20 Haziran 2019 Perşembe 10:05

GÜNDEM

Kızılay Gençlik Kamplarında Eğitim Ve Eğlence Bir Arada

Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrenciler, Kızılay Gençlik Kamplarında hem eğlenecek hem de faydalı bilgiler öğrenecek. Türk Kızılay İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Osmaniye Aslantaş, Hatay Arsuz Uluçınar ve Aydın Efeler Gençlik Kamplarında ilk yardım, afete hazırlık gibi eğitimlerin yanında söyleşi ve eğlence de var.

Kızılay Gençlik Kamplarında Eğitim Ve Eğlence Bir Arada
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türk Kızılay’ın Türkiye genelindeki gençlere yönelik hizmetleri arasında yer alan yaz kampları her yıl olduğu gibi bu yıl da Haziran-Eylül arasında kapılarını açıyor. 2019 yılı yaz döneminde hizmete açılan Türk Kızılay İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Osmaniye Aslantaş, Hatay Arsuz Uluçınar ve Aydın Efeler Gençlik Kampları 81 ilden yüzlerce başarılı genci misafir edecek. Gençler eğitim, kültürel geziler, eğlence, etkinlik, söyleşiler, geleneksel sporlar, outdoor sporları, trekking gibi aktivitelerin olduğu kamplarda hem iyi zaman geçirme hem de yeni arkadaşlıklar edinme fırsatını bir arada bulacak.

Türk Kızılay, genel kampların yanı sıra bu yıl tematik kamplar da düzenleyecek. Teknolojiden uzak, katılımcıların kendi ürünlerini yetiştireceği “Teknolojisiz Üretim Kampı”, çocukların yazılımla buluşmasını sağlayarak robotik kodlama ve arduino çalışmaları yapacağı “Yazılım Kampı”, çocukların şair ve yazarlarla buluşarak atölyelerle yazarlık çalışmaları yapacağı “Yazarlık Kampı”, yine engelli bireylerin tatil yapma olanağı bulacağı “Engelsiz Kamp” bu yıl belirlenen tematik kamplar oldu.

İlk devre “Yazarlık Kampı” ile start alıyor

12 yazarın atölyelerde katkı sunacağı yazarlık kampı ise 23-30 Haziran 2019 tarihleri arsında İstanbul Heybeliada Gençlik Kampı’nda düzenlenecek. Düzenlenecek bu tematik kampla kitap okuma bilincinin zihinsel bir uğraşa dönüştürülmesi, gençlerin anlamlı okumaya teşvik edilmesi, kitap okuma sevgisinin kazandırılması, gençlerin yazarlarla etkileşimde bulunarak kendi ürünlerini oluşturmasına imkân sağlanması ve ortaya çıkan ürünlerin toplanarak bir kitap haline getirilmesi amaçlanıyor. Yazarlık kampına gönüllü olarak katkı sunacak yazarlar Nurullah Genç, A. Ali Ural, Ali Ayçil, Özcan Ünlü, Hüseyin Akın, Güray Süngü, Mukadder Gemici, Bahtiyar Aslan, İsmail Kılıçaslan, Fahri Tuna, Şule Köklü, Cengizhan Orakçı gibi isimlerden oluşuyor.

Gençlere ilk yardım ve afete hazırlık eğitimleri veriliyor

Heybeliada devresine 190 ülkeden gençler davet edildi

Bu yıl 11-22 yaş grubu çocuk ve gençlerin ücretsiz olarak yararlanacağı gençlik kamplarında şehit ve gazi çocukları, Türk Kızılay Toplum Merkezleri’ndeki Suriyeli misafirler ve gönüllüler engelliler, Anadolu’nun dört bir yanından gelen çocuklar, üniversiteliler, Kızılay Üniversite Kulüpleri ve Gençlik Kızılay Teşkilatı mensupları devreler halinde gençlik kamplarının misafiri olacak. Ayrıca 190 ülkeden davet edilecek gençlerle yapılacak uluslararası devre de İstanbul/Heybeliada’da Ağustos ayında gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir

Nn Hayat Ve Emeklilik Fon Bilen İle, Müşterilerine Fon Karma Önerisi Sunuyor

NN Hayat ve Emeklilik Fon Bilen ile, müşterilerine Fon Karma Önerisi Sunuyor


Lıerac’Tan Nude Makyaj Profesyonelleri İle Geliştirilen İnovasyon Mükemmelleştiren, Aydınlatıcı Özelliğe Sahip Fluıd Fondöten Teınt Perfect Skın!

LIERAC’TAN NUDE MAKYAJ PROFESYONELLERİ İLE GELİŞTİRİLEN İNOVASYON: MÜKEMMELLEŞTİREN, AYDINLATICI ÖZELLİĞE SAHİP FLUID FONDÖTEN


İyi Ki Varsın Dedirten Tüm Ürünleriyle Tefal, Yeni Yılda Da Yanınızda!

İYİ Kİ VARSIN DEDİRTEN TÜM ÜRÜNLERİYLE TEFAL,YENİ YILDA DA YANINIZDA!


Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 19 25 Kasım Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Nutanix, Türkiye Ülke Müdürü Olarak Tarık Ertuğrul’U Atadı

Bilişim teknolojileri ve hizmet sektöründeki çalışma geçmişiyle başarısını kanıtlamış deneyimli bir yönetici olan Tarık Ertuğrul, yönetim, satış ve iş geliştirmedeki güçlü becerileriyle de öne çıkıyor. 1972 doğumlu olan Tarık Ertuğrul, Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA bölümlerinden yüksek lisans derecelerini aldı.


Etiketler: Kızılay, Kampı, Türk, gibi, Heybeliada

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.