4 Eylül 2016 Pazar 10:46

TATİL GEZİ

'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'

'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » İbrahim MAŞE-Ali Rıza EREN


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mersin'in Erdemli İlçesi'ndeki Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan tarihi ve turistik  Kızkalesi sahilinin Türkiye'nin en güvenli plajı olduğunu söyledi.


Doğası ve içerisinde yer aldığı deniziyle büyük ilgi çeken Kızkalesi sahilleri, tatilciler ve turistleri ağırlıyor. Tatilcilere tarihi eserlerin ışığında tatil yapma imkanı sunan plaj, sığ bir su yapısına sahip olması nedeniyle özellikle aileler tarafından tercih ediliyor. Her bütçeden olanlara tatil olanağı bulunan Kızkalesi, gündüz ve gece hayatı ile de tatilcilere seçenekler sunuyor.


Mitolojik hikayesiyle merak uyandıran ve denizin ortasındaki görünümü ile kendine hayran bırakan Kızkalesi'nin tatilcilere farklı bir deneyim yaşatacağını ifade eden Hüseyin Çalışkan, Kızkalesi sahilinin güvenli olduğunu kaydederek turistleri Kızkalesi'ne davet etti. Kızkalesi'nde bugüne kadar herhangi bir olay, kavga, bıçaklama, bombalama gibi olayın görülmediğini ifade eden Çalışkan, şunları söyledi:


"Polisimiz gece gündüz tur atıp gerekli güvenlik önlemini alıyor, can güvenliğini sağlıyor. Çağrıda bulunuyorum, burası her taraftan daha güvenli. Mersin güvenlik yönünden şehirlerimizin içinde en güvenli şehirdir şu anda. Kızkalesi'ne de kefilim. Türkiye'nin en güzel kumu, en güzel iki kalesi biri suda biri karada, denizin derin olan ve olmayan yeri burada. Gıda satan yerler belediye ve sağlık müdürlüğü tarafından denetleniyor. Mükemmel tatil koşulları var. Güvenlik yönünden çekinmesinler. Israrla söylüyorum burası çok güvenli.


İlginizi Çekebilir

Su Teknolojilerinde Yapay Zeka Dönemi

Türk firmalarının Macaristan’ın çevre teknolojilerindeki bilgi, birikim ve teknolojik alt yapısında yararlanabilmesi adına Macar Kültür Merkezi’nde 20 Mayıs’ta “Su Teknolojilerinde Yapay Zeka” içerikli bir workshop gerçekleştirildi.


Sınavda Başarı İçin Sadece Bilgi Yetmez

Yüz binlerce öğrenci 1 Haziran’da yapılacak Liseye Giriş Sınavı için gün sayarken sınav kaygısına da kapılıyor. Belirli bir düzeye kadar kaygının normal ve hatta motive edici olduğunu hatırlatan GEO Koleji Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Talia Büke, Çocuktaki kaygı düzeyi sınav performansını, kendisini ve yakın çevresini olumsuz etkiliyorsa bu durumu çözümlemek gerektiğini hatırlatıyor.


Kalamış'ta Bayram Bambaşka

KALAMIŞ’TA BAYRAM BAMBAŞKA


Sanofi, Hem Global Hem De Türkiye’De 2019 Yılının “En İyi İşveren”İ Seçildi!

Sanofi, Top Employers Institute tarafından her yıl düzenlenen uluslararası araştırma kapsamında hem globalde hem Türkiye’de “En İyi İşveren” sertifikasını kazandı. Hayata olduğu kadar çalışanlarına da güç katmayı hedefleyen Sanofi, bu başarısını tüm çalışanları ile birlikte kutladı.


Ramazan Ayında Kilo Verilmemeli

İftar ve sahur için öneriler


Etiketler: Kızkalesi, Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği, Hüseyin Çalışkan

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.