16 Mayıs 2018 Çarşamba 08:01

GÜNDEM

Küçük Mucitten Görme Engellilere Resim Müjdesi Fotoğraflı

Küçük mucitten görme engellilere resim müjdesi

Küçük Mucitten Görme Engellilere Resim Müjdesi Fotoğraflı
Küçük Mucitten Görme Engellilere Resim Müjdesi Fotoğraflı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Gözleri görmeyen bir insan resim yapabilir mi?

Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda okuyan ilköğretim öğrencisi Emir Emiroğlu’nun icadı, görme engellilere renklerin kapısını araladı.

Görme engellilerin doğuştan resim yapma kabiliyetleri bulunduğunu ancak renk seçemediklerini belirten genç mucit Emir Emiroğlu, görme engellilerin resim yaparken başkalarına bağımlı kalmalarını engelleyecek bir icat yaptı.

Emiroğlu’nun geliştirdiği icatta, parmak ucuna takılan bir sensör renkleri algılayarak sesli bir şekilde kulaklık yardımıyla görme engelliye iletiyor. Görme engelli kişi bu sayede istediği renkteki boyayı alarak resmini yapabiliyor.

Tüm Üstün Zekalılar Derneği TÜZDER tarafından İstanbul’da düzenlenen 6. Dahiler ve Üstün Zekalılar Günü’nde görücüye çıkan renkli icat, yoğun ilgi gördü.

Mustafa Nedim AYTAN

İlginizi Çekebilir

Sephora’Dan Yeni Yıla Özel Sihirli Parfüm Kampanyası!

PARFÜMLERDE HER 300TL ALIŞVERİŞE 100TL İNDİRİM*


Birleşik Krallık’Ta Yükseköğretim İçin 17 Öğrenciye Toplam 350 Bin Sterlin Destek

British Council'ın Birleşik Krallık'ın önde gelen 9 üniversitesi ile birlikte başlattığı GREAT Burs Programı, Türkiye'den daha fazla öğrenciye Birleşik Krallık'taki benzersiz yükseköğrenim olanaklarına erişim fırsatı sunuyor.


Taider Aile İşletmeleri Akademisi Ve Sabancı Üniversitesi İşbirliği

TAİDER (Aile İşletmeleri Derneği), Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi müfredatında bulunan “Aile İşletmelerinin Temelleri” dersine destek veriyor. Ders kapsamında öğrencilerin aile işletmelerinin dinamiklerini öğrenmeleri hedeflenirken; aile işletmelerinin yönetimi, kurumsallaşması ve aile-iş dengesinin sağlanması için yapılan en güncel uygulamalar derse konuk olan TAİDER Üyeleri tarafından öğrencilere aktarılıyor. Ders kapsamında öğrenciler yine TAİDER üyelerinin işyerlerinde saha ziyaretleri yaparak öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri de sağlanıyor.


Aktif Bank İle Afrika İhracat İthalat Bankası Arasında 1 Milyar Dolarlık Anlaşma

Aktif Bank, Afrika İhracat İthalat Bankası (Afreximbank) ile Türkiye’deki ihracatçılara önemli fırsatlar sunacak garanti anlaşmasını, Afrika kıtasının en önemli dış ticaret etkinliği The Intra-African Trade Fair 2018 kapsamında yapılan bir tören ile Kahire’de imzaladı. Mısır’da yerleşik 5 milyar dolar sermayeli, ortaklığında birçok Afrika ülkesini barındıran, bölgenin en büyük bankası Afreximbank ile imzalanan anlaşma sayesinde 50 ülkedeki 250 banka vasıtasıyla Türk ihracatçılarına 1 milyar dolar tutarında dış ticaret limiti ve finansman kaynağı sağlanacak.


En Yüksek İş Memnuniyeti Lüksemburg’Da

BASIN BİLDİRİSİ


Etiketler: resim, Emiroğlu, görme, Emir, Görme

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.