12 Nisan 2019 Cuma 10:52

GÜNDEM

Katmerciler’İn Kıraç’I İlk Kez Idef Fuarında Tanıtacak

IDEF’19 Fuarına güçlü ve geniş bir ürün portföyüyle katılan Katmerciler, Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı KIRAÇ’ı ilk kez bu fuarda sektörle buluşturacak. KIRAÇ’ın yanı sıra Zırhlı Muharebe Aracı HIZIR, Uzaktan Kumandalı Atış Platformu UKAP, TOMA ve Zırhlı Ambulans da fuarda sergilenecek.

Katmerciler’İn Kıraç’I İlk Kez Idef Fuarında Tanıtacak
Katmerciler’İn Kıraç’I İlk Kez Idef Fuarında Tanıtacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türk savunma sanayiinin önde gelen şirketlerinden Katmerciler, 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Uluslararası Savunma Fuarı IDEF’19’da güçlü bir portföyle yer almaya hazırlanıyor. Şirket, sektörün merakla beklediği ve ilk kez yurt içinde sergilenecek Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı KIRAÇ’ın da arasında bulunduğu beş araçla fuara katılıyor.

Ziyaretçilerini salon 7’de 702A nolu standında ağırlayacak Katmerciler, fuarda KIRAÇ’ın yanı sıra Zırhlı Muharebe Aracı HIZIR, Uzaktan Kumandalı Atış Platformu UKAP (İnsansız Kara Aracı-İKA), Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve Zırhlı Ambulansını da sektörün beğenisine sunacak.

Merakla Beklenen KIRAÇ, IDEF’19 Sahnesinde

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Katmerciler’in ana yüklenicisi olduğu KIRAÇ, Türkiye’de sektör temsilcileriyle ilk kez bu fuarda buluşuyor. KIRAÇ, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’nın ihtiyacının karşılanması amacıyla özgün bir çalışma olarak geliştirildi. KIRAÇ, zırhlı personel taşıyıcı, komuta kontrol aracı ve iç güvenlik aracı olarak yapılandırılabilecek benzersiz bir tasarıma sahip.

2018 yılında prototipleri geliştirilip 2019 yılında üretimine başlanan KIRAÇ, işlevine uygun özgün tasarımları, yenilikçi karakteri ve ileri teknolojik donanımıyla fuarın gözde araçlarından birisi olmaya aday.

Daha önce Haziran 2018 tarihinde Paris’te düzenlenen Eurosatory Savunma Fuarında tanıtılan KIRAÇ Projesi kapsamında dört farklı konfigürasyonda üretilecek araçların prototiplerinin kalifikasyon test ve muayene faaliyetleri başarıyla tamamlanmış durumda. Seri üretimine başlanan araçların teslimatı partiler halinde yapılacak.

Güçlü Portföy, Yenilikçi Ürünler

Katmerciler, savunma ürünlerini beş ana kategoride topluyor: 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar, Özel Ürünler, Zırhlı İş Makineleri, Görev Odaklı Özel Amaçlı Araçlar ve Zırhlı Lojistik Araçlar.

Katmerciler’in geniş ürün portföyü içinde yer alan diğer ürünler arasında, Zırhlı Personel Taşıyıcı KHAN, Dönüştürülebilir KHAN, Koruma Kalkanı, Uzaktan Kontrollü Çok Namlulu Gaz Atar Sistemi, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Paletli Ekskavatör, Zırhlı Kazıcı Yükleyici İş Makinesi, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Dozer, Zırhlı Teleskopik Forklift Uzaktan Kumandalı Zırhlı Belden Kırmalı Yükleyici İş Makinesi, kompozit ve seramik bazlı gizli zırhlama sistemi olan NEFER yer alıyor.

Katmerciler’in Zırhlı Lojistik Araçlar kategorisinde ise, çatışmalı veya riski yüksek bölgelerde kullanılmak üzere geliştirilmiş Zırhlı ADR’li Akaryakıt Tankeri, Zırhlı Otobüs, Zırhlı Low-Bed Treyler, Zırhlı Damper, Zırhlı Su Tankeri ve Kurtarma Aracı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Şaşılık Tedavisi İçin Çocuğunuzun Büyümesini Beklemeyin

Çocuklarda şaşılık, göz tembelliğine neden olmasının yanında estetik kaygılar nedeniyle psikolojik sorunlara da yol açabiliyor. Erken teşhis ve tedavi yaşanan sorunların daha kolay atlatılmasını sağladığı için şaşılık tedavisinde geç kalınmaması gerekiyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Mustafa Kemal Arıcı, şaşılık ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.


Amazon.Com.Tr’Den Yeni Yıl Hediye Rehberi

ISTANBUL, 12.12.2019- Amazon.com.tr, yeni yıl hediyesi seçme ve uzun alışveriş kuyruklarında bekleme zahmetini giderecek ‘Yeni Yıl Hediye Rehberi’ni duyurdu. Türkiye’deki tüm müşterilerini birçok farklı kategori altında gruplandırdığı yılbaşına özel hediye seçenekleriyle karşılayan Amazon.com.tr, “Yeni Yıl Hediye Rehberi”yle hediye seçme derdine son veriyor. Teknoloji meraklılarından kitap kurtlarına, aktif yaşayanlardan moda ikonlarına, oyunseverlerden ev kuşlarına kadar birçok farklı ilgi alanına hitap eden farklı hediye seçeneklerini kategorilendiren Amazon.com.tr’de her bütçe ve zevke uygun hediye alternatifleri yer alıyor.


İş Yaşamında Cinsiyet Eşitliği Hareketi Büyüyor

PWN I·stanbul’un is¸ yaşamında cinsiyet dengesini sağlamak amacıyla başlattığı ‘Es¸itlik Elc¸isi CEO’lar Hareketi’ne Sodexo Türkiye CEO’su Ahmet Zeytinoğlu da katıldı. Zeytinoğlu, iş yaşamında cinsiyet eşitliği için “elçi” oldu.


Tegv’İn Orjin Deri Desteğiyle Hayata Geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi Kahramanmaraş’Ta Etkinliklere Başladı!

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Orjin Deri desteğiyle hayata geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi, 11 Aralık’ta düzenlenen açılış töreni ile etkinliklere başladı.


Robot Refakatçiler Geliyor

Nüfus artış hızı ve yaşam süresinin uzaması, sağlık hizmetlerine talebi arttırıyor. KPMG’nin hazırladığı rapora göre hastanelerde sunulan hizmetlerin çoğunlukla acil durumlar için olduğunu dikkate alan küresel sağlık sektörü, hastane ziyaretlerini azaltacak formüller üretiyor. Telefon uygulamalarıyla hasta rehberliği, giyilebilir medikal teknolojiler, biyometrik veri akışı sağlayan çiplerin yanı sıra refakatçi robotlar da yakında hayatımıza girecek. Robot refakatçiler hastane sonrası bakımı üstlenecek


Etiketler: Zırhlı, KIRAÇ, Katmerciler, Uzaktan, Aracı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.