4 Eylül 2019 Çarşamba 12:27

GÜNDEM

Kaspersky’Den “Kilimanjaro. Yapabilirim!” Projesine Destek!

Kaspersky ile Syndrome of Love ve Downside Up adlı hayır kuruluşlarının ortak girişimi olan “Kilimanjaro. Yapabilirim!” projesi, Down sendromu ve serebral palsi ile ilgili fiziksel genellemeleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Proje, en ulaşılmaz görünen hayallerin bile gerçek olabileceğini gösteriyor. Proje kapsamında Down sendromlu ve serebral palsi hastası bir grup Rus sporcu 3 Eylül’de Kilimanjaro Dağı’na tırmanmaya başladı. Sporcular, bunu yapan ilk engelli Rus grup olacaklar.

Kaspersky’Den “Kilimanjaro. Yapabilirim!” Projesine Destek!
Kaspersky’Den “Kilimanjaro. Yapabilirim!” Projesine Destek!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Deniz seviyesinden 5895 metre yukarıda olan Kilimanjaro, Afrika kıtasının en yüksek dağı. Kilimanjaro’daki en eski ve sabit rota olan Marangu rotasını izleyecek grup, 10 Eylül’de zirveye ulaşmayı planlıyor.

Yolculuğun ana katılımcıları arasında Down sendromlu Stanislav Bogdanov ve Stepan Bezrukov, serebral palsi hastası ünlü maraton koşucusu Pavel Krysanov ve Rusya’nın Tver şehrindeki Udomlya Yetimhanesi’nde kalan Alexander Lebedev bulunuyor. Destek ekibinde ise birer tırmanış eğitmeni, koç ve doktorun yanı sıra Syndrome of Love çalışanları ve bir Kaspersky gönüllüsü yer alıyor.

Profesyonel birer sporcu olarak aktif yaşamlar süren Stanislav, Stepan ve Pavel, benzer sağlık durumlarına sahip kişiler için model oluşturuyor ve onlara sınırlarını zorlamaları için ilham veriyor. Kilimanjaro Dağı seyahati, Down sendromlu ve serebral palsi hastası kişilerin önünde hiçbir engel olmadığını ve hayatta istedikleri her hedefe ulaşabileceklerini göstermek için olağanüstü bir fırsat oluşturuyor.

Syndrome of Love Derneği Direktörü Irina Menshenina, “Down sendromlu kişilerin hayatta çok fazla engeli olduğuna inanılır fakat bu doğru değil. Onlar da hepimizin sahip olduğu fırsatlara sahipler. İsteyen herkes gibi Afrika’nın en yüksek dağına tırmanabilirler. Onlara yeni ufuklara ulaşmaları için yardımcı olmaya hazırız. Bu proje ile Down sendromlu daha birçok kişinin hayallerine ulaşabilmesi amacıyla Syndrome of Love derneği için bağış da toplayacağız.” dedi.

Bu rahatsızlıklar hakkında farkındalığı artırmanın yanı sıra proje ile, Syndrome of Love tarafından Down sendromlu kişiler için yürütülen eğitim ve gelişim programlarına bağış toplanması hedefleniyor. Katılımcılar, Kilimanjaro’nun yüksekliğini anımsatan 589.500 ruble (yaklaşık 9000 dolar) toplamayı hedefliyor. Projeye bağış yapıp destek verecek herkes bekleniyor. Bağış toplama işlemi JustGiving platformu üzerinden yapılıyor. Bu platformda isteyen herkes bu amaç için bağış yapıp projenin bir parçası olabiliyor. Sonuçlar Eylül ayının sonunda açıklanacak ve Kaspersky toplanan bütün miktar kadar bağış yapacak.

17 maraton ve bir arazi ultra maratonu koşan Pavel Krysanov, “Bu yolculuk engelli kişilerin karşılaştığı sorunlara ve genellemelere dikkat çekecek ve toplumun koyduğu sınırları aşabildiğimizi gösterecek. Bu inanılmaz projenin, toplumun engelli kişilere bakış açısını değiştirmeye yardımcı olacağını umuyoruz.” dedi.

“Kilimanjaro. Yapabilirim!” imkansızlıklara karşı gösterilen çabanın ve azmin bir hikayesi. Proje, hayatta zorluklarla karşılaşanlara her şeyin mümkün olduğunu ve her zaman çevrelerinde yardım edebilecek insanlar olabileceğini gösteriyor.

Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky, bu maceraya atılanlara bol şans dileyerek şunları söyledi: “Birkaç yıl önce Kilimanjaro zirvesine tırmanmıştım ve hiç de kolay olmadığını söyleyebilirim. Aslında, insanların hayallerini gerçekleştirmesi de hiç kolay değildir. Bu maceraya atılan cesur insanlara en iyi dileklerimi gönderiyorum! Çok yakında Kilimanjaro’nun nefes kesen güzellikteki manzarasını ilk kez görecekleri için onları kıskanıyorum. İlk sefer her zaman en iyisidir. Harika bir yolculuk dilerim, yolunuz açık olsun!”

Yolculuktan canlı haberler Kaspersky’nin sosyal medya kanallarından paylaşılacak. #ICanKili etiketiyle güncel haberleri takip edebilirsiniz.

Syndrome of Love Hakkında

Down sendromlu kişilere destek amaçlı bir hayır kurumu olan Syndrome of Love, Rusya’daki Down sendromlu bireylere fırsatlar sunmak ve yaşamlarını zenginleştirmek için çalışıyor. Syndrome of Love’ın iki ana hedefi var: Down sendromlu kişilere destek veren programlar için bağış toplamak ve Down sendromu hakkında farkındalığı artırmak. Down sendromlu kişilere yardımcı olmanın birçok yolu var. Gönüllü olabilir, İyilik İçin Spor ve İyilik İçin Sporcu projelerine ve faaliyetlerine katılabilir veya https://sindromlubvi.ru/ adresindeki “Nasıl yardım edebilirim” bölümünden bağış yapabilirsiniz.

Kaspersky Hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com.tr adresini ziyaret edin.

İlginizi Çekebilir

Elektrik Dağıtım Sektöründe Hedef Sıfır Ölümlü İş Kazası

ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE ODAKLANDI


Renault Grubu Elektrikli Atak

Renault Grubu, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptal edilmesinin ardından 2 ve 3 Mart tarihlerinde Renault, Dacia ve Alpine markalarına ait yenilikleri açıklıyor.


Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Bugün İhtiyaç Duyduğumuz Çanakkale Ruhu”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Bugün ihtiyaç duyduğumuz Çanakkale ruhu”


Türkiye’Nin Güneşi, Enerjimiz Olsun…

ENEREX Antalya Enerji Verimliliği ve Dönüşümü Fuarı kapsamında düzenlenen; Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Oturumu’nda; ‘Otellerde ve Sanayide Güneş Enerjisi Uygulamaları’ konuşuldu. Etkinlikte, güneş enerjisinin sektördeki geleceği, güneş enerjisi uygulamalarındaki yanlışlar ve Türkiye’nin güneş enerjisi alanında daha rekabetçi olması için neler yapması gerektiği konusunda önemli ipuçları paylaşıldı.


Porland, Perakende Mağaza Sayısını Artırmaya Devam Ediyor

Görselin orijinali ektedir.


Etiketler: için, Down, sendromlu, Kaspersky, Kilimanjaro

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.