28 Ekim 2014 Salı 10:40

SANAT

Karma Sergi, Gitme Turnam

dil Can, Akife Dekeli, Aysel Çetincan, Ayşe Akpınar, Bahar Oskay, Biles Öcal, Birgül Hacıalioğlu, Birsen Küpeli Kara, Bünyamin Balamir, Can Aral Moralı, Dilara Oktar Gürses, Ersin İnce Lübbe, Feride İlgüy, Fikret Otyam, Füsun Selen Bilginer, Güler Akalan, Gülsüm Karamustafa, Gülşen Kıbrıslı, Gülveli Kaya, Himmet Gümrah, Mehmet Sabri Haspolatlı, Mustafa Akbay, Münevver Cillov, Nazan Erkmen, Nazan Hansoy Sezer, Nermin Özcan Özer, Neslihan Yapar, Neşe Meral, Neveser Özenbaş, Nurper Demirhan, Oya Abacı, Seçil Kınay, Selçuk Kızılışık, Semra Bolat, Sonay Demirhan Demir, Tahsin Çorbacı, Tosun Yalçınkaya, Tülay Öktem, Vildan Çolak Yıldız

Karma Sergi, Gitme Turnam
Karma Sergi, Gitme Turnam
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Doğu ve Orta Anadolu’daki sazlıklarda yaşayan, aşırı otlatma, konvansiyonel tarım uygulamaları ve sulak alanların kurutulması sonucunda yaşam alanları yok edilen turnaların nesli tükenmek üzere. TURNA- Symbiosis Derneği, bu konuda farkındalık yaratmak, halkı bilgilendirmek ve Turna Koruma Projesine kaynak sağlamak amacıyla, ismi geçen değerli sanatçıların katılımıyla ‘Gitme Turnam’ adlı serginin dördüncüsünü Ankara’da düzenliyor.

On binlerce yıldır Anadolu’da yaşamakta olan Telli Turna (Grus virgo) artık bu topraklarda üremiyor. Dünyada sadece 20 çiftten az kalmış olan Anadolu Dağ Turnasını (Grus grus archibaldi) ise bizden sonraki nesiller göremeyebilir. Oysa ki turnalar, Anadolu’nun ta kendisi, Anadolu’nun kültürüdür. 14.000 sene önce, göbekli tepedeki sütunlara nakşedilen, türkülerimizde, masallarımızda, halk edebiyatında sevgiliye haber uçuran, tarlaya bereket getiren, vefanın, sevginin sembolü olan turnaların yok olmasıyla koskoca bir kültür de yok oluyor. Doğayı yok ettiğimizde sanatı da yok ediyoruz.

Kelaynakları yok olmaktan kurtardığımız gibi turnaları da kurtarabiliriz.

İlginizi Çekebilir

Kıko Milano İle Yılbaşı Kutlamalarında Göz Kamaştırın

Işıltılı ve göz kamaştıran bir yılbaşı makyaj için ihtiyacınız olan her şey KIKO Milano’nun Sparkling Holiday Koleksiyonu'nda!


Yılbaşı Sofralarının Vazgeçilmez Lezzeti Hindi Bu Yıl Da Günaydın’Dan!

Türkiye’de 40’ı aşkın restoranıyla etin en güvenilir adresi olan Günaydın, zengin menüsüyle her sene yılbaşı sofralarını lezzet şölenine dönüştürüyor.Günaydın’ın yılbaşı geleneği olan ve özenle hazırlanan hindisi, bu yıl da kalabalık yılbaşı yemeklerini taçlandırıyor.


Her 10 Kişiden 1’İ Koah Sorunuyla Yaşıyor

15 Kasım Dünya KOAH Günü


Süper Lig Gelirleri 3,2 Milyar Tl'ye Ulaştı

Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, Türk futbolunun gelirlerini ve ekonomik görünümünü mercek altına aldığı Futbol Ekonomi Raporu – EkoLig’in üçüncü sayısını yayınladı.Süper Lig, futbol ekonomisinin 3 büyük gelir kalemi olan maç günü gelirleri, naklen yayın gelirleri ve ticari gelirlerde son iki sezonda yüzde 40’a varan bir büyüme elde etti. 2016-2017 futbol sezonunda 2,3 milyar TL olan Süper Lig’in toplam gelirleri, 2017-2018 sezonu sonunda 3,2 milyar TL’ye ulaştı.


Hayvanseverlere Müjde!

CANLI YAYIN FREKANS BİLGİSİ:


Etiketler: turna, Himmet Gümrah, Mehmet Sabri Haspolatlı, Mustafa Akbay, Münevver Cillov, Nazan Erkmen, Nazan Hansoy Sezer, Nermin Özcan Özer, Neslihan Yapar, Neşe Meral, Neveser Özenbaş, Nurper Demirhan, Oya Abacı, Seçil Kınay, Selçuk Kızılışık, Semra Bolat, Sonay Demirhan Demir, Tahsin Çorbacı, Tosun Yalçınkaya, Tülay Öktem, Vildan Çolak Yıldız

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.