20 Haziran 2019 Perşembe 10:05

GÜNDEM

Kızılay Gençlik Kamplarında Eğitim Ve Eğlence Bir Arada

Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrenciler, Kızılay Gençlik Kamplarında hem eğlenecek hem de faydalı bilgiler öğrenecek. Türk Kızılay İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Osmaniye Aslantaş, Hatay Arsuz Uluçınar ve Aydın Efeler Gençlik Kamplarında ilk yardım, afete hazırlık gibi eğitimlerin yanında söyleşi ve eğlence de var.

Kızılay Gençlik Kamplarında Eğitim Ve Eğlence Bir Arada
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türk Kızılay’ın Türkiye genelindeki gençlere yönelik hizmetleri arasında yer alan yaz kampları her yıl olduğu gibi bu yıl da Haziran-Eylül arasında kapılarını açıyor. 2019 yılı yaz döneminde hizmete açılan Türk Kızılay İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Osmaniye Aslantaş, Hatay Arsuz Uluçınar ve Aydın Efeler Gençlik Kampları 81 ilden yüzlerce başarılı genci misafir edecek. Gençler eğitim, kültürel geziler, eğlence, etkinlik, söyleşiler, geleneksel sporlar, outdoor sporları, trekking gibi aktivitelerin olduğu kamplarda hem iyi zaman geçirme hem de yeni arkadaşlıklar edinme fırsatını bir arada bulacak.

Türk Kızılay, genel kampların yanı sıra bu yıl tematik kamplar da düzenleyecek. Teknolojiden uzak, katılımcıların kendi ürünlerini yetiştireceği “Teknolojisiz Üretim Kampı”, çocukların yazılımla buluşmasını sağlayarak robotik kodlama ve arduino çalışmaları yapacağı “Yazılım Kampı”, çocukların şair ve yazarlarla buluşarak atölyelerle yazarlık çalışmaları yapacağı “Yazarlık Kampı”, yine engelli bireylerin tatil yapma olanağı bulacağı “Engelsiz Kamp” bu yıl belirlenen tematik kamplar oldu.

İlk devre “Yazarlık Kampı” ile start alıyor

12 yazarın atölyelerde katkı sunacağı yazarlık kampı ise 23-30 Haziran 2019 tarihleri arsında İstanbul Heybeliada Gençlik Kampı’nda düzenlenecek. Düzenlenecek bu tematik kampla kitap okuma bilincinin zihinsel bir uğraşa dönüştürülmesi, gençlerin anlamlı okumaya teşvik edilmesi, kitap okuma sevgisinin kazandırılması, gençlerin yazarlarla etkileşimde bulunarak kendi ürünlerini oluşturmasına imkân sağlanması ve ortaya çıkan ürünlerin toplanarak bir kitap haline getirilmesi amaçlanıyor. Yazarlık kampına gönüllü olarak katkı sunacak yazarlar Nurullah Genç, A. Ali Ural, Ali Ayçil, Özcan Ünlü, Hüseyin Akın, Güray Süngü, Mukadder Gemici, Bahtiyar Aslan, İsmail Kılıçaslan, Fahri Tuna, Şule Köklü, Cengizhan Orakçı gibi isimlerden oluşuyor.

Gençlere ilk yardım ve afete hazırlık eğitimleri veriliyor

Heybeliada devresine 190 ülkeden gençler davet edildi

Bu yıl 11-22 yaş grubu çocuk ve gençlerin ücretsiz olarak yararlanacağı gençlik kamplarında şehit ve gazi çocukları, Türk Kızılay Toplum Merkezleri’ndeki Suriyeli misafirler ve gönüllüler engelliler, Anadolu’nun dört bir yanından gelen çocuklar, üniversiteliler, Kızılay Üniversite Kulüpleri ve Gençlik Kızılay Teşkilatı mensupları devreler halinde gençlik kamplarının misafiri olacak. Ayrıca 190 ülkeden davet edilecek gençlerle yapılacak uluslararası devre de İstanbul/Heybeliada’da Ağustos ayında gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir

Abdi İbrahim, Daha İyi Bir Çevre İçin Recover Better Bildirisini İmzalayan İlk Türk Şirketi Oldu

Sürdürülebilirlik alanındaki öncü çalışmalarıyla dikkat çeken Abdi İbrahim, COVID-19 ile mücadele sürecinde ulusal ve uluslararası alanda sunduğu güçlü katkıların yanı sıra çevreci küresel inisiyatiflere de destek veriyor. Şirket, pandemi döneminde insan hareketliliğinin azalmasıyla doğadaki toparlanmanın, şirketler ve kurumların desteğiyle bundan sonra da sürdürülebilir olarak devam etmesi amacıyla Scienced Based Target İnsiyatifi ve Birleşmiş Milletler tarafından 155 şirketin katılımıyla hayata geçirilen Recover Better bildirisindeki ilk Türk imzacı oldu.


Bülten Alternatif Bank'a Ifc Ve Ebrd’Den 3 Ödül

Ticaret Sicil No: 521008


Şık Ve Zamansız Nude Koleksiyonları İle Siz De Babanıza Güzel Bir Sürpriz Yapabilirsiniz

ŞIK VE ZAMANSIZ NUDE KOLEKSİYONLARI İLE SİZ DE BABANIZA


E Ticaret Eski Sağlığına Kavuşuyor. Mobil Alışveriş Uygulamaları Covıd Durgunluğundan Kurtuluyor

Istanbul, 29 Mayıs, 2020 - COVID-19 salgını yeni bir evreye girerken ve gündelik hayattaki kısıtlamaların gevşemesiyle tüketici alışkanlıkları eski haline dönerken, bu trendi en iyi e-ticaret ve internet alışverişi yansıtıyor. Global app pazarlaması platformu Adjust'ın verileri, tüketiciler COVID öncesi tüketim alışkanlıklarına geri dönerken pazarlamacıların kullanıcı edinimi için dondurdukları reklam harcamasına yeniden başladıklarını gösteriyor.


İston’Dan Uluslararası Başarı

İSTON’DAN ULUSLARARASI BAŞARI


Etiketler: Kızılay, Kampı, Türk, gibi, Heybeliada

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.