28 Ekim 2014 Salı 10:40

SANAT

Karma Sergi, Gitme Turnam

dil Can, Akife Dekeli, Aysel Çetincan, Ayşe Akpınar, Bahar Oskay, Biles Öcal, Birgül Hacıalioğlu, Birsen Küpeli Kara, Bünyamin Balamir, Can Aral Moralı, Dilara Oktar Gürses, Ersin İnce Lübbe, Feride İlgüy, Fikret Otyam, Füsun Selen Bilginer, Güler Akalan, Gülsüm Karamustafa, Gülşen Kıbrıslı, Gülveli Kaya, Himmet Gümrah, Mehmet Sabri Haspolatlı, Mustafa Akbay, Münevver Cillov, Nazan Erkmen, Nazan Hansoy Sezer, Nermin Özcan Özer, Neslihan Yapar, Neşe Meral, Neveser Özenbaş, Nurper Demirhan, Oya Abacı, Seçil Kınay, Selçuk Kızılışık, Semra Bolat, Sonay Demirhan Demir, Tahsin Çorbacı, Tosun Yalçınkaya, Tülay Öktem, Vildan Çolak Yıldız

Karma Sergi, Gitme Turnam
Karma Sergi, Gitme Turnam
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Doğu ve Orta Anadolu’daki sazlıklarda yaşayan, aşırı otlatma, konvansiyonel tarım uygulamaları ve sulak alanların kurutulması sonucunda yaşam alanları yok edilen turnaların nesli tükenmek üzere. TURNA- Symbiosis Derneği, bu konuda farkındalık yaratmak, halkı bilgilendirmek ve Turna Koruma Projesine kaynak sağlamak amacıyla, ismi geçen değerli sanatçıların katılımıyla ‘Gitme Turnam’ adlı serginin dördüncüsünü Ankara’da düzenliyor.

On binlerce yıldır Anadolu’da yaşamakta olan Telli Turna (Grus virgo) artık bu topraklarda üremiyor. Dünyada sadece 20 çiftten az kalmış olan Anadolu Dağ Turnasını (Grus grus archibaldi) ise bizden sonraki nesiller göremeyebilir. Oysa ki turnalar, Anadolu’nun ta kendisi, Anadolu’nun kültürüdür. 14.000 sene önce, göbekli tepedeki sütunlara nakşedilen, türkülerimizde, masallarımızda, halk edebiyatında sevgiliye haber uçuran, tarlaya bereket getiren, vefanın, sevginin sembolü olan turnaların yok olmasıyla koskoca bir kültür de yok oluyor. Doğayı yok ettiğimizde sanatı da yok ediyoruz.

Kelaynakları yok olmaktan kurtardığımız gibi turnaları da kurtarabiliriz.

İlginizi Çekebilir

Ryan Murphy’Nin Yeni Netflix Orijinal Dizisi The Politician’In Yayın Tarihi Açıklandı!

DİZİNİN AFİŞİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN


Mercedes Benz Fashion Week Istanbul ‘Da Eklektik Oyunlar Rüzgarı

ÖNDER ÖZKAN’IN TRİKO TASARIMLARI GÖZ KAMAŞTIRDI


Uludağ Ekonomi Zirvesi’Nde Tarımın Ajandası Tartışıldı Basin Bulteni

Halavet Gıda’nın sponsorluğunda gerçekleşen “Tarımın Ajandası” oturumunda sürdürülebilir tarım için gereksinimler, genç kuşakların tarıma ilgisizliği ve tarımsal üretimin niteliği değerlendirildi.


Vodafone 14. İstanbul Yarı Maratonu Rekortmenlerin Düellosuna Sahne Olacak

Yarış dereceleri ile dünya yarı maratonlarında adını duyurmuş elit atletler rekor tazelemek için İstanbul’a geliyor. Dünyanın en düz ve hızlı parkurlarından biri 7 Nisan Pazar günü rekortmenlerin düellosuna sahne olacak.


Microsoft Ve Vedubox İş Birliğiyle Dijital Eğitimde Sınırlar Kalkıyor

Türkiye’nin %100 bulut teknolojine sahip tek entegre video konferans, e-eğitim/uzaktan eğitim, dijital eğitim ve ders yönetim sistemi Vedubox, Microsoft’un akıllı bulut platformu Azure ile geleneksel eğitimdeki maliyetli ve katı yapıyı ortadan kaldırıyor. Kullanıcıların yer ve zaman fark etmeksizin, dijital platformlarda eğitim almasına imkân tanıyan ve 16 dilde ara yüz sunan sistem, kurumsal firmalar başta olmak üzere, eğitim ve danışmanlık şirketlerine, özel okullara, üniversitelere ve birçok devlet kurumuna hizmet veriyor.


Etiketler: turna, Himmet Gümrah, Mehmet Sabri Haspolatlı, Mustafa Akbay, Münevver Cillov, Nazan Erkmen, Nazan Hansoy Sezer, Nermin Özcan Özer, Neslihan Yapar, Neşe Meral, Neveser Özenbaş, Nurper Demirhan, Oya Abacı, Seçil Kınay, Selçuk Kızılışık, Semra Bolat, Sonay Demirhan Demir, Tahsin Çorbacı, Tosun Yalçınkaya, Tülay Öktem, Vildan Çolak Yıldız
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel 8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi
8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.