22 Ekim 2019 Salı 10:49

GÜNDEM

Kaspersky, Se Labs'in "Tam Saldırı Zinciri" Testlerinde Büyük Ödülü Kazandı

22 Ekim 2019

Kaspersky, Se Labs'in
Kaspersky, Se Labs'in
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kaspersky Anti Targeted Attack platformu, SE Labs tarafından gerçekleştirilen ilk Sızıntı Müdahale Testi'nde en yüksek AAA ödülünü kazandı. Çözüm, sistemleri ele geçirmek ve hedef ağlara girmek için tasarlanmış çeşitli karmaşık siber saldırılara karşı test edildi. Test laboratuvarı; çalıştırma aracılığıyla ilk erişimi elde etmeye çalışma, kalıcılık ve yatay hareket sağlama, ayrıcalıkları artırma, kimlik bilgilerine erişme ve bilgi sızdırma aşamalarını içeren tam saldırı zincirleri aracılığıyla gerçek tehdit aktörlerinin davranışlarını taklit etti. Test mühendisleri, hedefleri araştırmak ve saldırıdan daha fazla erişim elde edip bilgi çalmak veya sistemlere zarar vermek için çeşitli araçlar, teknikler ve vektörler kullandı.

Başarılı bir siber saldırı, bir sisteme erişim sağlamaktan çok daha fazlasını içerir. Bir tehdit aktörü için asıl değer, dosyaları silmek veya şifrelemekten gizli verileri çalmaya ve bir bireyi veya şirketi dolandırmaya kadar, bir ağa veya cihaza sızdıktan sonra buradan ne elde edebileceğine bağlıdır. Kaspersky, bu amaçla Anti Targeted Attack Platformu'nu SE Labs ile yeni ve zorlu bir Sızıntı Müdahale Testi'ne soktu. Şirket, bu testle saldırı sürecinin her aşamasında hedefli saldırıları tespit etme, iyileştirmeler sunma ve yasal uygulamaları idare etme yeteneğini incelemeyi amaçlıyordu.

Kaspersky Anti Targeted Attack Platformu, dünya çapında kurumsal ağlardaki gerçek ve mevcut tehditleri temsil eden 85 saldırı senaryosuna tabi tutuldu. Çözüm, çeşitli açıklara, dosyasız saldırılara ve zararlı yazılım eklerine karşı etkili oldu. Hedefli saldırıların tamamını ilk aşamalarda tespit etti ve 82 tanesi için potansiyel veri hırsızlığına, hasara ve yasadışı uzaktan erişime karşı koruma sağladı. Ürün ayrıca yasal nesneleri de hiçbir yanlış pozitif olmadan doğru bir şekilde tanımlayıp idare etmeyi başardı.

Tüm testlerdeki performansından dolayı, Kaspersky Anti Targeted Attack Platformu, SE Labs'ten en yüksek düzey olan AAA Ödülü'nü almaya hak kazandı.

SE Labs CEO'su Simon Edwards, "Sızıntı Müdahale Testi, ürünlerin hedefli saldırılara karşı koruma yeteneklerini değerlendirmede yeni bir yaklaşım sunuyor. Ürünlerin değerlendirme puanları, sadece bir ürün tarafından işaretlenen bildirim veya test mühendisleri tarafından yapılan tahmin sayısına değil, test eden veya diğer deyişle "kötü amaçlı" kişinin hedef alınan sistemde neler yapabileceğine veya yapamayacağına göre de belirleniyor. Bu yüzden de test ürünün saldırılara karşı gerçek koruma yeteneğini yansıtıyor. Kaspersky bu yenilikçi teste katılan ilk satıcılardan biri oldu. Şirketi harika sonuçları ve en yüksek düzey olan AAA onayı için tebrik ediyoruz." dedi.

Kaspersky Tehdit Araştırmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Timur Biyachuev ise şöyle konuştu: "Bir ürünün koruma düzeyinin tam kapsamı, ancak saldırı zincirinin tüm aşamalarıyla başa çıkma yeteneği test edilerek değerlendirilebilir. SE Labs Sızıntı Müdahale Testleri'nin kapsamlı yapısı, çözümümüzü gerçek hayata ilişkin senaryoların her aşamasında sınadı. Ürünümüzün tüm yeteneklerini ve müşterilerimize sağladığı kapsamlı korumayı onaylayan AAA Ödülü'nü kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."

Kaspersky Anti Targeted Attack platformu, ağ düzeyindeki karmaşık saldırıları ilk aşamalarda tespit etmeye ve araştırmaya yönelik stratejik bir yaklaşım sunuyor. Çok katmanlı önleme teknolojileri ve çözümlerine ek olarak müdahale ve tahmin için kapsamlı bir Güvenlik İstihbarat Servisi portföyü ile çözümlerini tamamlayan Kaspersky, hedefli saldırılar, tehdit tespiti ve müdahale için tam anlamıyla entegre bir yaklaşım sunuyor.

SE Labs Sızıntı Müdahale Testi raporunun tamamını okumak için https://selabs.uk/download/enterprise/brt/2019/q1-2019-kl-brt.pdf adresini ziyaret edin. Testlerle ilgili daha fazla analiz içeren SE Labs blog yayınını burada bulabilirsiniz. Kaspersky Anti Targeted Attack platformu hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edin.

Kaspersky Hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için https://www.kaspersky.com.tr/ adresini ziyaret edin.

İlginizi Çekebilir

League Of Legends Dünya Şampiyonu Belli Oldu Funplus Phoenix

10 Kasım tarihinde Paris’te düzenlenen 2019 Dünya Şampiyonası final mücadelesi, FunPlus Phoenix’in mutlak galibiyetiyle sona erdi. LoL ve espor tutkunlarının merakla beklediği en iyilerin mücadelesinde, Çin temsilcisi FunPlus Phoenix, rakibi Alman temsilci G2 Esports’u 3-0’lık mutlak skorla mağlup ederek şampiyonluğa uzanan takım oldu.


Ressam Sevinç Çiftçi Kasım Sergisi; Galeri Diani 16 Kasım 3 Aralık 2019 Tarihleri Arasında Sevinç Çiftçi’Nin İnsanın İç Dünyasında Ve Doğasında Barındırdığı İkiliği İzleyiciye Aktardığı “Ters Yüz Iı” Adlı Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor…

‘Ne masum, ne suçlu, ne vahşi, ne medeni, ne içerisi, ne de dışarısı, ne dip, ne yüzey


Sosiad, Demonstrasyon Projesinin İlk Tematik Toplantısını İzmir’De Gerçekleştirdi

SOSİAD Hakkında:


Meme Kanserinde Farkındalık Ve Erken Tanı Çok Önemli!

Dünya sağlık örgütünce ekim ayının “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak belirlenmesiyle, özellikle kadınlarda daha sık karşılaşılan meme kanserine karşı alınacak önlemler ve hastalığa karşı benimsenmesi gereken farkındalık önem kazanıyor. Centrum Clinic Kadın Sağlığı Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Emre Pabuçcu, meme kanseri konusunda farkındalık yaratılmasının öneminin çok büyük olduğunu çünkü bu sayede erken tanının hayat kurtardığının altını çiziyor.


Enerji Çalışanları Haftası Başladı Video Linkli

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in 7 Ekim’de Antalya’da müjdesini verdiği ve bundan sonra her yıl kasım ayının ikinci haftası kutlanacak olan ‘Enerji Çalışanları Haftası’ başladı. Riskli ve uzmanlık isteyen bir alan olan enerjide, akaryakıt sektöründe 250 bin, elektrik üretim, dağıtım ve perakendede 80 bin, doğalgazda 10 bin, LPG’de 50 bin ve kamuda 80 bin olmak üzere 470 binin üzerinde çalışan bulunuyor. Böylesine büyük bir kitleyi kapsayan ‘Enerji Çalışanları Haftası’ ile çalışanların emeklerinin ve başarılarının yanı sıra sanayiden turizme, hizmet sektöründen hane halkına kadar tüm alanlarda vazgeçilmez olan enerji sektörünün önemine dikkat çekilmesi amaçlanıyor.


Etiketler: Kaspersky, için, Labs, veya, Anti
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel E Ticarette Yeni Yapılanma...
E Ticarette Yeni Yapılanma...

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.