4 Eylül 2016 Pazar 10:46

TATİL GEZİ

'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'

'Kızkalesi, Türkiye'nin En Güvenli Sahili'
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » İbrahim MAŞE-Ali Rıza EREN


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mersin'in Erdemli İlçesi'ndeki Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan tarihi ve turistik  Kızkalesi sahilinin Türkiye'nin en güvenli plajı olduğunu söyledi.


Doğası ve içerisinde yer aldığı deniziyle büyük ilgi çeken Kızkalesi sahilleri, tatilciler ve turistleri ağırlıyor. Tatilcilere tarihi eserlerin ışığında tatil yapma imkanı sunan plaj, sığ bir su yapısına sahip olması nedeniyle özellikle aileler tarafından tercih ediliyor. Her bütçeden olanlara tatil olanağı bulunan Kızkalesi, gündüz ve gece hayatı ile de tatilcilere seçenekler sunuyor.


Mitolojik hikayesiyle merak uyandıran ve denizin ortasındaki görünümü ile kendine hayran bırakan Kızkalesi'nin tatilcilere farklı bir deneyim yaşatacağını ifade eden Hüseyin Çalışkan, Kızkalesi sahilinin güvenli olduğunu kaydederek turistleri Kızkalesi'ne davet etti. Kızkalesi'nde bugüne kadar herhangi bir olay, kavga, bıçaklama, bombalama gibi olayın görülmediğini ifade eden Çalışkan, şunları söyledi:


"Polisimiz gece gündüz tur atıp gerekli güvenlik önlemini alıyor, can güvenliğini sağlıyor. Çağrıda bulunuyorum, burası her taraftan daha güvenli. Mersin güvenlik yönünden şehirlerimizin içinde en güvenli şehirdir şu anda. Kızkalesi'ne de kefilim. Türkiye'nin en güzel kumu, en güzel iki kalesi biri suda biri karada, denizin derin olan ve olmayan yeri burada. Gıda satan yerler belediye ve sağlık müdürlüğü tarafından denetleniyor. Mükemmel tatil koşulları var. Güvenlik yönünden çekinmesinler. Israrla söylüyorum burası çok güvenli.


İlginizi Çekebilir

Gölbaşı Yerel Üretici, Sütlerini Yarın Halk İle Buluşturacak

Gölbaşı Belediyesi çiftçisini unutmuyor…


Yıldız Holding’E Ait Eserin Müzayede Geliri Sağlık Çalışanlarına Aktarılacak

Yıldız Holding, Covid-19 salgınına karşı özveriyle mücadele eden sağlık çalışanları yararına düzenlenen online müzayedeye destek verdi. Yıldız Holding koleksiyonunda yer alan sanatçı Ekrem Yalçındağ'a ait ‘Kontrastlar’ adlı eser, müzayedede satışa sunuldu. Eser, geliri İstanbul Tıp Fakültesi Vakfı’na bağışlanacak online müzayedede 44 bin TL’ye alıcı buldu.


Sabah’In Riva Deresi Haberi Gerçeği Yansıtmıyor

31 Mayıs 2020 tarihli Sabah Gazetesi’nde yayımlanan “Cennet Riva’da Çevre Katliamı” “İBB arıtma tesisini devre dışı bırakınca doğa cenneti Riva deresinden Karadeniz’e zehir akmaya başladı” başlıklı haber gerçeği yansıtmıyor. Haberde bahsi geçen cezanın 5 Mart 2019 tarihinde kesildiği ortaya çıktı.


Düşün’Den Yeni Tekli “Işık”

Indie rock müziğin sevilen ikilisi Düşün’ün yeni teklisi “Işık” Epic Istanbul etiketiyle yayımlandı. Söz ve müziği Düşün’e ait olan şarkı; insanların iç dünyası ile dışarıya yansıttıkları arasındaki çelişkiyi konu alıyor.


“Bir Zafer Anıtı İstanbul Havalimanı” Belgeseli İzleyiciyle Buluşuyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan İstanbul Havalimanı’nın, fikir aşamasından tam kapasiteyle operasyona başladığı döneme kadar geçen süreci anlatan “Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı” belgeseli 31 Mayıs Pazar günü (bugün) izleyiciyle buluşuyor.Belgeselde, Türkiye’nin havacılık sektöründeki iddiasını ortaya koyan İstanbul Havalimanı projesinin yapımındaki tüm detaylar, en ince ayrıntısına kadar aktarılıyor.


Etiketler: Kızkalesi, Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği, Hüseyin Çalışkan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.