19 Ağustos 2019 Pazartesi 10:32

GÜNDEM

Kaspersky Asya Pasifik Bölgesindeki İlk Şeffaflık Merkezini Açacak

Siber güvenlik sektörüne güveni artırmaya yönelik çalışmalar yürüten Kaspersky, Asya Pasifik bölgesindeki ilk Şeffaflık Merkezini açacağını duyurdu. Yeni merkez Malezya’nın ulusal siber güvenlik ajansı CyberSecurity Malaysia ile birlikte kurulacak. Şirketin üçüncü kod inceleme tesisi olacak bu merkez, ülkenin teknoloji ile bağlantılı devlet kurumlarının ve şirketlerinin de bulunduğu Cyberjaya kentinde yer alacak.

Kaspersky Asya Pasifik Bölgesindeki İlk Şeffaflık Merkezini Açacak
Kaspersky Asya Pasifik Bölgesindeki İlk Şeffaflık Merkezini Açacak
Kaspersky Asya Pasifik Bölgesindeki İlk Şeffaflık Merkezini Açacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Zürih ve Madrid’deki benzerlerinde olduğu gibi, Malezya’daki Şeffaflık Merkezi de şirketin iş ortakları ve devlet paydaşlarının gelip Kaspersky çözümlerinin kaynak kodlarını kontrol edebileceği güvenilir bir tesis olacak. Yeni merkez, ziyaretçilerin Kaspersky Lab mühendislik ve veri işleme yöntemleri hakkında bilgi alabileceği bir bilgilendirme merkezi görevi de görecek.

Devlet yetkilileri ve Kaspersky’nin kurumsal müşterileri şirketin tehdit analizlerini, güvenli denetimlerini ve uygulama güvenliği test süreçlerini incelemek için talepte bulunabilecekler. Ayrıca Kaspersky Internet Security (KIS), Kaspersky Endpoint Security (KES) ve kurumsal ürünler için bir konsol görevi gören Kaspersky Security Center (KSC) gibi tüketici ve kurumlara yönelik amiral gemisi konumundaki çözümlerin kaynak kodlarını da inceleyebilecekler.

Bunların yanı sıra paydaşlar Kaspersky ürünlerinin tüm sürümlerini, AV veri tabanı güncellemelerini ve Kaspersky ürünlerinden bulut tabanlı Kaspersky Security Network’e (KSN) gönderilerin veriler gibi bilgilere de göz atabilecekler. Şeffaflık merkezine talep üzerine erişim verilecek. Kaspersky Şeffaflık Merkezlerinin çalışma şekli hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinde bulabilirsiniz.

Açılacak merkez hakkında konuşan Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky şunları söyledi: “Üçüncü Şeffaflık Merkezimizin duyurusunu yapmak için Asya Pasifik bölgesinin merkezi olan Kuala Lumpur’da olmak harika. Burada müşterilerimize ve devlet paydaşlarına ürünlerimizin %100 güvenilir olduğunu ve en üst düzey siber güvenlik korumasını sunduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu duyuru ayrıca Global Şeffaflık Girişimi için planladığımız öncü faaliyetlerin sürdüğünü de kanıtlıyor.”

Kaspersky Asya Pasifik Yönetici Direktörü Stephan Neumeier, “Bölgemizdeki kullanıcılara Kaspersky siber güvenlik teknolojilerinin hizmetlerini ve özelliklerini deneme fırsatı sunmak için bu dijital merkezin kapılarını açmaktan heyecan duyuyoruz. Bölgede bir ilk olan bu tesis siber güvenlik sektörüne yeni bir yaklaşım getiriyor. Cyberjaya’da yer alacak olan merkezin kurulmasında verdiği destek için CyberSecurity Malaysia’ya teşekkür ederiz. Bu bağımsız onaylama, özel şirketler ve kamu kurumlarının birlikte çalışarak kullanıcıları siber suçlardan daha iyi koruyabileceğini gösteriyor. Bize gösterilen güven ve desteğe minnettarız.” dedi.

Yeni merkez şirketin Global Şeffaflık Girişimi kapsamında açılıyor. Bu girişimle iş ortakları ve devlet paydaşlarının şirketin ürün ve teknolojilerinin nasıl çalıştığını hakkında bilgi alma taleplerinin karşılanması amaçlanıyor. Merkez ilk ziyaretçilerini önümüzdeki yılın başında ağırlayacak.

CyberSecurity Malaysia CEO’su Dato’ Ts. Dr. Amirudin Abdul Wahab, “Tehdit alanı Malezya’da ve bölgede genişlemeyi sürdürüyor. Böyle bir ortamda Kaspersky gibi özel şirketlerin ve devlet kurumlarının birbirine güvenmesi ve birlikte çalışması kritik önem taşıyor. Kasperksy veri işlemlerini herkese açarak gizleyecek bir şeyi olmadığını gösteriyor. Bir üçüncü taraf olarak siber güvenlik sektörünü daha iyi hale getirme amacı taşıyan analizlerini ve kaygılarını da paylaşıyoruz. İş birliğimizin, şeffaflık ve dürüstlük konusunda daha fazla devlet ve özel şirkete örnek olmasını umuyoruz. Bu hem vatandaşların hem de siber güvenlik sektörünün faydasına olacak bir hareket.” dedi.

Ekim 2017’de duyurulan Kaspersky Global Şeffaflık Girişimi kapsamında büyük ilerleme kaydedildi. Şirket girişim kapsamında şunları gerçekleştirdi:

Kaspersky şeffaflık prensipleri ve Global Şeffaflık Girişimi hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: www.kaspersky.com/about/transparency

Kaspersky Hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com.tr adresini ziyaret edin.

CyberSecurity Malaysia hakkında

Daha fazla bilgi için lütfen http://www.cybersecurity.my adresini ziyaret edin. Genel sorular için lütfen info@cybersecurity.my adresine e-posta gönderin. www.facebook.com/CyberSecurityMalaysia ve www.twitter.com/cybersecuritymy sayfalarında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Emirates, Cruise Yolcuları İçin, Dubai’Deki İlk Uzaktan Check İn Terminalini Açtı

Emirates’in havaalanı dışındaki ilk uzaktan check-in terminali, cruise yolcularına kusursuz bağlantı imkanları sağlamak üzere açıldı.


Tegv’İn Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’Nda İki Mutluluk Aynı Günde Yaşandı

Türkiye’nin dört bir yanında her yıl yüzbinlerce çocuğa eğitim desteği veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda 15 Kasım 2019’da düzenlediği organizasyonla iki müjdeli haberi davetlilerle paylaştı. TEGV, Vehbi Koç Vakfı desteğiyle hayata geçirdiği Tasarım ve Beceri Atölyesi’ni düzenlediği törenle çocuklarla buluşturdu. Bölgenin en önemli sorunlarından biri olan ailesi tarım işçisi olarak çalışan çocuklar için ise “Okula Dönüş Projesi”nin tanıtım toplantısını yaptı.


Ism Bu Yıl Da ‘En İyiler’ Arasında Yer Aldı

İnci Holding bünyesinde bulunan ISM Minibar, “Türkiye’nin En İyi Yönetilen Şirketleri” arasındaki ünvanını korudu. Deloitte Private tarafından düzenlenen programdan ikinci kez ödülle dönen ISM Minibar Genel Müdürü Niyazi Şencan, “Bir başarıdan daha güzeli bu başarıyı istikrarlı bir şekilde tekrarlamak ve sürdürülebilir nitelik kazandırmaktır” dedi.


Milli Yazılım Kapasitematik Saniyenin 0.001 Hızında 10 Gb Veri Aktarabilecek

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, 5G ile uyumlu hale getirilen Kapasitematik sayesinde makinadan makinaya saniyenin 0.001 hızında 10 GB veri aktarmanın mümkün olacağını söyledi. Üretim takip yazılımı olarak geliştirilen, bütün mobil cihazlara uyumlu olacak şekilde tasarlanan ve dünyanın öteki ucunda bulunulsa bile üretime müdahaleyi olanaklı kılan Kapasitematik’i 2020 itibariyle yurt dışına ihraç edeceklerini aktaran Aydoğdu, 5G ile bin kat daha fazla mobil verinin kontrol edilebileceğini kaydetti.


Desıgn Week Turkey’E 61 Bin Kişi İle Rekor Katılım

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019, 61 bin 382 ziyaretçi ile bugüne kadar ki en yüksek katılımcı sayısına ulaştı.TİM Başkanı İsmail Gülle, “Design Week Turkey’in her geçen sene daha fazla insana ulaşması, bizler açısından da en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Önümüzdeki yıl, ülkemizin markalaşma yolculuğuna da önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi de hayata geçireceğiz”dedi.


Etiketler: Kaspersky, için, güvenlik, Şeffaflık, fazla

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.