19 Temmuz 2018 Perşembe 10:20

GÜNDEM

Karcher’Den 140 Olimpik Yüzme Havuzu Büyüklüğünde Su Tasarrufu

Kärcher 2020 Sürdürülebilirlik Hedeflerine Emin Adımlarla İlerliyor

Karcher’Den 140 Olimpik Yüzme Havuzu Büyüklüğünde Su Tasarrufu
Karcher’Den 140 Olimpik Yüzme Havuzu Büyüklüğünde Su Tasarrufu
Karcher’Den 140 Olimpik Yüzme Havuzu Büyüklüğünde Su Tasarrufu
Karcher’Den 140 Olimpik Yüzme Havuzu Büyüklüğünde Su Tasarrufu
Karcher’Den 140 Olimpik Yüzme Havuzu Büyüklüğünde Su Tasarrufu
Karcher’Den 140 Olimpik Yüzme Havuzu Büyüklüğünde Su Tasarrufu
Karcher’Den 140 Olimpik Yüzme Havuzu Büyüklüğünde Su Tasarrufu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Alman temizlik devi Kärcher, 2014 yılında kabul edilen “Sürdürülebilirlik Mükemmeliyeti” programı çerçevesinde kendini ürün geliştirmeden üretime, lojistikten enerji verimliliğine birçok alanda geliştirdi. Kärcher, program kapsamında belirlenen 2020 hedeflerinin yüzde 89’unu hayata geçirmeyi başardı.

2014 yılında yüzde 100 sürdürülebilirlik hedefiyle yola çıkan Alman temizlik devi Kärcher, 2020 yılına ulaşmadan “Sürdürülebilirlik Mükemmeliyeti” programındaki 14 genel hedefin sekizini tam olarak uygulayarak program kapsamında koyduğu hedefleri tamamlamak adına hızla ilerlemeyi sürdürüyor. Sürdürülebilirlik hedeflerinin yüzde 89’unu hayata geçirmeyi başaran Kärcher, ürün geliştirmeden ambalajlamaya, üretim faktörlerinden çevreye birçok alanda önemli adımlar attı.Tüketici ürünlerini geliştirirken malzeme azaltımı ve enerji verimliliği olmak üzere, temel iki konuya odaklanan Kärcher’in sadece 2017 yılında satılan cihazları sayesinde, 140 olimpik yüzme havuzunu dolduracak sudan ve dünyanın çevresini 124 kez otomobille dolaşmaya yetebilecek kadar elektrikten tasarruf sağlandı. 2016 yılının başlarında Paris Eylem Taahhütü’nü imzalayan Kärcher, küresel ısınma artışının 2°C'nin altında tutma amacını taşıyan küresel iklim korumasına da bağlı.

Yerel İçin Yerel konseptiyle lojistikte tasarruf

Satın almada, tedarikçi denetimini katı sosyal ve ekolojik kriterleri de içerecek şekilde genişleten Kärcher, "Yerel için Yerel" konseptini uygulamaya başladı. Bu çerçevede satın alımları daha fazla bölgesel hale getiren Kärcher, bölgesel tedariki Çin’de yüzde 90, Avrupa’da ise yüzde 70 oranında gerçekleştirmeyi başararak lojistikteki gereksiz kaynak tüketimini azalttı. Ayrıca kamyonlar ve konteynerlerde daha fazla yükleme için başlatılan yeni yük planlama sistemi, yerin boşa harcanmasını önlediği için nakliye gerçek ihtiyaç oranında kullanılıyor.

Yüksek enerji tüketiminin önüne geçildi

Kärcher, Almanya’daki tüm tesislerinde DIN EN ISO 50001'e göre devreye alınan enerji idare sistemini başlatarak yüksek enerji tüketimini ortadan kaldırdı. Örneğin artık plastik enjeksiyonlu kalıplamada sürücüler yüzde 33 daha ekonomik çalışıyor. Uygulamanın yılsonuna kadar İtalya ve Romanya'daki tesislerde de yaygınlaştırılması hedefleniyor. Yapılan enerji tüketim analizlerine göre Kärcher tesislerinin yılda birkaç yüz bin Euro ve 4 bin 500 megavat saat tasarruf potansiyeli bulunuyor. Bu rakam ortalama bir belediyenin tüm ihtiyaçlarına eşit bir miktara tekabül ediyor. Bu bağlamda Kärcher, tesislerinde enerji tasarruflu yenileme veya LED aydınlatmaya dönüştürme gibi ilk önlemler uygulamaya alındı.

Bir yılda 35 ton plastik atık, 33 bin metreküp su tasarrufu

Sürdürülebilirlik konusunda yaptığı çalışmalar neticesinde önemli başarılara imza atan Kärcher, 1 milyon Euro başına salınan karbondioksit oranını 15.9 tona indirdi. 2016-2017 döneminde 2 bin 751 ton karbon salınımının önüne geçildi. Yine aynı dönemde yaklaşık 1 milyon 204 bin pet şişeye denk gelen 35 ton plastik atıktan ve 237 bin 700 kez banyo kullanımında harcanan suya eşit miktardaki 33 bin 278 metreküp sudan tasarruf edildi. Kärcher, önümüzdeki dönemde sürdürülebilirlik hedeflerini Birleşmiş Milletler’in (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu hale getirerek istikrarlı bir şekilde geliştirmeyi planlıyor.

Kärcher hakkında:

1935 yılında Almanya’da Alfred Kärcher tarafından kurulan KÄRCHER, temizlik makine, ekipman ve aksesuarlarının yanı sıra temizlik kimyasalları ve deterjanları üreten bir sanayi devidir. Kullanıcılarına 67 ülkede, 110 şirketi, 12 bini aşkın çalışanı ve 50 bini aşkın satış ve servis noktasıyla hizmet veren KÄRCHER, bugün tüm dünyada hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunmaktadır. Ürün geliştirmeden ambalajlamaya, üretim faktörlerinden çevreye kadar sürdürülebilir bir yönetim anlayışı benimseyen KÄRCHER, bu çerçevede tüm ürünlerinde enerji verimliliğine, daha az plastik veya alüminyum kullanımına önem vermektedir. Özellikle profesyonel segmentteki ürünleri daha az su ve elektrik tüketimi, daha az atık su üretimi, daha sessiz çalışma gibi özelliklere sahip KÄRCHER’in yüksek verimli, uygulamaya özel ve çevre dostu deterjanları ise biyolojik olarak parçalanarak atık su kirliliğini azaltmaktadır.

İlginizi Çekebilir

7. Giv Girişimcilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen 7. GİV Girişimcilik Ödül Töreni, BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR, üniversite rektörleri, akademisyen, iş dünyasının önde gelen isimleri, STK temsilcileri ve girişimcilerin katılımıyla gerçekleşti.


Medyada Daha Fazla Yer Almanın 5 Yolu

Dijital medyanın ana akım medya haline geldiği günümüzde, basın bültenleri önemli bir haber kaynağı. Ne yazık ki birçok kurum, kuruluş, marka ve kişi bu mecradan amacına uygun bir şekilde yararlanamıyor. Basın bültenleri işe yarar ama sadece onları doğru kullandığınızda…


Ege Fren Ebso’Nun 100 Sanayi Devi Sıralamasında 9 Sıra Yükseldi

Bayraktar Grubu kuruluşlarından Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) üretimden satışlarına göre 2018 için yaptığı değerlendirmede en büyük ilk 100 firma listesinde bir önceki yıla göre 9 sıra yükselerek 67’nci sırada yer aldı.


Canada Schools, Pearson A Level Sınav Merkezi Oldu.

Canada Schools,


Aşkın Nur Yengi Ve Mehmet Erdem’Den Sürpriz Düet “Allah’Tan Kork”!..

AŞKIN NUR YENGİ VE MEHMET ERDEM’DEN SÜRPRİZ DÜET:


Etiketler: Kärcher, enerji, daha, yüzde, temizlik

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.