14 Aralık 2017 Perşembe 02:16

DÜNYA

Kudüs Filistin'in Başkenti İlan Edildi

İstanbul’un ev sahipliği yaptığı olağanüstü İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’ndençok önemli bir karar çıktı. Trump’ın Kudüs kararı Filistin konusunda İslam, Arap ülkeleri arasında ayrışma değil, bir birleşmeyi ortaya koydu.

Kudüs Filistin'in Başkenti İlan Edildi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından, Türkiye’nin öncülüğünde İstanbul’da bir araya gelen İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri, Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin başkenti ilan etti. İslam ülkeleri, dünyaya da aynı kararı alma çağrısı yaptı. Olağanüstü zirveye katılan 56 üye ülkenin imza attığı bildiride ABD’nin Kudüs kararı ‘hukuken hükümsüz’ ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan etkileyici bir konuşma yaptı.

FİLİSTİN Devlet Başkanı Mahmud Abbas, zirvedeki konuşmasında ABD’nin artık barış sürecinde arabulucu olma vasfını yitirdiğini belirterek, “ABD bize yüzyılın tokadını vurdu. Asla ileride siyasi barış sürecinde ABD’nin de yer almasına müsaade etmeyeceğiz” dedi. Abbas, İsrail’i devlet olarak tanımış olan bütün ülkeleri de bu kararlarından dönmeye davet etti. Mahmud Abbas, Filistin’in devlet olarak tanınması ve BM üyeliği için gelecek hafta tekrar BM Genel Kurulu’na gideceklerini vurgulayarak, “Eğer kabul etmezlerse bir sonraki hafta yine gideceğiz, her hafta gideceğiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Bodrum Müzik Festivali’Nde Dünya Tangolarıyla Muhteşem Bir Gece

15. BODRUM MÜZİK FESTİVALİ’NDE ÜÇÜNCÜ GÜN


Öğrenciler Sınavlara Dersaneyle Değil Telefonla Hazırlanıyor

Yeni nesil öğrenciler dijital dünyanın imkanlarından en üst seviyede faydalanıyor. Dersaneler ve özel derslerin yerini artık mobil uygulamalar almaya başladı. Öğrenciler ders çalışırken ve sınava hazırlanırken çözemedikleri problemleri eğitmenlere kolayca sorarak dakikalar içinde cevap alıyor. Üstelik tüm bunları akıllı telefon ile yapmak mümkün oluyor.


Snc'nin Dornier 328 Uçak Projesi Merkel'in Desteğiyle Almanya'da Yeniden Hayata Geçiyor

Dornier 328 Üretimi Almanya'da Yeniden Başlıyor


Şirinler Özel Şovuyla Trump Avm’Ye Geliyor! 30 Ağustos 8 Eylül

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek Şirinler Live Show, çocuklara eğlence ve neşe dolu bir gün yaşatacak. Gösteri 30 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında her gün Trump Alışveriş Merkezi’nin çocuk katı Trumpland’de sahnelenecek, tüm çocukların ücretsiz katılımına açık olacak. Ayrıca gösteri sonunda her çocuğa Şirinler posteri hediye edilecek.


Penti Young'da 'Back To School' Heyecanı!

Penti Young okula hazır! Rengarenk, sloganlı soket çoraplar, desenli mus çoraplar, her okul kıyafetine uygun basic tasarımlar okula dönüş heyecanına ortak oluyor.


Etiketler: Kudüs, Filistin, olarak, Abbas, hafta

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.