26 Kasım 2015 Perşembe 16:28

SİYASET

Kırmızı Plaka Roman Çadırında

Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
Kırmızı Plaka Roman Çadırında
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » Elif DEMİRCİ


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Naylon çadırda doğup büyüyen ve Türkiye'nin ilk Roman milletvekili olan CHP'li Özcan Purçu, TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi seçilince söz verdiği gibi kırmızı plakayla ilk ziyaretini naylon çadırlarda yaşayan Romanlara yaptı. İzmir'in Urla İlçesi Sıra Mahallesi'nde naylon çadırlarda yaşayan Romanlar'ın çiçeklerle karşıladığı Purçu, Romanlar'a ev sözü verdi. Bu arada talihsiz bir kaza da yaşandı, Purçu'nun makam aracı Urla'nın kadın belediye başkanı Sibel Uyar'ın ayağının üzerinden geçti. 

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'in de katıldığı ziyarette konuşan Purçu, Romanlar'dan çocuklarını erken evlendirmemelerini, okutmalarını istedi. Naylon çadırda doğup büyüdüğünü, elektrik olmadığı için gaz lambası ışığında ders çalıştığını, su yokluğunda camiden su taşıdığını, ayakkabısı olmadığı için annesinin terliği ile okula gittiğini anlatan Purçu, çocuklardan kendisini örnek almalarını istedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de, Özcan Purçu'nun kırmızı plakalı makam aracının Romanlar'a örnek olmasını isteyerek, bu görev sadece Purçu'nun değil tüm Romanlar'ın seçildiğini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANININ AYAĞI EZİLDİ

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Özcan Purçu'nun içinde bulunduğu kırmızı plakalı makam aracı Romanlar'ın naylon çadırlarda yaşadığı mahalleye girerken aracı kullanan şoför, yolun sol tarafında Roman çocukları seven Urla Belediye başkanı CHP'li Sibel Uyar'ın sol ayağını ezdi. Uyar birkaç dakika ayağının üzerine basamadı. Purçu, makam aracından iner inmez Uyar'ın yanına giderek, nasıl olduğunu sordu. Uyar görevliler tarafından hemen hastaneye kaldırıldı. Konuşmaların ardından toplantıya dönen Uyar, Romanlar'ın 'Helal başkan' tezahüratı ile karşılandı. Uyar, seke seke yürüdü.

İlginizi Çekebilir

Tpf Heyeti, Tobb Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’Nu Ziyaret Etti

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti. Perakende sektöründe beklenen yeni yasal düzenlemeyle ilgili gündemlerin görüşüldüğü toplantıda, TPF Başkanı Ömer Düzgün yeni Perakende Yasası ile ilgili yerel zincirlerin beklentilerini aktardı.


New Holland, "Toplu Bakım Günü"Nde Türkiye'nin 81 İlinde 3 Bin 500 Traktörün Bakımını Gerçekleştirdi

6 Aralık 2019- Türkiye’nin lider traktör markası New Holland, Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda Toplu Bakım Günü gerçekleştirdi.


Dünyaca Ünlü Şefler Üreten Kadın Yarışması'nda En Güzel Reçeli Seçti

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sarılar Dış Ticaret ve Sakarya Ticaret Borsası’nın katkılarıyla düzenlenen “Üreten Kadın Yarışması”, gastronomi alanının önde gelen isimlerini Ramada Sakarya Hendek Otel’de bir araya getirdi. Yarışma kapsamında dünyaca ünlü şef Ali Ronay, Hazer Amani, BİLGİ Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Dilistan Shipman ve Öğretim Görevlisi David Andrew Shipman, Sakarya’nın en güzel reçelini seçti


Görütülü Haber Ford, Mcdonald’S’In Kahve Atıklarından Otomobil Parçası Üretecek

Ford Motor Company ve McDonald’s, sabah rutininin olmazsa olmaz kahve çekirdeklerinin atıklarını otomobil parçalarında kullanmak üzere çevreci bir iş birliğine imza atıyor. Ford, McDonald’s’ın kahve çekirdeği atıklarını üreteceği otomobil parçalarının far yuvaları başta olmak üzere ve diğer farklı bileşenlerinde kullanmayı planlıyor.


Yeni Renault Captur Euro Ncap’Ten Beş Yıldız Elde Etti

Yeni Renault Captur, Euro NCAP güvenlik testlerinde en yüksek not olan beş yıldız aldı. B-SUV lideri Captur, en üst seviyede aktif ve pasif güvenlik sunuyor.


Etiketler: Kırmızı, Plaka, Roman, Çadırında

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.