16 Mayıs 2018 Çarşamba 08:01

GÜNDEM

Küçük Mucitten Görme Engellilere Resim Müjdesi Fotoğraflı

Küçük mucitten görme engellilere resim müjdesi

Küçük Mucitten Görme Engellilere Resim Müjdesi Fotoğraflı
Küçük Mucitten Görme Engellilere Resim Müjdesi Fotoğraflı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Gözleri görmeyen bir insan resim yapabilir mi?

Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda okuyan ilköğretim öğrencisi Emir Emiroğlu’nun icadı, görme engellilere renklerin kapısını araladı.

Görme engellilerin doğuştan resim yapma kabiliyetleri bulunduğunu ancak renk seçemediklerini belirten genç mucit Emir Emiroğlu, görme engellilerin resim yaparken başkalarına bağımlı kalmalarını engelleyecek bir icat yaptı.

Emiroğlu’nun geliştirdiği icatta, parmak ucuna takılan bir sensör renkleri algılayarak sesli bir şekilde kulaklık yardımıyla görme engelliye iletiyor. Görme engelli kişi bu sayede istediği renkteki boyayı alarak resmini yapabiliyor.

Tüm Üstün Zekalılar Derneği TÜZDER tarafından İstanbul’da düzenlenen 6. Dahiler ve Üstün Zekalılar Günü’nde görücüye çıkan renkli icat, yoğun ilgi gördü.

Mustafa Nedim AYTAN

İlginizi Çekebilir

Prens Harry Ve Meghan Markle’In Kraliyet Düğünü’Nün Resmi Kaydı Yayınlandı!

Yılın en çok beklenen etkinliklerinden biri olan Kraliyet Düğünü’nün resmi kaydı Decca Records tarafından yayınlandı. Kraliyet Düğünleri için bir ilk olarak Windsor Kalesi, St. George Şapeli’ndeki seremoninin tamamı kaydedildi ve düğünden yalnızca saatler sonra tüm dijital platformlarda yayınlandı. Bu kaydın CD versiyonu ise 25 Mayıs’tan itibaren tüm dünyada yayınlanacak.


Hurmadan Sonra Bir Bardak Su!

Tatlılar söz konusu olduğunda hepimiz dişlerimiz için tedirgin oluruz. Ancak Ramazan ayının baş tacı ‘Hurma’ için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Tıpkı hurmada olduğu gibi doğadan gelen bazı şekerler, diş minesini güçlendirir ve onları plağa karşı korur. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, Ramazan ayında sofralarımızda daha fazla yer alan hurma ile ilgili bilgiler verdi:


Işıklar Holding İştiraki Çemaş Döküm'e Yeni Atama

Işıklar Enerji ve Yapı Holding iştiraklerinden olan Çemaş Döküm’e üst düzey bir atama gerçekleşti. Uluslararası birçok tecrübeye sahip olan Kaan Özkan, şirketin Genel Müdürlük görevine atandı.


Oleg Cassini'de Mezuniyet Heyecanı Başladı

Eyvah Mezun Oluyorum!


Pubg Mobıle, 10 Milyon Aktif Günlük Kullanıcıyı Geçti!

LOS ANGELES – 18 Mayıs 2018 – Tencent ve PUBG Corp. dünya çapında büyük yankı uyandıran PlayerUnknown's Battlegrounds MOBILE’ın (PUBG MOBILE) Çin dışındaki ülkelerde 10 milyon günlük aktif kullanıcı sayısını geçtiğini açıkladı.


Etiketler: resim, Emiroğlu, görme, Emir, Görme

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.