16 Eylül 2019 Pazartesi 12:09

GÜNDEM

Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği Keyder ‘De Özel Gereksinimli Bireylere Ve Annelerine Bilgisayar Sertifikası Verildi

KEYDER Little Prince Academy

Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği Keyder ‘De Özel Gereksinimli Bireylere Ve Annelerine Bilgisayar Sertifikası Verildi
Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği Keyder ‘De Özel Gereksinimli Bireylere Ve Annelerine Bilgisayar Sertifikası Verildi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülen proje kapsamında özel gereksinimle bireyler ve annelerine Eğitmen Selda Ateş tarafından, Temmuz- Eylül 2019 tarihleri arasında 2 ay süre ile olmak üzere toplam 163 saat eğitim verilerek bilgisayar eğitim kursu programı gerçekleştirildi.

Keyder Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kalcı, proje kapsamında verilen eğitim ile hem anne hem de çocukların bilgi teknolojisinin genel kavramlarını açıklayabilmesi, temel bilgi teknolojileri becerilerinin edinilmesi, internet kullanımı, ofis programlarının temel kullanım becerilerinin edinilmesi ile hem çocukların hem de annelerin ileriki yaşamlarında istihdam süreçlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini iletti.

Proje kapsamında katılımcı özel gereksinimli bireyler ve annelerine Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Bilgisayar Sertifikası ve Little Prince Academy olarak katılım belgesi verdiklerini aktaran Kalcı,

“Little Prince Academy ile özel gereksinimli bireylerimizin kendini, yeteneklerini ve becerilerini keşfetmesi amacı ile çıktığımız yolda anne ve çocuğun birlikte hareket etmesi gerektiği kavramını benimsiyoruz. Biz çatımız altında buluştuğumuz bireyleri engelli yerine özel gereksinimli olarak tanımlıyor ve en temel gereksinimleri olarak kendini ve yetenekleri dahilinde hayatı keşfetmesi için destek oluyoruz. Özel gereksinimli bireylerin eğitiminde ve rehabilitasyonunda her şeyden önce annelerinin de rehabilitasyon ve eğitimi önceliğimiz. Bilgisayar eğitim programımızı tamamlayan katılımcılarımızla Little Prince Academy’nin bu doğrultudaki amaçlarından birini daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Çalışmalarımız süresince bizleri katkı ve destekleri ile cesaretlendiren Nevşehir Valimiz Sayın İlhami Aktaş’a, Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Rasim Arı’ ya ve eğitim programımızın uygulayıcısı Halk Eğitim Merkezine teşekkür ederiz.” dedi.

KEYDER Küçük Prens Akademi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen bilgisayar eğitim programı kapsamında, Nasibe Kardaş (bedensel engelli) ve annesi Zeliha Kardaş, Umut Önlü (Otizm) ve annesi Ayşegül Önlü, Merve Bahçeli (Serebral Palsi) ve annesi Ayşe Bahçeli, eğitimi başarı ile tamamlayarak MEB onaylı sertifika almaya hak kazandılar.

Kapadokya’da Göreme ilçesinde 17 bin metrekare açık 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan KEYDER Küçük Prens Akademi, 2016 yılında kuruldu. Alanında uzman eğitmenler yanısıra gönüllülerle hizmet verdiği yerleşke, Türkiye’nin her bölgesinden özel gereksinimli çocuk ve yetişkinleri ağırlıyor. Şehir dışından gelen özel gereksinimli bireylerin ve gönüllülerin konaklamaları için ekolojik ev, bambu - bungalov evler, konteyner konsept yatakhane gibi özel dizayn alanlarla birlikte ; sebze-meyve yetiştirme alanı, açık hava tiyatrosu, yürüyüş ve at binme parkurları konumlandırılmış. Beceri Atölye faaliyetlerinin sürdürüldüğü yerleşkede aynı zamanda kütüphane ve bilgisayar atölyesi de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Prometeon’Dan Kamyon Ve Otobüslere Özel Kış Lastiği Serisi; Pırellı “W 01”

Prometeon, Pirelli “W:01” serisi ile zorlu kış şartlarına meydan okuyor…


Tehlikeli Bluekeep Açığı Hakkında Neler Biliniyor

BLUEKEEP AÇIĞINI KULLANAN HACKERLER


Desıgn Week Turkey’E 61 Bin Kişi İle Rekor Katılım

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019, 61 bin 382 ziyaretçi ile bugüne kadar ki en yüksek katılımcı sayısına ulaştı.TİM Başkanı İsmail Gülle, “Design Week Turkey’in her geçen sene daha fazla insana ulaşması, bizler açısından da en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Önümüzdeki yıl, ülkemizin markalaşma yolculuğuna da önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi de hayata geçireceğiz”dedi.


Nn Hayat Ve Emeklilik Fon Bilen İle, Müşterilerine Fon Karma Önerisi Sunuyor

NN Hayat ve Emeklilik Fon Bilen ile, müşterilerine Fon Karma Önerisi Sunuyor


Setur, Erken Rezervasyon Kampanyasında %50’Ye Varan İndirimler Sunuyor

Türkiye’nin lider turizm şirketlerinden Setur, 2020 yılı tatilini önceden planlayanlara %50’ye varan indirim fırsatlarıyla tatil yapma olanağı sunuyor.


Etiketler: özel, eğitim, gereksinimli, Eğitim, kapsamında

Yorumlar 0 adet



Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.