4 Nisan 2019 Perşembe 10:27

GÜNDEM

Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarında aday öğrencilerle buluştu. Fuarda, bu yıl farklı bir konseptle yer alan Üsküdar Üniversitesi, özel olarak hazırladığı Kız Kulesi temalı buluşma alanı ile binlerce öğrencinin ilgi odağı oldu. Fuarda, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aday öğrencilerle bir araya geldi. Aday öğrencilere Üsküdar’ın bir diğer sürprizi de Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan oldu. Prof. Dr. Arıboğan, adaylara meslek seçimi ve kariyer planlamasına ilişkin önemli paylaşımlarda bulundu.

Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarına özel olarak hazırlanmış Kız Kulesi maketi ile katıldı. Üniversitenin logosunda yer alan Kız Kulesini fuar alanında gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Kız Kulesi Anadolu’dan Avrupa’ya taşındı

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşen fuarda, Üsküdar Üniversitesinin standı öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Bu yıl yeni bir stant çalışmasıyla adayların karşısına çıkan Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Fuar alanının her noktasından görülen devasa Kız Kulesine gelen adaylar, bu anlarını ölümsüzleştirdi. Adaylarla, Kız Kulesi yanında buluşan üniversitenin uzman eğitim kadrosu ise onların sınav ve meslek seçimine dair merak ettiği tüm konularda bilgiler verdi.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan: “Gelecek herkes için önemli değişimlere gebe”

Eğitim ve Kariyer Fuarı kapsamında Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan aday öğrencilere “Değişen dünyada yeni meslekler ve kariyer fırsatları” konulu konferans verdi.

21. yüzyılda insan uygarlığının yeni bir dönüşüme girdiğinin altını çizen Arıboğan, Endüstri 4.0 ile bazı mesleklerin yok olacağını; ancak yeni meslek kollarının doğacağını belirtti. Arıboğan, öğrencilere seçecekleri mesleklerin Endüstri 4.0’a uygun meslekler olması gerektiğini hatırlattı.

Psikiyatri, psikoloji, felsefe ve sosyoloji gibi alanların ileride çok önemli bir noktada olacağını vurgulayan Arıboğan, büyük salgın hastalık ve terör konularının da ön plana çıkacağını söyledi.

Prof. Dr. Arıboğan, eskiden çok çalışmanın önemli olduğunu; ancak günümüzde verimli çalışmanın çok daha önemli bir yere geldiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Gelecek herkes için önemli değişimlere gebe. Yaşadığınız olumsuzluklara karşı moralinizi bozmayın. Hayattaki her düşüş, deneyim ve tecrübe açısından önemli.”

Kız Kulesi ile yoğun ilgi odağı olan Üsküdar Üniversitesi aday buluşma alanını, Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan ile Genel Sekreter Selçuk Uysaler de ziyaret ederken, fuarın son günü adaylara bir sürpriz de Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı. İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarını ziyaret eden Tarhan, adayların sorularını cevapladı. Onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlginizi Çekebilir

Lezita Enerji Verimliliğine Yönelik Yatırımlarıyla Iso 50001 Belgesine Hak Kazandı

Lezita enerji verimliliğine yönelik yatırımlarıyla


Bıoderma'dan Lekeye Karşı Güçlü Güneş Koruması Phtoderm Spot Spf 50+...

Lekeye karşı güçlü güneş koruması!


Gefco 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’Nu Yayınladı

Karmaşık tedarik zinciri çözümlerinde ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO, yedinci yılında sürdürülebilir büyüme için kilit bir faktör olan kurumsal sosyal sorumluluğa (KSS) olan bağlılığının altını çizdi. 2018 yılında, faaliyetlerinin her alanında becerilerini ve uzmanlığını güçlendiren GEFCO Grubu, sürdürülebilir kalkınma performansını da geliştirmeye devam etti. Ayrıca GEFCO, tüm paydaşlarıyla iş birliği yapma isteğini yansıtan sloganında da vurguladığı gibi (Partners, unlimited.) daha etkili ve çevre dostu çözümler bulmak için inovasyonu iş yapış biçiminin merkezinde tutmaya devam ediyor.


Çocuklar İçin ‘İleri Dönüşüm Sanat Atölyesi’ Trump Art Galley’De, 22 Haziran Cumartesi

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery’de, ‘Yarından Sonra’ karma sergisi kapsamında sanatçı Selma Hekim ile 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla atölye çalışması düzenlenecek.


Jowae Nemlendirici Yüz Misti İle Ferah Bir Cilt Ferah Bir Yaz!

Güney Kore’nin mucizevi bitkileri ve Fransa’nın üstün dermokozmetik deneyimini eşsiz bir uyum ile bir araya getiren Jowaé, Nemlendirici Yüz Misti ile yaz boyunca cildinizi ferahlatırken nemlendiriyor, anında tazelik sunuyor!


Etiketler: Üsküdar, Üniversitesi, önemli, Arıboğan, Kulesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.