28 Haziran 2019 Cuma 13:21

GÜNDEM

Küçük Yatırımcının Gözdesi Tesla

Bitcoin, Etherium gibi birçok kripto para birimini tek bir uygulama ile alıp satmaya olanak tanıyan ABRA, kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen küçük yatırımcılara fırsatlar sunuyor. Abra, 30 ayrı kripto para biriminin yanında 50 ulusal para birimine ve ABD borsalarında işlem gören 50 şirketin hisse senetlerine de yatırım olanağı tanıyor. Üstelik sadece beş dolarlıkdilimler karşılığında.

Küçük Yatırımcının Gözdesi Tesla
Küçük Yatırımcının Gözdesi Tesla
Küçük Yatırımcının Gözdesi Tesla
Küçük Yatırımcının Gözdesi Tesla
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

154 ülkenin 82’sinde hisse senedi yatırımcısı Bitcoin temelli bir uygulama olan Abra, Bitcoin alım satımında kullanılan parsiyel alım-satım imkanını, mayıs ayı içerisinde hisse senetleri ve yatırım fonlarına da getirdi. Borsadaki işlem fiyatı yüzlerce doların üzerinde olan hisse senetlerine, parsiyel olarak minimum beşer dolarlık dilimler halinde yatırım yapılabiliyor.

Şimdiye kadar toplam 154 ülkeden 12 bin yatırımcı Abra uygulamasını kullanarak, varlık cüzdanı oluşturmuşken, her bir yatırım cüzdanında ortalama 49.18 dolar bulunuyor. Bu 154 ülkenin 82 tanesindekiler ise cüzdanlarındaki varlıklar ile aktif yatırım yapmış bulunuyor. Her bir yatrım cüzdanı içerisinde yatırıma yönlendirilen ortalama rakam ise 24.65 dolar.

Tesla En Popüler Hisse Senedi Abra’nın mayıs ayında duyurduğu hisse senedi ve yatırım fonlarına yatırım olanağı sonrasında, Güney Afrika, Fransa, Arjantin, Avusturya ve Filipinler gibi ülkelerden en çok yatırım yapılan hisse senedi Elon Musk’ın Tesla’sı.

Yatırımcılar, Tesla yanında Amazon, Apple, Google, Alibaba, Facebook, Uber, Microsoft, Netflix ve daha yeni borsada işlem görmeye başlayan Slack’e yoğun ilgi gösteriyor.

Yatırımları dünya yaymaya çalışıyor “Finansal piyasalara yatırım yapabilmek, kişisel servet ve birikim edinmenin temel bir enstrümanı” görüşünü benimseyen Abra kurucusu ve CEO'su Bill Barhydt, ABD dışındaki dünya nüfusun büyük çoğunluğunun, erişim ve yönetilebilirlik sorunları nedeniyle finansal enstrümanlar ve borsalara yatırım yapamadığına dikkat çekerek “Abra, bu eşitsizliği ortadan kaldırmak üzere sunduğu olanaklarla daha çok insanın finansal piyasalarda hisse senedi sahibi olmasına imkan sağlıyor. Bu ürünü ortaya çıkarmamızın temel odak noktası, geliş piyasaların finansal araçlarını, gelişmekte olan ekonomiler için daha erişilebilir ve yönetilebilir olması” diyor.

Türkiye’den de yatırım yapılabiliyor Bugün, Türkiye de Abra uygulamasının sunduğu yatırım olanaklarına erişilebiliyor. Abra CEO’suBill Barhydt, uygulamanın Apple Store ve Google PlayStore’dan kolayca indirilip kurulabileceğini söylüyor. Türkiye’deki kullanıcıların, halen başka yatırım uygulamalarındaki kripto para cüzdanlarından Abra’ya fon aktarabildiği gibi kredi kartı ve banka kartı ile de fon aktarabildiğini belirtirken “Uluslararası para transferleri ile ilgili olarak bankalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Yakında banka havalesi ile de bu olanağı hayata geçireceğiz. Türkiye’deki kullanıcılar her zaman cüzdanlarındaki fonlarını, Bitcoin ve Etherium olarak diğer sağlayıcıların cüzdanlarına aktarabilir” diyor.

Halen, gelişmekte olan yatırım fonları çerçevesinde Türkiye’deki şirketlerin hisselerinin de Abra üzerinden yatırım yapılabilir bir seviye geldiğini belirtenBarhydt, yakında doğrudan BIST100 içerisinde yer alan hisselerin de Abra yatırım portföyüne eklenebileceğine dikkat çekiyor. Abra üzerinden doğrudan yatırım yapılan hisse senedi sayısı şimdilik kısıtlı iken, yatırm fonları aracılığı ile dünyada 7.000’in üzerindeki fon veya hisse senedine yatırım yapılabiliyor.

Vesayetsiz Cüzdan

Geleneksel bankacılık sistemi gibi davranan kripto cüzdanlar ve kripto takas sistemlerinin aksine Abra, vesayetsiz (non-custodial) bir platform. Yani, sahip olduğunuz tüm varlıklar, Bitcoin blok zincirinde tutuluyor. Bu da yaptığınız işlemleri, diğer kripto takas sistemleri ve kripto para cüzdanlarının kullanmış olduğu merkezi veritabanlarındaki işlemlerden çok daha güvenli ve kişiye özel hale getiriyor. Abra da vesayetsiz cüzdanın tüm bireylerin temel hakkı olduğu inancı ve bu cüzdanın dağıtık bir finansal sistemin temel köşe taşlarından biri olması gerektiği inancı ile ortaya çıkmış bir ürün. Geleneksel finans sistemine alternatif, dağıtık yapılar, herkese, her yerden, eşit yatırım olanakları imkanları vaadediyor.

Abra ile yatırıma başlamak

Abra ile yatırıma başlamak oldukça kolay. Kaydolmak ve sıfır komisyon masrafı ile Uluslar arası piyasalarda hisse senedi ve yatırım fonlarına yatırım yapmak için, Google Play veya Apple Store'dan Abra uygulamamasının indirilmesi ve Abra hesabının kurulması gerekiyor. Abra uygulamasında, kullanıcılar, banka hesapları (AB Ülkeleri ve Filipinler), havale ve EFT olanakları, kredi kartları veya sahip oldukları kripto para birimleri ile Abra uygulaması hesaplarına para aktarabiliyor. Hesabına, kaynakları aktardıktan sonra, Abra'nın desteklediği herhangi bir varlığa yatırım yapmaya başlayabiliyor.

Abra Hakkında

Abra, dünyanın ilk küresel yatırım uygulaması. Kripto para birimi takas platformları ve cüzdanlarının aksine, Abra'nın kullanmış olduğu, vesayetsiz cüzdan modeli (non-custodial wallet), akıllı temas teknolojisi kullanan Bitcoin blok zinciri teknolojisi ile destekleniyor. Kısaca, Abra daha güvenli, daha özel ve kullanıcısına parasının tüm kontrolünü teslim ediyor. Abra, kullanıcılarına Bitcoin de dahil olmak üzere 30 farklı kripto para birimine, 50 ulusal para birimine ve aralarında ABD borsalarında işlem gören hisse senetleri ve yatırım fonları olmak üzere 50 geleneksel yatırım aracına, tek bir uygulama ile yatırım yapma olanağı getiriyor. Ayrıca, Abra kullanıcıları diğer Abra kullanıcılarına, anlık olarak, kripto para birimleri veya desteklenen ulusal para birimlerini aktarabiliyor. Merkez ofisi ABD San Francisco'da bulunan ve 2014 yılında kurulan Abra, 150'den fazla ülkede kullanılabiliyor. Abra'nın yatırımcıları arasında (Ortakları) American Express Ventures, First Round Capital, Foxconn Technology Group, Arbor Ventures, Lerer Hippeau, RRE Ventures, Silver 8 Capital vs. bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Küçük Hayaller Festivali Çocuk Yüzlerini Ünlüler Jürisi İle Seçti…

KÜÇÜK HAYALLER FESTİVALİ ÇOCUK YÜZLERİNİ ÜNLÜLER JÜRİSİ İLE SEÇTİ…


Dmo Akaryakıt Tedarikinde Petrol Ofisi İle Sözleşme İmzaladı

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından, ‘kamu kurum ve kuruluşları akaryakıt ihtiyaçlarının merkezi ve standart bir alım yöntemiyle tedarik edilmesi’ amacıyla başlatılan ‘DMO Kamu Akaryakıt Tedariki Çalışmaları’, Petrol Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri ile sözleşmede belirtilen standartlara uygun olarak alımların 3 Ocak 2020 tarihinde başlaması ile birlikte devreye girmiş oldu.


Rusya Kulüplerarası Golf Turnuvası’Nın Galibi Kupanın Sahibi Oldu

Regnum Carya’da bu yıl 3.sü gerçekleşen turnuvaya Rusya’nın farklı bölgelerindeki 14 kulüpten 200 oyuncu katıldı


Tçmb 62. Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, yeni dönemde de görevine devam ediyor.


Kuveyt Türk’Ten Üretime Ve Yatırıma Sağlam Destek

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle dikkat çeken Kuveyt Türk, hayata geçirdiği kampanyalarla reel ekonomiyi desteklemeye ve ticari işletmelerin yanında olmaya devam ediyor. Nakdi finansmandan Eximbank’ın Kısa Vadeli Alacak Sigortası’na, Cebim POS’tan Tedarikçi Finansmanına, leasing’den Sağlam KOBİ Kart’a kadar ticari işletmelere yönelik birçok ürün ve hizmeti bulunan Kuveyt Türk, başta KOBİ’ler olmak üzere ticari müşterilerine hızlı, uygun oranlı, esnek vadeli ve yenilikçi çözümler sunuyor.


Etiketler: Abra, yatırım, hisse, para, kripto

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.