18 Nisan 2019 Perşembe 09:03

GÜNDEM

Kızılay Avrupa’Nın En Üst Kalite Modeli Efqm Mükemmellik Modeli’Ni Hayata Geçiriyor

Yürüttüğü projelerle standartlarını her zaman bir üst seviyeye çıkaran Türk Kızılay, Avrupa’daki en üst kalite modellerinden biri olan EFQM (Avrupa Kalite Yönetim Vakfı) Mükemmellik Modeli’ne geçerek, hizmet kalitesi standartlarını bir üst seviyeye çıkarıyor.Kızılay’ın kalitede hep daha iyisini arayan bir kurum olduğuna dikkat çeken Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kalite hayatın her alanında uygulanması gereken bir yaşam biçimidir.” dedi.

Kızılay Avrupa’Nın En Üst Kalite Modeli Efqm Mükemmellik Modeli’Ni Hayata Geçiriyor
Kızılay Avrupa’Nın En Üst Kalite Modeli Efqm Mükemmellik Modeli’Ni Hayata Geçiriyor
Kızılay Avrupa’Nın En Üst Kalite Modeli Efqm Mükemmellik Modeli’Ni Hayata Geçiriyor
Kızılay Avrupa’Nın En Üst Kalite Modeli Efqm Mükemmellik Modeli’Ni Hayata Geçiriyor
Kızılay Avrupa’Nın En Üst Kalite Modeli Efqm Mükemmellik Modeli’Ni Hayata Geçiriyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Faaliyet gösterdiği sektörlere yönelik olarak hizmet kalitesini sürekli geliştiren ve güncel kalite yönetim sertifika kriterlerini eksiksiz yerine getiren Kızılay, KALDER’in Ulusal Kalite Hareketi kapsamında yürüttüğü EFQM Mükemmellik Modeli’ni benimseyecek. Bu kapsamda Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ile KALDER Ankara Şubesi Başkanı Nazmi Karyağdı tarafından imzalanan Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’yle de modelin uygulanması için başlangıç yapıldı. Kızılay, Avrupa Mükemmellik Ödülü’ne de başvuru yaparak bir ön anlaşma gerçekleştirdi.

“Kalite bir yaşam biçimi”

Kızılay’ın kalite oluşturma yolcuğunun yeni olmadığını vurgulayan Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Çok farklı sektörlerde bulunduğumuz için o sektörlere özgü bir takım kalite yaklaşımlarımız bulunuyor. Uluslararası kalite dünyasının içerisinde kendimizle uyumlu yapılarla irtibat halindeyiz. Son noktada attığımız bu imzayla daha kaliteli hizmet üretme iddiamızı güçlendirmiş oluyoruz. Kalite hayatın her alanında uygulanması gereken bir yaşam biçimidir. Ben de bu yolculukta başta genel müdürümüz olmak üzere bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Üst yönetim olarak her zaman yapacakları çalışmalarda destekçi olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” dedi.

Türk Kızılay’ı, Avrupa Kalite ve Mükemmellik Ödülü yolunda

KALDER Ankara Şubesi Başkanı Nazmi Karyağdı ise, “Ülkemizin en yaygın ve güçlü sivil toplum kuruluşlarının başında gelen, afetlerde ve olağan dönemlerde ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, insani yardım hizmeti konusunda bölgesel sınırları aşan Türk Kızılay’ın, kalite bilincinin yaygınlaşmasına büyük katkı sağlayacağından şüphemiz yok. Türk Kızılay, ulusal kalite hareketine girdikten sonra EFQM Mükemmellik Modeli’ne göre öz değerlendirmesini yapacak. Bu değerlendirmenin en önemli özelliği sadece finansal sonuçları değil yönettiğimiz tüm alanlarda kendimizi görme imkânının ortaya çıkmasıdır. Çalışmanın sonunda işletmenin bütünü için kapsamlı bir çerçeve ortaya çıkacak. Böylece kuvvetli yönlerimizi ve iyileştirmeye açık alanlarımızı birlikte görmüş olacağız. 150 yılı aşan tarihiyle güzel bir kurumsallık örneği gösteren Türk Kızılay’ı, Avrupa Kalite ve Mükemmellik Ödülü yolunda da görmekten mutluluk duyacağız. Türk Kızılay’a mükemmellik yolculuğunda başarılar diliyor, bu çaba ve başlangıç için değerli yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bu imza kalite konusundaki kararlılığımızı gösteren bir taahhüt”

Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun da, “Kalite standartlarının kurumun geneline kazandırılması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için çıkılan yolda ilk imza atıldı. Bu konuda Türkiye’de KALDER, Avrupa Mükemmellik Sistemi’nin uygulayıcısı ve bunun eğitimlerini veren yetkili tek kurum. Dolayısıyla KALDER’le birlikte bu süreci kurumun geneline yayma noktasında yapılacak olan eğitimlerle birlikte bir öz değerlendirme sürecine başlayacağız. Bu da yaklaşık bir ay kadar sürecek olan bir süreç. Bunun sonunda da daha sonra yine Avrupa Mükemmellik Sistemi EFQM’in belli standartlarını kurumda izlenmesi, takip edilmesi konularında Kurumsal Gelişim birimimizle yürütüyor olacağız. Bugünkü imza, bizim kalite konusundaki kararlılığımızı gösteren bir taahhüt. Bunun kurumun farklı yerlerinde sergilenmesi, kurumun çalışanlarına yayılımının sağlanması ve yöneticilerimiz tarafından desteklenmesi önemli. İnşallah Kızılayımız için daha etkili ve verimli bir yönetim biçiminin kazanılmasına vesile olacak.” diye konuştu.

EFQM Mükemmellik Modeli Nedir?

Model esas itibariyle, boyutu ve sektörü ne olursa olsun tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilen bir kurumsal değerlendirme aracıdır. EFQM Mükemmellik Modeli, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (European Foundation for Quality Management) tarafından sanayi ve akademisyenlerden oluşan bir grup ile geliştirilerek 1991 yılında tüm dünyaya duyurulmuş olan bir yönetim modelidir. Model esas itibariyle, boyutu ve sektörü ne olursa olsun tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilen bir kurumsal değerlendirme aracıdır. Model; kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının, mükemmellik kavram ve kriterlerini dikkate alarak kendi değerlendirmelerini yapmalarına, güçlü ve iyileştirmeye açık alanlarını tespit etmelerine ve sürekli gelişim yaklaşımıyla gelişim planlarını hazırlamalarına yardımcı olması için geliştirilmiştir. Bugün başta Avrupa olmak üzere dünyada 30.000’den fazla kuruluş EFQM Mükemmellik Modelini bir yönetim modeli olarak kullanmaktadır.

Ankara Basın Ofisi

İstanbul Basın Ofisi

İlginizi Çekebilir

Yalıkavak Marina’Da ‘Türk Telekom Prime’Lılara Özel Avantajlar

Türk Telekom’lular yaz tatilinin keyfini turizm cenneti Bodrum Yalıkavak’ta çıkaracak


Bb Stfa Grubu'nda Görev Değişikliği

STFA Grubu’nda yönetim kademesinde iki görev değişimi gerçekleşmiştir. Bu kapsamda 11 Temmuz 2019 tarihi itibariyle STFA İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü görevine Sayın Recep Çimen atanmıştır. Öte yandan, 2013 yılından bu yana STFA Grubu’nda farklı görevler üstlenen ve en son Grup CEO’luğunu ve İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü’nü yürüten Sayın Aslan Uzun, 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle kariyer değişikliği kararı alarak, bu görevlerinden ayrılmıştır. Grup CEO’luğu yetki ve sorumlulukları yeni bir atama yapılıncaya kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı uhdesinde kalacaktır.


Yaz Aylarında Fondöten Seçimine Dikkat!

Yaz aylarında kapatıcılığı yüksek, ağır fondöten sürmek, cildin yorulmasına sebep oluyor. Sinosha Makyaj Sanatçısı Can Ağım doğru fondöten seçimi noktasında uyarılarda bulunuyor.


Tatil Dostu 10 Teknolojik Aksesuar

Tatil Dostu 10 Teknolojik Aksesuar


Instagram Kullanımında Dünya Altıncısıyız

BASIN BİLDİRİSİ


Etiketler: Kızılay, Mükemmellik, kalite, Kalite, Türk
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Harbiye’De Kenan Doğulu Fırtınası
Harbiye’De Kenan Doğulu Fırtınası

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.