5 Temmuz 2019 Cuma 10:14

GÜNDEM

Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı’Na Uluslararası Ödül

Koç Üniversitesi’nin ülke genelinde başarılı ve ihtiyaç sahibi gençleri üstün eğitim imkânlarıyla buluşturma hedefiyle 2011 yılında başlattığı “Anadolu Bursiyerleri Programı” dünyanın en saygın eğitim birliklerinden biri olan The Council for Advancement and Support of Education (CASE) tarafından ‘Gümüş Ödül’e layık görüldü. 2011 yılında 14 öğrenci ve 6 sponsor firmayla başlayan ve bugün 500’ü aşkın öğrenciye ulaşarak, 250’den fazla sponsor firma tarafından desteklenen Anadolu Bursiyerleri Programı, CASE 2019 Mükemmellik Ödülleri “Kaynak Yaratma Programları” kategorisinde ‘Gümüş Ödül’ kazandı.

Koç Üniversitesi  Anadolu Bursiyerleri Programı’Na Uluslararası Ödül
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Eğitim geliştirme ve destekleme kuruluşu olarak uluslararası alanda saygın bir yere sahip olan The Council for Advancement and Support of Education (CASE) tarafından verilen “2019 Mükemmellik Ödülleri” sahiplerini buldu. 20 ülkeden 611 kuruluşun 2856 uluslararası projesini 100 farklı kategoride değerlendiren kurul, Koç Üniversitesi’nin Anadolu Bursiyerleri Programı’nı kaynak geliştirme alanında ‘Gümüş Ödül’e layık gördü.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılı oldukları halde ekonomik imkânsızlıklar nedeniyle hedefledikleri eğitim kurumlarında öğrenim görme fırsatı bulamayan gençleri, Koç Üniversitesi’nin uluslararası standartlardaki eğitim olanaklarıyla buluşturan Anadolu Bursiyerleri Programı, “Kaynak Yaratma Programları” kategorisinde, ‘2019 Mükemmellik Ödülü’nü kazandı. Programın ödül töreni Ağustos ayı sonunda İngiltere’nin Birmingham şehrinde gerçekleşecek.

Türkiye’den ödüle layık görülen tek kurum olan Koç Üniversitesi, Anadolu Bursiyerleri Programı ile kazandığı ödüllere böylelikle bir yenisini daha eklemiş oldu.Program, bu yıl Times Higher Education tarafından dünya çapında en iyi uygulamaların ödüllendirildiği yarışmada da finalist olmuştu.2018 yılında ise Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkısından dolayı ödüle layık görülmüş, 2015 yılında yine CASE tarafından altın ödül almıştı.

Türkiye'de hem akademik hem de ihtiyaca dayalı burs sağlayan, bu kapsamda türünün ilki olan Anadolu Bursiyerleri Programı, özel sektördeki çok sayıda firmanın yanı sıra hayırsever şahıslar ve Koç Üniversitesi mezunları tarafından da destekleniyor. 2011 yılından bu yana Anadolu Bursiyerleri Programı kapsamında, 500’ü aşkın başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenci Koç Üniversitesi’nde burslu eğitim görme imkânı buldu.2019-2020 eğitim döneminde bağışçı kurum sayısı 250’yi, bağışçı şahıs sayısı ise 1000’i aşarken 100’e yakın yeni bursiyer daha programa dahil edilecek.

Koç Üniversitesi Hakkında

1993 yılında, en yetkin mezunları yetiştirmek, bilimin sınırlarını ilerletmek ve bu alanlarda ülkemize, insanlığa ve Türkiye'ye hizmet etmek misyonuyla kurulan Koç Üniversitesi, uluslararası düzeyde eğitim veren bir kurumdur. 22 lisans, 32 yüksek lisans ve 26 doktora programı bulunan Koç Üniversitesi'nde lisans programındaki öğrencilerin yüzde %53’’ü burslu olarak eğitim görmektedir. Koç Üniversitesi'nde öğrenim gören 6900 öğrenci bulunmaktadır. Koç Üniversitesi’nin lisans ve yüksek lisans programlarından bugüne değin 14.300 öğrenci mezun oldu. Koç Üniversitesi, dünya standartlarında geniş laboratuvar, bilgi işlem ve araştırma olanaklarıyla, öğretim üyesi başına düşen bilimsel makale sayısında Türkiye'deki eğitim kurumlarının arasında en üst sıralarda yer alır.

CASE hakkında

İlginizi Çekebilir

Beın Sports Resmi Açıklama

Dünyanın önde gelen yayıncılarından beIN SPORTS olarak, Türk futbolunun marka değerini artırmak adına şeffaflığın önemine inanıyoruz. Bu doğrultuda, Video Asistant Referee - VAR sisteminin Türkiye'deki teknik işleyişine ilişkin kamuoyundaki bazı soru işaretlerini gidermek amacıyla, bir açıklama yapma gereği duyuyoruz.


Video 250 Bin Tl'lik Taşla Kaplı Otomobil Fespa'da

Yapımı 3 ay sürdü, 1 milyon taş kullanıldı


Yeni Renault Captur Euro Ncap’Ten Beş Yıldız Elde Etti

Yeni Renault Captur, Euro NCAP güvenlik testlerinde en yüksek not olan beş yıldız aldı. B-SUV lideri Captur, en üst seviyede aktif ve pasif güvenlik sunuyor.


Saran Andy Ruız Jr Anthony Joshua Dünya Ağır Siklet Boks Unvan Karşılaşması Sadece S Sport Plus’Ta!

Ruiz-Joshua maçı için geri sayım başladı


Groupama Türkiye 95. Yılını Kutluyor!

Groupama’nın Türkiye’de sigortacılığa yön veren hikâyesi, Güven Sigorta’nın kurulduğu 1924 yılından bu yana başarıyla devam ediyor.


Etiketler: Üniversitesi, eğitim, tarafından, Anadolu, Bursiyerleri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.