27 Mart 2020 Cuma 10:55

GÜNDEM

Kaspersky’Den Koronavirüsle Mücadelede Sağlık Kurumlarına Destek

27 Mart 2020

Kaspersky’Den Koronavirüsle Mücadelede Sağlık Kurumlarına Destek
Kaspersky’Den Koronavirüsle Mücadelede Sağlık Kurumlarına Destek
Kaspersky’Den Koronavirüsle Mücadelede Sağlık Kurumlarına Destek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kaspersky, salgın sırasında siber tehditlere karşı korunmaları için temel uç nokta güvenliği ürünlerini dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de sağlık kurumlarına ücretsiz olarak sunacağını duyurdu. Altı ay boyunca ücretsiz olacak kurumsal ürünler arasında Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus, Kaspersky Security for Microsoft Office 365, Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced ve Kaspersky Hybrid Cloud Security yer alıyor.

Sağlık kurumlarında çalışmaların devam etmesi ve veri güvenliği son derece önemli. Özellikle de bu kurumların büyük baskı altında olduğu ve tüm gücünü insanlara yardım için harcadığı bu dönemde güvenlik daha da önemli hale geliyor. Hastaneler ve sağlık kurumları tıbbi personelin sürekli kullandığı ekipmanları ve verileri korumanın yanı sıra hastaların kritik bilgilerini de gizli tutmalı.

Sağlık kurumlarının daha önce benzeri görülmeyen bu baskıya mücadele edebilmesi ve bu süreçte ortaya çıkabilecek siber güvenlik risklerini azaltmak için Kaspersky, kurumlara yönelik çözümlerini ücretsiz olarak sunmaya başladı. Bunlar arasında Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced ve Kaspersky Hybrid Cloud Security gibi uç nokta ve bulut altyapısı koruma ürünleri, SaaS uç nokta koruması Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus ve Kaspersky Security for Microsoft Office 365 yer alıyor.

“Bu kritik durumda sağlık kurumları büyük baskı altında, üstelik de hem insanların hayatını kurtarma hem de enfeksiyonla mücadele sorumluluğunu taşıyorlar. Doktorlar, hemşireler ve tüm tıbbi personel büyük bir yükü sırtlıyor ve her tür desteğe ihtiyaçları var. Sağlık sektörüne destek vermekle yükümlü olduğumuzu hissediyoruz.” diyen Kaspersky Global Satış Ağından Sorumlu Başkan Yardımcısı Evgeniya Naumova, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sağlık kurumlarının asıl önemli işlere odaklanabilmesi için onlara temel kurumsal Kaspersky ürünlerinin lisanslarını altı ay boyunca ücretsiz veriyoruz.”

Kaspersky bu girişimin yanı sıra sağlık kurumlarının siber güvenlik kurallarını uygulamasını ve şu önlemleri bir an önce almasını tavsiye ediyor:

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com adresini ziyaret edin.

İlginizi Çekebilir

Anadolu Sigorta Uyarıyor Çevrimiçi Sürelerle Beraber Siber Riskler De Artıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma, uzaktan eğitim gibi nedenlerle çevrimiçi olma sürelerinin artması siber güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getiriyor. Son dönemde mobil ve ağ üzerinde karşılaşılabilecek zararlı içeriklerin arttığına işaret eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, tüm kullanıcıları siber güvenlik konusunda uyardı.


Huawei'den Akıllı Veri Merkezi Hizmet Çözümü

Huawei, Shenzhen’de gerçekleşen Endüstriyel Dijital Dönüşüm Konferansı’nda Akıllı Veri Merkezi Hizmet Çözümü’nü duyurdu. Huawei bu çözümle işletmelerin yüksek güvenlikli (Tier-4), çevreci, akıllı veri merkezleri tasarlamasına, oluşturmasına ve işletmesine yardımcı oluyor. Yapay zeka yardımıyla da Güç Kullanım Etkinliği (PUE) yüzde 15’e kadar azaltılabiliyor.


Yüzeylere Olan Temasa Dikkat Ettiğimiz Bu Dönemde Yaşam Alanlarınız İçin En Akıllı Çözüm Classe300x

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle yüzeylere olan temasa daha çok dikkat ediyoruz. Bticino Classe300X yaşam alanları için getirdiği teknoloji sayesinde kapınıza gelen misafiriniz ile dünyanın neresinde olursanız olun görüntülü olarak akıllı telefonunuz üzerinden görüşebilirsiniz.


Nutanix Now Türkiye’Den Dünyaya Çoklu Bulutu Canlı Dijital Etkinlikle Anlatacak

Nutanix CEO’su Dheeraj Pandey’in de konuşmacıları arasında yer aldığı Türkiye’den canlı olarak yapılacak dijital etkinlik, 7 Nisan’da gerçekleşecek.


Evde Geçen Bu Günlerde Eski Televizyonları Yenilemek İçin A101’Den Cazip Fırsatlar

Bu hafta da uygun fiyatlı pek çok teknolojik ürün A101 marketlerinde alıcılarını bekliyor.


Etiketler: Kaspersky, Security, güvenlik, için, sağlık

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.