24 Temmuz 2019 Çarşamba 15:23

GÜNDEM

Kırşehir’İn Atıkları Evleri Aydınlatacak

EMİN ENERJİ KIRŞEHİR’DE BİYOGAZ YATIRIMINA

Kırşehir’İn Atıkları Evleri Aydınlatacak
Kırşehir’İn Atıkları Evleri Aydınlatacak
Kırşehir’İn Atıkları Evleri Aydınlatacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İMZA ATIYOR

Emin Grup bünyesinde hizmet veren Emin Enerji, 80 milyon liralık yatırımla Kırşehir’de biyogaz tesisinin inşaatına başladı. 2020 yılının ilk ayında hizmete girmesi planlanan biyogaz tesisinin yılda 24 milyon kilovatsaat elektrik üretimi yapması ve 14 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılaması hedefleniyor.

Kırşehir’de hayvansal atıkları elektriğe dönüştürecek biyogaz tesisinin inşaatına başlandı. Emin Grup bünyesinde hizmet veren Emin Enerji’nin ilk etapta 40, daha sonra kapasite artışı ve ek tesislerle 80 milyon liralık yatırımla 2020 yılının Ocak ayında hizmete hazır hale getirmeyi planladığı tesisin ilk lansmanı Kırşehir’de yapıldı. Düzenlenen lasmana AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Üstün, Emin Enerji Genel Müdürü Ünal Bozalp ile STK temsilcileri katıldı.

Kırşehir’in atık sorunu enerjiye çözüm olacak

Yapılan yatırımla ilgili konuşan Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, Kırşehir’e yapılacak toplamda 80 milyon liralık biyogaz tesisiyle bölgenin ekonomisi ve istihdamına önemli bir katkı sağlanacağını belirtti. Üstün: “Ocak ayında hizmete geçecek tesis için ilk etapta 40 milyon liralık yatırım planlanıyor. Daha sonra kapasite artırımı ile gübre tesisi ve seracılık gibi ek tesisler yapılarak toplamda yatırım bedeli 80 milyon liraya çıkacak. 3 MW gücünde olacak biyogaz tesisinin, tam kapasiteyle hizmete geçtiğinde yılda 24 milyon kilovatsaat elektrik üretimi yapmasını hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Lansmanın açılışında konuşan Emin Enerji Genel Müdürü Ünal Bozalp ise “ Emin Enerji olarak, Kırşehir’e bağlı Körpınar köyünde 19 bin metrekarelik alanda biyogaz tesisinin ilk adımlarını attık. Bölgede bir sorun haline gelen, çevreyi ve yeraltı sularını kirleten hayvansal atıklar bertaraf edilerek elektriğe dönüşecek. Özellikle atıklardan arınacak suların kirlenmesi önlenecek. Atıklardan üretilecek enerji gücüyle yaklaşık 14 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak.” dedi.

Hayvancılığın entegrasyonu konusunda önemli bir yatırım

Toplantıya katılan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ise yaptığı konuşmada Emin Grup’a enerji konusunda bölgeye yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ederek yapılan yatırımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendirli, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Emin Enerji’nin bölgeye yaptığı yatırım, Kırşehir’de hayvancılığın entegrasyonu konusunda çok önemli bir yatırım. Besi hayvancılığında Türkiye’nin önde gelen şehri Kırşehir’in yaşadığı atık sorunu da artık çözüme kavuşmuş olacak. Böyle faydalı bir tesisi şehrimize kazandıran Sayın Emin Üstün’e ve Emin Enerji’ye teşekkür ediyorum.”

Ayrıntılı haber ve röportaj talepleri için:

Sercan KARACA

İlginizi Çekebilir

Başkan İmamoğlu, Deprem Felaketini Yaşayan Elazığ’Da “Deprem Bölgesinde Bulunan Şehirlerimizin Başka Hiçbir Önceliği Yok”

BAŞKAN İMAMOĞLU, DEPREM FELAKETİNİ YAŞAYAN ELAZIĞ’DA:“DEPREM BÖLGESİNDE BULUNAN ŞEHİRLERİMİZİN BAŞKA HİÇBİR ÖNCELİĞİ YOK”


İş Bankası Grubu’Ndan Türk Kızılay’In Başlattığı Yardım Kampanyasına 5 Milyon Tl Katkı

İş Bankası Grubu’ndan Türk Kızılay’ın Başlattığı Yardım Kampanyasına 5 milyon TL Katkı


Kadıköy Depremin Ardından Yaraları Birlikte Sarıyor

Kadıköylüler, Elazığ ve Malatya’yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kadıköy Belediyesi’nin başlattığı “Kadıköy Paylaşıyor” yardım kampanyasına katkıda bulunmak için Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan binasına akın etti.


Kadıköy Belediyesi Depremzede Köpek Kartopu’Na Kapılarını Açtı

Elazığ depreminde evi hasar gören “Barınak Meleği” olarak bilinen Türkan Ceylan adlı üniversite öğrencisinin köpeği Kartopu’na Kadıköy Belediyesi kapılarını açtı. Deprem bölgesinden kurtarılan Kartopu yeni yuvasına kavuşuncaya kadar Kadıköy Belediyesinin misafiri olacak.


Crypto Talks’Tan Bilira’Ya Davet 28 Ocak 2020

Türk Lirası tarafından desteklenen, herkese uyumlu ve güvenilir ilk stabil kripto para birimi olan ve geçtiğimiz aylarda aldığı yatırımlarla kurumsal kimlik dönüşümüne başlayan BiLira, kullanım pratiklerini artırmaya devam ediyor. BiLira, 28 Ocak 2020 tarihinde 42 Maslak ininal Espor Arena’da düzenlenecek olan Crypto Talks katılımcıları ile buluşacak.


Etiketler: Emin, Kırşehir, Enerji, milyon, biyogaz

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.