1 Ekim 2019 Salı 10:36

GÜNDEM

Kaspersky Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Secur’It Cup 2019’A Çağırıyor

Modern dünyadaki tüm gelişmeler teknoloji sayesinde gerçekleşiyor. Eski ve oturmuş sektörler de yeni endüstrilerin hız kazanmasıyla değişmek durumunda kalıyor. Gelişmiş ve yenilikçi teknolojilere bağlı olmanın bir olumsuz yanı ise siber tehditlere maruz kalmak. Çözümler geliştikçe, yeni nesil siber güvenlik desteğine yönelik talep de o kadar artıyor.

Kaspersky Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Secur’It Cup 2019’A Çağırıyor
Kaspersky Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Secur’It Cup 2019’A Çağırıyor
Kaspersky Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Secur’It Cup 2019’A Çağırıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İşte bu nedenle Kaspersky, gençleri siber güvenlik sektörüne girmeleri için cesaretlendirecek eğitim girişimleri yürütüyor. Secur’IT Cup’19 yarışması, meraklı gençlere geleceğin en önemli üç sektörünü etkileyecek sorunları çözme fırsatı sunuyor.

Yarışmayla, mevcut siber güvenlik sorunlarını çözmeye ve en gelişmiş tehditlerle mücadeleye katkıda bulunacak projeleri olan öğrenciler ve genç araştırmacılara destek verilmesi hedefleniyor. Projeler; yazılım veya donanım prototipi, kod parçası, araştırma tabanlı plan ve başla şekillerde iletilebiliyor.

Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky yarışma hakkında şunları söyledi: “İnsanlar teknoloji sayesinde platformları ve sınırları aşarak, daha önce görülmemiş şekilde birbirine bağlı yaşıyor. Bu da herkese yeni fırsatlar sunuyor. Dijital bağlantılar rahatlık ve fırsatları beraberinde getiriyor. Bu teknolojiler modern işletmelerin, devlet kurumlarının ve endüstri sektörlerinin hayatta kalabilmesi için şart. Ancak bu da ciddi tehditlerle karşı karşıya kalmamıza neden oluyor. Yine de ben, mücadele ettiğimiz siber zorlukların üstesinden yeni teknolojilerle geleceğimize inanıyorum. Yetenekli gençleri yardıma çağırarak birlikte dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmek istiyoruz. Secur’IT Cup’a katılan herkese bol şans diliyorum. Yarışmada harika yenilikçi fikirler görmeyi bekliyorum.”

Yarışma için kayıtlar 25 Ekim 2019’da sona erecek. Katılımcıların kayıt için, bir proje veya araştırma teklifinin ayrıntılı tanımını ya da bir proje sunumu veya prototipi iletmesi gerekiyor. Uzman jüri tüm projeleri değerlendirerek finale kalacakların listesini belirleyecek. Katılımcılar bireysel veya takım olarak kayıt olabiliyor.

Tüm finalistler 4-5 Aralık tarihlerinde Lizbon’da düzenlenecek Kaspersky.Academy İş Ortakları Zirvesi’ndeki finale davet edilecek. Kazananlar burada açıklanacak ve 10.000 ABD Doları ödülün sahibi olacak. İkinciler ise dünyanın en önde gelen BT güvenliği uzmanlarını bir araya getiren uluslararası Kaspersky Güvenlik Analistleri Zirvesi 2020’ye katılacak. Üçüncüler de kendi yaşadıkları bölgede düzenlenecek bir siber güvenlik konferansına katılmaları için sponsorluk alacak.

Kaspersky Hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com.tr adresini ziyaret edin.

İlginizi Çekebilir

D&B'den Corona Virüsüne İlişkin Çarpıcı Rapor 5 Milyon Şirket Risk Altında!

Dun & Bradstreet’ten corona virüsüne ilişkin çarpıcı rapor;


Mckinsey İklim Değişimi İle Birlikte Sosyal Ve Ekonomik Riskler Katlanarak Artıyor

McKinsey & Company, ‘İklim Riskleri ve Yanıtlar: Fiziksel Tehlikeler ve Sosyoekonomik Etkileri’ raporu ile değişen iklim koşullarına adaptasyon için harekete geçmenin hayati önem taşıdığını vurguluyor. Bir yıllık süreçte, 105 ülkeden verilerle hazırlanan rapor, küresel ısınmanın etkilerinin katlanarak arttığına ve doğru aksiyonlar alınmazsa yüz milyonlarca hayatın ve doğal kaynakların tehdit altında kalacağına dikkat çekiyor. Olası felaketlerin ekonomik boyutu ise trilyon dolar seviyesinde olacak.


Honor View 30 Pro Honor'un Yeni Amiral Gemisi

HONOR hakkında


Dijital Pazarlamada Kullanıcının Tekilleştirilmesi Çok Önemli!

All-in-One Dijital Pazarlama Araçlarının Kritik Etkileri


Guess İle Yalınlığın İhtişamını Keşfedin

Guess’in yeni modeli parlak taşların ışığıyla taçlanan tasarımında yalınlığın zarafetini ortaya koyuyor.


Etiketler: Kaspersky, güvenlik, için, siber, veya

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.