8 Mayıs 2019 Çarşamba 14:02

GÜNDEM

Kaspersky Lab, Blok Zinciri Şirketlerini Siber Saldırılara Ve Dolandırıcılığa Karşı Koruyor

Kaspersky Lab, blok zinciri ve kripto ekonomisi sektöründe çalışan işletmeler için tasarlanmış yeni hizmet paketlerini duyurdu. Token teklifi (ICO/STO) projeleri ve kripto para borsaları, şimdi Akıllı Sözleşme Kodu İncelemesi, Uygulama ve Web Sitesi Güvenliği Değerlendirmesi, Güvenlik Farkındalığı eğitimleri, kimlik hırsızlığına karşı koruma ve Vaka Müdahalesi gibi özel hizmetlerden yararlanabilecek. Kaspersky Lab bunlara ek olarak kripto para borsalarına, dolandırıcılık ve kara para aklamayı önleme ile hedefli saldırı tespiti hizmeti de sunuyor.

Kaspersky Lab, Blok Zinciri Şirketlerini Siber Saldırılara Ve Dolandırıcılığa Karşı Koruyor
Kaspersky Lab, Blok Zinciri Şirketlerini Siber Saldırılara Ve Dolandırıcılığa Karşı Koruyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Hızla gelişen blok zinciri ve kripto para birimi pazarı küresel ekonominin önemli bir bölümünü meydana getirir hale geldi. Dijital para birimlerinin piyasadaki toplam sermaye değerinin 362 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. PwC verilerine göre, 2018 yılında ICO'lar aracılığıyla toplanan para 19,7 milyar doları aşmış durumda.

Blok zinciri ilk olarak güvenli bir teknoloji olarak değerlendirilmiş olsa da artık kripto ekonomisini çevreleyen çeşitli tehditler ve siber güvenlik riskleri bulunuyor. Kaspersky Lab uzmanları son iki yılda, popüler bir ICO web sitesinin kimlik avı amaçlı kopyalarını, kripto borsası şirketlerine yapılan saldırıları, kripto para birimlerini çalmayı hedefleyen reklam yazılımlarını ve diğer saldırı vektörlerini tespit etti.

Blok zinciri ve kripto para şirketlerinin bu zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak amacıyla Kaspersky Lab, günümüzde bu tür iş modellerinin işleyişini ve token teklifleri ile kripto borsalarının yaşam döngüsünü göz önünde bulunduran iki tür hizmet sunmaya başladı. Kaspersky Lab token teklifi projeleri için şu hizmetleri sunuyor:

Kripto borsaları için yüksek düzeyde koruma sağlamayı amaçlayan amacıyla Kaspersky Lab, aşağıdakileri kapsayan özel bir hizmet paketi sunuyor:

Kaspersky Lab Blok Zinciri Güvenlik hizmetleri arasında ayrıca, kripto borsalarının ve ICO'ların sahte kopyalarının üretildiği durumlarda uyarı veren Kimlik Avı Koruması (Phishing Protection), Vaka Müdahalesi (Incident Response) hizmeti ve şirketlerin sosyal mühendislik saldırılarına maruz kalmaması için siber güvenlik bilgi seviyesini iyileştirmeyi amaçlayan Siber Güvenlik Farkındalığı eğitimi de yer alıyor.

Kaspersky Lab, temel siber güvenlik önlemlerinin alındığı kripto borsaları için de Kaspersky Lab ilave iyileştirmeler sunuyor. Bunlar kara para aklamayı önlemek için potansiyel olarak hileli blok zinciri işlemlerinin tespit edilmesine yardım edenve hedefli saldırıları otomatik olarak belirleyip müdahale eden hizmetlerden meydana geliyor. Kaspersky Lab, bir dahili Güvenlik Operasyon Merkezi kurmuş olan kripto borsaları için güvenlik operasyonu ekiplerinin soruşturma ve saptama becerilerini geliştirebilecekleri bilgi güvenliği eğitimi ve farkındalık programlarının yanı sıra Tehdit Verisi Akışı (Threat Data Feeds) da sunuyor.

Kaspersky Lab, Doğrulama Birimi Başkanı Vitaly Mzokov, “Kripto para birimleri ve token'lar dahil olmak üzere, blok zinciri tabanlı ürünlerin geliştirilmesine yön veren birçok şirket olmasına rağmen çoğu insan, içinde birçok sahtekar ve siber suçlu barındıran kripto ekonomisine yatırım yapmaktan endişe ediyor. Blok zinciri hizmetleri her zaman yatırım yapmaya değecek kadar güvenli değil. Bu alandaki uzmanlığımızı artırmayı sürdürüyoruz ve ICO'lar için yürüttüğümüz birçok proje bulunuyor. Hem siber tehditlere karşı koruma arayışında olan hem de yatırımcılara güvenilir olduklarını ispatlamak isteyen blok zinciri girişimlerinin, siber güvenlik taleplerinin arttığını görüyoruz artış kaydedildiğini görüyoruz. Sunduğumuz yeni çözümlerle de bunu başarmalarını sağlıyoruz.” dedi.

Kaspersky Lab sektör müşterilerine hizmet sunan köklü blok zinciri ve kripto işletmeleri ile iş ortağı ağını genişletmeye devam ediyor.

Avusturya merkezli bir kripto yazılım sağlayıcısı olan Merkeleon'un Satış ve İş Geliştirme Müdürü, Alexey Sidorowich, "Bir kripto borsa, işlem ve cüzdan yazılımı sağlayıcısı olarak, müşterilerimize güvenebilecekleri ürünler sağlama yönünde bir misyonumuz var. Bu yüzden Kaspersky Lab'dan yazılımımızın güvenliğini değerlendirmesini talep ettik. Sonuçlardan o kadar memnun kaldık ki ilişkilerimizi geliştirme kararı aldık. Bu sektörde yer alan kuruluşlar için tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlama konusunda Kaspersky Lab ile iş ortaklığı yapmaktan mutluluk duyuyoruz." dedi.

Yeni teklif tüm dünyada kullanıma sunuldu. Daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaspersky Lab Hakkında

Kaspersky Lab, 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren küresel bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky Lab'in derin tehdit zekâsı ve güvenlik uzmanlığı dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, kritik altyapıların, hükümetlerin ve tüketicilerin korunması için sürekli yeni nesil güvenlik çözümlerine ve hizmetlerine dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyüne, lider uç nokta koruması ve gelişen karmaşık dijital tehditlerle mücadele eden bir dizi özelleştirilmiş güvenlik çözümleri de dâhildir. 400 milyonu aşkın kullanıcı Kaspersky Lab teknolojileri ile korunmaktadır ve 270 bin kurumsal müşterinin kendileri için en önemli şeyleri korumalarına yardımcı olmaktayız. Daha fazla bilgi için: www.kaspersky.com.tr

İlginizi Çekebilir

Zubizu Yılbaşı Alışveriş Günlerine Yoğun İlgi

Türkiye’nin en iyi markalarının katıldığı ‘ZUBİZU Yılbaşı Alışveriş Günleri’ bu yıl 4 - 5 Aralık’ta Yapı Kredi Crystal ana sponsorluğunda Volkswagen Arena’da gerçekleşti. Her yıl on binlerce ziyaretçinin katıldığı ve yılın en önemli alışveriş etkinliği haline gelen ‘ZUBİZU Yılbaşı Alışveriş Günleri’ bu yıl da yoğun ilgi gördü.


“Yılın En İyi Havalimanı” İstanbul Sabiha Gökçen

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), dünyanın önde gelen havacılık organizasyonlarından biri olan CAPA tarafından “Yılın En İyi Havalimanı” seçildi.


Workup Girişimcilik Programı 5. Dönem Mezunlarını Verdi

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın 5. dönem girişimleri mezun oldu. İş Sanat İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleştirilen Demo Day etkinliğine; melek yatırımcılar, girişim sermayesi şirketleri, hızlandırma ve kuluçka programlarının yöneticileri, finans dünyasından temsilciler ile İş Bankası ve iştiraklerinin üst düzey yöneticileri katıldı.


Youtube'da 2019’Un En Popüler Videoları Belli Oldu

Yılın sonuna yaklaşırken Türkiye’de ve Dünyada 2019’da YouTube'a damgasını vuran videolar, kanallar ve anlar 'YouTube Rewind' başlığı altında toplandı.


Adana Hacı Sabancı Osb’Yi Geleceğe Taşıyacak 10 Parametre

Ortak Akıl Toplantıları’nın 23’üncü durağı Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi oldu. Turkishtime ve Halkbank ortaklığıyla düzenlenen toplantının moderatörlüğünü Prof. Dr. Ercan Gegez üstlendi.


Etiketler: Kaspersky, kripto, için, güvenlik, zinciri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.