı sistem su hattı deniz geçişi

Avrupa’nın en büyük ileri biyolojik atık su arıtma tesisi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun ilk Vakıf Üniversitesi (Hasan Kalyoncu Ün.)

İlginizi Çekebilir

Employer Brand Summit 11 Nisan'da Gerçekleştirilecek!

Literatüre 2000’li yıllardaki kuşakların ve iş yapış biçimlerinin dönüşmeye başlamasıyla giren “İşveren Markası”nın dünden bugüne yolculuğu 11 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek zirvede masaya yatırılacak.


Türkiye 11 Yıl İçinde Su Fakiri Olacak

Türkiye 11 yıl içinde su fakiri olacak


Arçelik, Singer Bangladesh’İ Satın Alıyor

Arçelik, İpek Yolu üzerindeki ülkelerde liderlik stratejisi kapsamında önemli bir yatırım daha yaparak Bangladeş pazarına giriyor. Şirket, Bangladeş beyaz eşya pazarının en büyük perakende ağına sahip oyuncusu Singer Bangladesh’in çoğunluk hisselerini 75 milyon dolara almak üzere anlaştı.


Nars Beauty Report Çiğdem Akın

21 Mart, Perşembe günü gerçekleşen Çiğdem Akın Sonbahar/Kış 2019 defilesinde makyaj NARS Cosmetics imzasını taşıyordu.


Asheka’Nın Kokusu Mg Internatıonal Fragrance Company’Den!

Asheka… Hayatta kalmak için etrafındaki diğer bitkilere dolanan bir sarmaşık… Aynı zamanda aşk’ın doğduğu kelime… Ünlü tasarımcılar Ezra&Tuba 2019 Sonbahar/Kış koleksiyonlarına Asheka adını verdi. Moda severlerle ilk kez Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında buluşan koleksiyon için MG International Fragrance Company özel koku üretti.


Etiketler: Kalyoncu, büyük, Cemal, Kalyon, şekilde

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.