24 Mayıs 2019 Cuma 14:16

GÜNDEM

Koku Satın Alma Davranışlarını Etkiliyor Bb

Günümüz satın alma alışkanlıklarını etkileyen önemli unsurlardan biri de koku. Bu farkındalıkla da Kokusal Pazarlama, diğer adıyla “Scent Marketing”, son yıllarda pazarlamanın en gizli silahlarından bir tanesi.Kişisel beğenilere ve deneyimlere göre koku algısı değişim gösterdiği için de bu durum markaları etkisi altına alıyor. Bu yüzden markaların hedef kitlelerini iyi analiz etmesi ve stratejilerini bu bakış açısıyla geliştirmesi gerekiyor.

Koku Satın Alma Davranışlarını Etkiliyor  Bb
Koku Satın Alma Davranışlarını Etkiliyor  Bb
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Koku pazarlamada nasıl çalışır?

Kokuların, ürünleriniz ve hizmetlerinizle doğru demografik içeriği çekmek için nasıl yardımcı olabileceğine dair ipuçları veren çalışmalar var. Bunlardan biri de ScentAir’in araştırması:

Beyinlerimiz kokuları bilinçsizce önce işler, bu nedenle düşük kokulu kokular aslında yüksek etkiye sahipler. Bir koku seçtikten sonra mağazanızdaki yerleşimini, arka plan öğesi olarak düşünün. Hafif bir koku müşterinin dikkatini artıracak, algılarını kaliteleştirecek. Ancak kokular son derece subjektiftir ve müşterilerin sevmediği veya alerjik bir tepki gösterdikleri bir koku müşterilerinizi uzaklaştırabilir.

Deneyimsel kokunun izdüşümü…

Müşteri deneyimini tasarlamak, yönetmek ve yükselen bu disiplininin pazarlama evreni içinde nasıl kullanılacağı konularında vizyon yaratmak amacıyla tasarlanan XCO’19 Deneyim Tasarımı ve Yönetim Zirvesi güçlü bir bağlam olarak kokunun tüketici davranışlarını nasıl etkilediğini gözler önüne serecek. Temel 12 koku üzerinden kendi kokularını tasarlayacak olan katılımcılar için XCO Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi’nde MG International Fragrance Company, “Kokunun İzinden” deneyim atölyesi gerçekleştirecek. Birbirinden farklı kokuları deneyimleme şansı yakalayacak olan katılımcılar kokunun etkisini yaşayarak deneyimleyecek.

XCO’19, 28 Mayıs Salı günü Yapı Kredi bomontiada’da güçlü bir içerikle ve gündem yaratan sunumlarla zengin bir konferans deneyimi de yaşatacak. “Özgün Müşteri Deneyimi” ve “Kusursuz Servis Tasarımı” konularında vizyon yaratma hedefiyle yola çıkan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan zirve, profesyonelleri “müşteri deneyim” olgusu etrafında bir araya getirmeyi amaçlıyor. XCO Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi’nde bu yıl deneyim tasarımının en önemli konularından mükemmel alışveriş deneyimi, insanlaşan markalar ve değişen tüketici beklentileri konularında paylaşımlar yapılacak.

İlginizi Çekebilir

15 Temmuz Darbe Girişimine En Şanlı Direnişi Gösteren Üsküdar’Da Çoşkulu Kutlama!

ÇENGELKÖY’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ÇEŞMESİ’NDEN, ŞEHİTLERİN ANISINA BAL ŞERBETİ AKTI


Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 16 23 Temmuz Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Yalıkavak Bodrum; “Karski Et Lokantası” Yalıkavak’Ta Yaz Sezonunu Lezzetli Tadlar İle Açıyor.

“KARSKİ ET LOKANTASI”


Kabızlıktan Kurtulmanın 10 Yolu

KABIZLIKTAN KURTULMANIN 10 YOLU


Solarhu Greyscale Koleksiyonu Tori Bowie İle İçimizdeki Işığı Anlatıyor

adidas Originals & Pharrell Williams


Etiketler: nasıl, koku, Tasarımı, kokunun, konularında

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.