4 Nisan 2019 Perşembe 10:27

GÜNDEM

Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarında aday öğrencilerle buluştu. Fuarda, bu yıl farklı bir konseptle yer alan Üsküdar Üniversitesi, özel olarak hazırladığı Kız Kulesi temalı buluşma alanı ile binlerce öğrencinin ilgi odağı oldu. Fuarda, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aday öğrencilerle bir araya geldi. Aday öğrencilere Üsküdar’ın bir diğer sürprizi de Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan oldu. Prof. Dr. Arıboğan, adaylara meslek seçimi ve kariyer planlamasına ilişkin önemli paylaşımlarda bulundu.

Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarına özel olarak hazırlanmış Kız Kulesi maketi ile katıldı. Üniversitenin logosunda yer alan Kız Kulesini fuar alanında gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Kız Kulesi Anadolu’dan Avrupa’ya taşındı

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşen fuarda, Üsküdar Üniversitesinin standı öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Bu yıl yeni bir stant çalışmasıyla adayların karşısına çıkan Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Fuar alanının her noktasından görülen devasa Kız Kulesine gelen adaylar, bu anlarını ölümsüzleştirdi. Adaylarla, Kız Kulesi yanında buluşan üniversitenin uzman eğitim kadrosu ise onların sınav ve meslek seçimine dair merak ettiği tüm konularda bilgiler verdi.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan: “Gelecek herkes için önemli değişimlere gebe”

Eğitim ve Kariyer Fuarı kapsamında Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan aday öğrencilere “Değişen dünyada yeni meslekler ve kariyer fırsatları” konulu konferans verdi.

21. yüzyılda insan uygarlığının yeni bir dönüşüme girdiğinin altını çizen Arıboğan, Endüstri 4.0 ile bazı mesleklerin yok olacağını; ancak yeni meslek kollarının doğacağını belirtti. Arıboğan, öğrencilere seçecekleri mesleklerin Endüstri 4.0’a uygun meslekler olması gerektiğini hatırlattı.

Psikiyatri, psikoloji, felsefe ve sosyoloji gibi alanların ileride çok önemli bir noktada olacağını vurgulayan Arıboğan, büyük salgın hastalık ve terör konularının da ön plana çıkacağını söyledi.

Prof. Dr. Arıboğan, eskiden çok çalışmanın önemli olduğunu; ancak günümüzde verimli çalışmanın çok daha önemli bir yere geldiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Gelecek herkes için önemli değişimlere gebe. Yaşadığınız olumsuzluklara karşı moralinizi bozmayın. Hayattaki her düşüş, deneyim ve tecrübe açısından önemli.”

Kız Kulesi ile yoğun ilgi odağı olan Üsküdar Üniversitesi aday buluşma alanını, Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan ile Genel Sekreter Selçuk Uysaler de ziyaret ederken, fuarın son günü adaylara bir sürpriz de Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı. İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarını ziyaret eden Tarhan, adayların sorularını cevapladı. Onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlginizi Çekebilir

Kalamış Marina’Ya Karşı Müzik Ziyafeti Ouzo Roof’Ta!

KALAMIŞ MARİNA’YA KARŞI MÜZİK ZİYAFETİ


Alman Apiterapi Derneği Onursal Başkanı Stefan Stangaciu “Propolisten Daha İyi Bir Koruyucu Yok”

Alman Apiterapi Derneği Onursal Başkanı ve Romanya Apiterapi Derneği Başkanı Dr. Stefan Stangaciu:


Vans Ve Vivienne Westwood Korkusuzluğu Ve Bireyselliği, Birlikte Çıkardıkları Ayakkabı Koleksiyonu İle Kutluyor!

Koleksiyon Görselleri İçin Tıklayın


Anadolu Sigorta’Yla Hasar Süreçleri Artık Çok Daha Kolay

Anadolu Sigorta dijitalleşme yatırımlarıyla hasar süreçlerini hızlı ve daha kolay hale getiriyor. Mobil uygulamalarla sigortalı ve acenteler tarafından kolayca bildirilen hasarlar, 24 saat gibi kısa bir süre içinde ödeniyor. Dijitalleşme yatırımları ve yenilikçi uygulamalarıyla, Anadolu Sigortalılar için her süreci daha kolay hale getirmek amacıyla çalıştıklarını ifade eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Kaplan “Sunduğumuz farklı uygulamalarla sigortalılar hasar bildirimlerini saniyeler içinde gerçekleştirebiliyor, ödemelerini kısa sürede alabiliyorlar” dedi.


Okul Çağındaki Çocuklarda 6 Skolyoz Belirtisine Dikkat!

Skolyoz, sırttan bakıldığında omurgada yana doğru eğrilik anlamına geliyor ve genellikle nedeni bilinmiyor. Gelişme çağında görülen ve hangi sebeplerden kaynaklandığı bilinmeyen adolesan idiopatik skolyoz ise topumda %1 oranında ortaya çıkıyor. Hastalığın, özellikle büyüme çağı ile birlikte ilerleme olasılığı bulunuyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi Omurga Sağlığı Merkezi’nden Doç. Dr. Omur Yaman, ‘adolesan idiopatik skolyoz’ hakkında bilgi verdi.


Etiketler: Üsküdar, Üniversitesi, önemli, Arıboğan, Kulesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.