16 Eylül 2019 Pazartesi 12:09

GÜNDEM

Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği Keyder ‘De Özel Gereksinimli Bireylere Ve Annelerine Bilgisayar Sertifikası Verildi

KEYDER Little Prince Academy

Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği Keyder ‘De Özel Gereksinimli Bireylere Ve Annelerine Bilgisayar Sertifikası Verildi
Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği Keyder ‘De Özel Gereksinimli Bireylere Ve Annelerine Bilgisayar Sertifikası Verildi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülen proje kapsamında özel gereksinimle bireyler ve annelerine Eğitmen Selda Ateş tarafından, Temmuz- Eylül 2019 tarihleri arasında 2 ay süre ile olmak üzere toplam 163 saat eğitim verilerek bilgisayar eğitim kursu programı gerçekleştirildi.

Keyder Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kalcı, proje kapsamında verilen eğitim ile hem anne hem de çocukların bilgi teknolojisinin genel kavramlarını açıklayabilmesi, temel bilgi teknolojileri becerilerinin edinilmesi, internet kullanımı, ofis programlarının temel kullanım becerilerinin edinilmesi ile hem çocukların hem de annelerin ileriki yaşamlarında istihdam süreçlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini iletti.

Proje kapsamında katılımcı özel gereksinimli bireyler ve annelerine Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Bilgisayar Sertifikası ve Little Prince Academy olarak katılım belgesi verdiklerini aktaran Kalcı,

“Little Prince Academy ile özel gereksinimli bireylerimizin kendini, yeteneklerini ve becerilerini keşfetmesi amacı ile çıktığımız yolda anne ve çocuğun birlikte hareket etmesi gerektiği kavramını benimsiyoruz. Biz çatımız altında buluştuğumuz bireyleri engelli yerine özel gereksinimli olarak tanımlıyor ve en temel gereksinimleri olarak kendini ve yetenekleri dahilinde hayatı keşfetmesi için destek oluyoruz. Özel gereksinimli bireylerin eğitiminde ve rehabilitasyonunda her şeyden önce annelerinin de rehabilitasyon ve eğitimi önceliğimiz. Bilgisayar eğitim programımızı tamamlayan katılımcılarımızla Little Prince Academy’nin bu doğrultudaki amaçlarından birini daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Çalışmalarımız süresince bizleri katkı ve destekleri ile cesaretlendiren Nevşehir Valimiz Sayın İlhami Aktaş’a, Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Rasim Arı’ ya ve eğitim programımızın uygulayıcısı Halk Eğitim Merkezine teşekkür ederiz.” dedi.

KEYDER Küçük Prens Akademi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen bilgisayar eğitim programı kapsamında, Nasibe Kardaş (bedensel engelli) ve annesi Zeliha Kardaş, Umut Önlü (Otizm) ve annesi Ayşegül Önlü, Merve Bahçeli (Serebral Palsi) ve annesi Ayşe Bahçeli, eğitimi başarı ile tamamlayarak MEB onaylı sertifika almaya hak kazandılar.

Kapadokya’da Göreme ilçesinde 17 bin metrekare açık 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan KEYDER Küçük Prens Akademi, 2016 yılında kuruldu. Alanında uzman eğitmenler yanısıra gönüllülerle hizmet verdiği yerleşke, Türkiye’nin her bölgesinden özel gereksinimli çocuk ve yetişkinleri ağırlıyor. Şehir dışından gelen özel gereksinimli bireylerin ve gönüllülerin konaklamaları için ekolojik ev, bambu - bungalov evler, konteyner konsept yatakhane gibi özel dizayn alanlarla birlikte ; sebze-meyve yetiştirme alanı, açık hava tiyatrosu, yürüyüş ve at binme parkurları konumlandırılmış. Beceri Atölye faaliyetlerinin sürdürüldüğü yerleşkede aynı zamanda kütüphane ve bilgisayar atölyesi de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Rahşan Ecevit, Son Yolculuğuna Uğurlandı

RAHŞAN ECEVİT, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


“Geleceğin Karakartalı” Elif Can, Vodafone Park’Ta Sahaya Çıktı

Dünyanın ilk dijital scouting projesi “Geleceğin KaraKartalı”nı kazanan 14 yaşındaki Aksaraylı Elif Can, Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş JK – D.G. Sivasspor maçının devre arasında sahaya çıktı. Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın altyapısına seçilen Elif Can, taraftardan büyük alkış aldı.


Evlilik Hazırlıkları Fuarı’Nda Altınyıldız Classics Şıklığı

Erkek giyim sektörünün öncü markası Altınyıldız Classics, 17-19 Ocak tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nda, farklı düğün konseptlerine farklı tarzlar sunan özel kreasyonunu, stil sahibi damat adaylarıyla buluşturdu.


Turizm Çalıştayı Yarın Yapılacak

19/01/2020


Deri'n Fikirler Deri Üretim Ve Tasarım Yarışmasında Final Heyecanı

Deri sektöründe çifte ödül töreni heyecanı yaşanıyor. Deri sektörüne yenilikçi ve vizyoner tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Final Defilesi ile deri sektöründe ihracatın yıldızı 36 firmanın ödül alacağı ödül töreni heyecanı 22 Ocak 2020 Çarşamba akşamı yaşanacak.


Etiketler: özel, eğitim, gereksinimli, Eğitim, kapsamında
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Zamanı Üreterek Tüketiyoruz
Zamanı Üreterek Tüketiyoruz

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.