28 Ekim 2019 Pazartesi 11:53

GÜNDEM

Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, gençlerin 21. yüzyılın gerektirdiği dijital becerilerle donatılmasına yardımcı olmak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yenilikçi teknolojilere odaklanan ve yeni mezun gençlere yönelik ücretsiz bir eğitim programı olmasıyla öne çıkan SAP Genç Profesyoneller Programı’nın Güneydoğu Anadolu’nun en büyük sanayi kenti Gaziantep’te gerçekleştirilen etabı, bugün düzenlenen mezuniyet töreniyle sona erdi. 2 ay süren eğitimler sonucunda mezun olan 25 genç, uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalarını aldı.

Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu
Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu
Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu
Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu
Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu
Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu
Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu
Kamu, Siyaset, Eğitim Ve İş Dünyasından Üst Düzey İsimler, Sap Genç Profesyoneller Programı Mezuniyet Töreninde Buluştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında belirleyici bir rol üstlenen bilişim sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirmek amacıyla 18 yılı aşkın tarihindeki en büyük eğitim yatırımına devam ediyor.

SAP Türkiye’nin ülkemizde geçen yıl başlattığı Genç Profesyoneller Programı’nın, Gaziantep Sanayi Odası ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin iş birliğiyle Gaziantep’te gerçekleştirdiği 3. etabın mezuniyet töreni kamu, siyaset, eğitim ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımı ile yapıldı.

İstanbul ve Ankara etaplarının ardından gerçekleştirilen ve 2 ay süren eğitimler sonucunda mezun olan 25 genç, SAP’nin uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalarını aldı. Gaziantep Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen törene Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkan Dr. Ali Taha Koç, Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilcisi Büyükelçi Adnan Keçeci, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım katıldı.

Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül şunları söyledi: “Şu an dünyada kullanılan bilginin yaklaşık yüzde 70’i son 30 yılda üretilen bilgi. Çok hızlı bir dönüşüm var. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi bu açıdan çok önemli. Bu ofis, dünyanın gittiği yere mutlaka Türkiye’yi taşıyacaktır. Gaziantep olarak Dijital Dönüşüm Ofisi’nin çizdiği yol haritasında biz de üzerimize düşeni yapacağız. Burada gerçekleştirilen bu programın yapılması dahi bir yeniliktir. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan şunları söyledi: “Yaklaşık 20 yıl önce sizlere verilen bu programda eğitmen olarak bulunuyordum. Bundan gurur duyuyorum. Dünyamız hızla değişiyor. Bu dönüşümde yenilikçi teknolojilere hakim ve teknik becerileri gelişmiş çalışanlara duyulan ihtiyaç da giderek artıyor. Bu doğrultuda, SAP Genç Profesyoneller Programı ile üniversiteden yeni mezun ancak iş bulamamış ya da niteliklerine uygun bir işe girememiş olan gençlere ileri teknolojiler alanında kapsamlı bir eğitim sunuyor, 21. yüzyılın gerektirdiği becerilerle donatılmış nitelikli iş gücü yetiştiriyoruz. Böylece gençlerimize ekosistemimizde istihdam fırsatı yaratıyoruz. Bugün burada büyük bir heyecanla gerçekleştirdiğimiz tören ile 25 gencimizi daha mezun ediyoruz. Gençlerimizin heyecanlarını gönülden paylaşıyorum. Bu gençlerimizin, sadece Türkiye’nin en büyük sanayi sitesine sahip Gaziantep’e değil aynı zamanda ülkemize ve bölgemize de büyük değer katacağına inancımız tam.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şöyle konuştu: “Çağımız dönüşüm çağı. Büyük bir ekosistem var. Siz bu işin uzmanlarısınız. Bize düşen bu ekosistemi iyi anlamak doğru kararlar almak. Artık dönüşüm zamanı. Bizim çocukluğumuzda bize öğretilenin tam tersini yapma zamanı Bize, 'icat çıkartmayın' dediler. Şimdi çocuklarımıza bunun tam tersini söylüyoruz. Aslında toplumda çok ciddi bir zihinsel dönüşümle karşı karşıyayız. Çağa baktığımızda bunun ruhunu iyi anlamak gerek. Aslında Picasso, 'ben resimlerde gördüğümü değil düşündüğümü boyadım' diyor. Yeni Picassolar çıkarma çağı. Elimizdeki en büyük gücümüz beşeri sermaye. 1 milyon genç nüfusumuz var. Dünya yaşlanıyor. Avrupa ve Amerika'da en akıllı gençleri içinde barındırma trendi var. Ama bu gibi çoğu ülkede en büyük sorun beşeri sermayenin azalmasıdır. Buralarda yetkililerle konuşarak, 'Bunu nasıl çözeceksiniz?' dediğimde çözümü Yapay Zekâyla olduğunu belirttiler. Ya bu durumu iyi anlayacağız ya da yenilenmezsek yenileceğiz. Biz büyük bir milletiz ve büyük millet olmak büyük hayaller, büyük mücadeleler gerektirir. Hayaliniz ve mücadele ruhunuz varsa kendimize güvenmemiz kendi insanımıza güvenmemiz gerekir. Doğalgaz, petrol, altın hepsi kısıtlı. Ama bir şey var 'Zekâ'. Artık kas dönemi bitti kafa dönemindeyiz. Gençlerimize güveniyoruz. Bize düşen önünüzü açmak. Dünya'nın yakaladığı bu trendi yakalamak, ekosistemin gereğini yapmak. Ar-Ge Merkezi diyoruz, beraberinde tasarım merkezine dönüşüyor. Tasarım Merkezi'ne gerekli altyapıyı sağlamaz üretime dönüştürmezseniz yalnızca pazar olarak kalıyorsunuz. Türkiye pazar olamaz. Türkiye bunları üretme kapasitesine ulaşması gereken çok güçlü bir ülke.”

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen ise konuşmasında “SAP Genç Profesyoneller Programı’nı Gaziantep Sanayi Odasıyla birlikte HKÜ’de gerçekleştirdik. 25 katılımcımız vardı. 25 katılımcının içinde ikisi HKÜ öğrencisi. Bu öğrencilerimiz global sertifikayı almaya hak kazandılar. Dijital Dönüşüm sertifikasını alan öğrenciler, bulut tabanlı akıllı bir sistem kullanarak kurumsal kaynaklamaya çözüm sağlamaya çalışacaklar. Ayrıca Cloud (bulut) uygulamalarını gerçekleştirerek SAP proje etkinleştirilmesi adına çalışmalar yapacaklar. Bu çalışmalarla beraber dijital dönüşüm sağladıktan sonra ciddi rakamlar elde edilecek. E-ticaret geliştikçe Gaziantep’in ihracatı da birden artacak. O bakımdan dijital dönüşüm hepimiz için bir gereklilik. Biz Gaziantep’te ki üniversiteler olarak bu çalışmaları yaptığımız da Gaziantep’e büyük bir katkı sunmuş olacağız. Bu şehir için neler yapabiliriz bunları değerlendireceğiz.” dedi.

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi de şu değerlendirmede bulundu: “Ülkemizin Orta Doğu’ya açılan kapısı olan Gaziantep, sanayi ve ticaretteki başarısıyla ülkemizin lokomotif bir şehri olarak konumunu devam ettirmektedir. Üretim ve ihracatta Türkiye’de 6. sırada yer alan şehrimiz geçen yıl itibarıyla 7 milyar dolar bu yılda 7,5 milyar dolar ihracat hedeflemiştir. Bölgesel bir gelişme hacmine sahip olmakla birlikte sürdürülebilir olmamız daha önemli. Gelişen teknolojilerle birlikte bizim de artık klasik üretim anlayışından çıkıp yeni üretim modellerine adapte olmamız gerekiyor. Artık nasıl daha iyi verimli çalışabildiğimiz ve ne kadar kâr elde edebildiğimiz önem kazandı. Çağımız teknoloji çağı bu nedenle hem ülke hem de şehir olarak yeni bir değişime ihtiyacımız var. Bunu da eğitim temelinde nitelikli insan, ileri teknoloji ve bunun sonucu olarak yüksek katma değerli ürünlerle başarabiliriz.”

SAP Hakkında

İlginizi Çekebilir

Tommy Hılfıger Hahnenkamm Kayak Yarışlarında !!

Geleneksel Kitz-Race-Party sırasındaki The Black Eyed Peas performansı, Tommy Hilfiger’ın 2020 Hahnenkamm Kayak Yarışlarının resmi moda sponsorluğu kapsamında düzenlenen pek çok aktiviteden biri oldu.


Şekerbank, Afetzede Müşterilerinin Yanında

Şekerbank, Elazığ depreminden etkilenen bireysel, esnaf, işletme, tarım, KOBİ ve ticari tüm müşterilerinin kredi taksitlerini ve kredi kartı ödemelerini faizsiz olarak 3 ay erteliyor.


Digitopia’Ya Önemli Transfer

Şirketlere dijital dönüşüm yolculuklarında ayrıcalıklı ve benzersiz bir yönetim danışmanlığı hizmeti sunan Digitopia, Türkiye İş Geliştirme Direktörü olarak Gözde Ünalacak’ı atadı.


Armis Yatak İmob 2020'Nin Parlayan Yıldızı Oldu

16’ıncı Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) yoğun bir katılım ile Yeşilköy’de gerçekleşti. Bu yıl ziyaretçi rekoru kıran İMOB’ta, yüzde 100 yerli marka olan Armis Yatak; son teknolojik makine parkurunda üretim yaptığı yatak, baza, başlık yorgan, yastık, alez ve uyku setlerini tanıttı. Binin üzerinde ziyaretçiyi standında ağırlayan Armis Yatak, tüketici ile ilk kez buluşturduğu smart ped teknolojili hybrid serisi yatak setleri, genç yatak grubuna ait “Lady” ve “Prince” adlı yatak seti koleksiyonları ile fuarın parlayan yıldızı oldu.


Machka İlkbahar Yaz 2020 Koleksiyonu İle Güneşi Karşılayan Sofistike Ve Güçlü Tasarımlar

Sezonun büyüsünü gün yüzüne taşıyan naif tasarımlar, Machka İlkbahar-Yaz 2020 Koleksiyonu’yla buluşuyor. Arzum Onan’ın Marka Yüzü olarak karşımıza çıktığı eşsiz bir ustalıkla hazırlanan koleksiyon, kusursuz detaylarıyla sizi güneşe doğru sıcak bir yolculuğa çıkarıyor.


Etiketler: Gaziantep, büyük, Türkiye, olarak, Sanayi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.