6 Kasım 2019 Çarşamba 10:57

GÜNDEM

Kaspersky, Girişimlerle Birlikte İş Fikirleri Geliştirme Çağrısının Kazananlarını Açıkladı

Dünya çapında bir siber güvenlik şirketi olan ve inovasyonlara odaklanan Kaspersky, büyümekte olan tehditlerle başa çıkabilmek için yeni pazarlarda yeni fikirler ve çözümler geliştirilmesi gerektiğine inanıyor. Bu yılın başlarında girişimlere çağrıda bulunan şirket, dünyanın dört bir yanındaki büyümekte olan şirketlerden siber güvenlikle ilgili somut kullanım senaryolarını çözecek potansiyel ürün veya teknolojilerle ilgili başvurular aldı.

Kaspersky, Girişimlerle Birlikte İş Fikirleri Geliştirme Çağrısının Kazananlarını Açıkladı
Kaspersky, Girişimlerle Birlikte İş Fikirleri Geliştirme Çağrısının Kazananlarını Açıkladı
Kaspersky, Girişimlerle Birlikte İş Fikirleri Geliştirme Çağrısının Kazananlarını Açıkladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kaspersky, altı kıtadaki 49 ülkeden toplam 258 başvuru aldı. Ancak İsrail, İspanya, İngiltere, İrlanda, Singapur, Almanya ve Fransa'dan sadece 12 girişim finale kalarak projelerini Milano, İtalya'da düzenlenen Demo Günü'nde uzmanlardan oluşan jüriye sunabildi. Jüride Kaspersky uzmanlarına ek olarak girişim sermayesi şirketi Mangrove Capital Partners ve pazar istihbaratı konusunda başlıca global sağlayıcılardan olan International Data Corporation (IDC) temsilcileri de yer alıyordu.

Bu sürecin ardından, dört sektörün her birinden olmak üzere dört proje kazanan olarak seçildi: Endüstriyel nesneler interneti (IIoT), ulaşım, blok zinciri ve dolandırıcılığı önleme teknolojileri.

Kaspersky Ticari Faaliyetler Yöneticisi Alexander Moiseev, "Günümüz toplumunda, sinerjik bir etki yaratabilmek için hazır ürünler bulmak ve ortaklaşa çözümler oluşturmak gerekiyor. Sonuç olarak, pazardaki birçok şirketin hipotezlerini test etmeye ve müşterilerin siber güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan çözümleri daha iyi ve daha hızlı sunmaya odaklanıyoruz. Bu hedefe ulaşmak ve siber güvenlik sektörünü geliştirmeye katkıda bulunmak için teknoloji odaklı inovatif girişimlerle iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz." dedi.

IDC'de Araştırma Müdürü olan Konstantin Rychklov ise şu açıklamayı yaptı: "Dijital platformların yeni ölçeğinin ve değişim hızının güvenlik için yepyeni bir rol biçtiği katmanlı inovasyon çağına giriyoruz. Artık birer dönüşüm sağlayıcısıyız ve iş değerinin altında yatan dijital güvenin kefili olmak bize düşüyor."

Programda birinci olan dört girişim, dünya çapında tanınan siber güvenlik markasıyla ortak olarak iş vakaları üzerinde çalışma fırsatına sahip. Bu iş vakalarının başarılı bir şekilde geçerlilik kazanması halinde, girişimler Kaspersky ile global ölçekte iş birliği yapabilecekler. Buna karşılık, Kaspersky kendi portföyü ile inovatif ürün ve teknolojilerini bu iş birliğiyle tamamlayarak müşterilerinin siber güvenlik ihtiyaçlarını daha iyi karşılayan çözümler geliştirebilecek.

Seçilen girişimlerle yapılacak çalışma, üç senaryodan biri aracılığıyla gerçekleştirilecek: Kaspersky'nin kanalı aracılığıyla markasız olarak pazara ortak bir ürün lansmanı; Kaspersky'nin desteğiyle teknolojik bir ittifak veya girişime ait ürünün Kaspersky'nin çözümlerinden biriyle birlikte pazarlardan birine sunulduğu bir pilot proje. En iyi yaklaşımın hangisi olacağını girişimlere göre belirlenecek.

Kaspersky İnovasyon Merkezi Lideri Vitaly Mzokov, "Sürekli değişen dünyada müşteri ihtiyaçları da hızla evrim geçiriyor. Kaspersky, giderek artan bu talepleri inovatif siber güvenlik çözümleri sunarak ve sektörde büyüyen şirketleri destekleyerek karşılamayı hedefliyor. Bu bağlamda, Kaspersky Açık İnovasyon Programı kapsamında girişimlere ilk çağrımızı yaptık. Program başladığından beri birçok çalışma yapıldı ve şimdi en iyi girişimlerle çalışmaya başlamaktan ve bu ilginç ortak iş geliştirme sürecine atılmaktan heyecan duyuyoruz." dedi.

Kaspersky Açık İnovasyon Zirvesi sırasında düzenlenen Demo Günü, İnovasyon Merkezi'nin ilk büyük etkinliği oldu. Yeni iş büyütme fırsatları bulmaya odaklanan İnovasyon Merkezi, şirket dışındaki girişimlerle ve girişim ekosistemiyle birlikte çalışıyor. İnovasyon Merkezi, Kaspersky ile hem şirket içi hem şirket dışındaki parlak zihinler arasında iş birliğini destekleyen inovatif bir yönetim süreci geliştirmek ve bu yönetimi sürdürmek için kuruldu. İlerleme kaydeden projeleri desteklemeyi hedefleyen merkez, yeni trendleri belirlemeye, yeni pazarlar keşfetmeye, sınıfının en iyi girişimlerini bulmaya ve teknolojik ittifaklar kurmaya odaklanıyor.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com adresini ziyaret edin.

İlginizi Çekebilir

Honor 9X Şimdi De Turkcell Satış Noktalarında

HONOR hakkında


Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 3 10 Aralık Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Jeff Bezos’Tan Mesaj Var

Çocuğunuzun nerede çalışmasını istersiniz?


Tüm Gönüllülerimizin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Kutlu Olsun!

Türkiye’nin dört bir yanında her yıl yüz binlerce çocuğa eğitim desteği veren ve yaklaşık 25 yıldır tüm etkinliklerini bugüne kadar sayıları 80 bine varan gönüllüsünü desteği ile hayata geçiren, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV); her yıl olduğu gibi bu yıl da gönüllülerine olan sevgi ve minnetini göstermek adına 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü 71 Etkinlik Noktasında düzenlediği etkinliklerle kutluyor.


Adnan Bali “Bu Jenerasyon Fark Yaratmadan, Fark Görmek İstiyor”

İstanbul Okan Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk kez başlattığı Girişimcilik Dersi’ne 4 Aralık 2019 Çarşamba günü Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali konuk oldu. Bali gençlere eğitim ve iş hayatından anılar anlatarak tavsiyelerde bulundu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) okuduğu dönemde beş sömestr şeref listesine girdiğini anlatan Bali bunun nedenini “Atılmaktan korktuğum için şeref listesine girdim. Dozunda kaygı başarıyı getirir” sözleriyle açıkladı.


Etiketler: Kaspersky, güvenlik, için, olarak, siber

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.