17 Temmuz 2019 Çarşamba 15:59

GÜNDEM

Kuveyt Türk’Ün Teknoloji Şirketi Architecht En Hızlı Büyüyen Bilişim Şirketi

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen ürün ve hizmetlerin ulusal ve uluslararası arenada pazarlanması hedefiyle kurulan teknoloji şirketi Architecht Bilişim, kısa sürede Türkiye'nin ilk 500 bilişim şirketinin arasına adını yazdırmayı başardı. Çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Architecht Bilişim, BThaber tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen Bilişim 500’de, “Son Yılda En Fazla Büyüyen Bilişim Şirketi” ödülünü almaya hak kazandı.

Kuveyt Türk’Ün Teknoloji Şirketi Architecht En Hızlı Büyüyen Bilişim Şirketi
Kuveyt Türk’Ün Teknoloji Şirketi Architecht En Hızlı Büyüyen Bilişim Şirketi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Bankacılık sektöründe yeni teknolojilerin adresiyiz”

Araştırma, geliştirme, teknoloji ve yenilik konusunda Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından biri olma vizyonuyla hareket ettiklerini vurgulayan Architecht Genel Müdürü Dr. Mücahit Gündebahar, “Türkiye’de bankacılık sektörünün ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında hayata geçiren Kuveyt Türk, günümüzde iki Ar-Ge merkezine sahip tek banka unvanını elinde bulunduruyor. Ar-Ge merkezlerinde ürüne dönen birçok projeyi, 2015 yılında kurduğumuz Architecht aracılığıyla geliştirip satışa sunuyor ve hizmet veriyoruz. Kısa sürede bankacılık sektöründe yeni teknolojilerin adresi haline gelen şirketimizin ana uzmanlık alanları arasında finansal teknolojiler, güvenlik teknolojileri, alternatif kanal çözümleri, yazılım geliştirme, destek ve danışmanlık hizmetleri yer alıyor. Bir teknoloji ihracatçısı olarak yurt dışına milyon dolarlar seviyesinde satış gerçekleştirmeyi başaran Architecht’in, ‘Son Yılda En Fazla Büyüyen Bilişim Şirketi’ ödülüne layık görülmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Architecht aracılığıyla 20 ülkede BOA kullanılacak

Gelecek 10 yılın teknolojileri ve iş ihtiyaçları gözetilerek Kuveyt Türk’ün Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen, dünyanın ilk uçtan uca bütünleşik ve çok kanallı katılım bankacılığı paketi BOA Bankacılık Platformu, Architecht şirketinin en önemli ürünlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Platform, aralarında Nijerya, Malezya, Endonezya ve Mısır’ın da bulunduğu 20 ülkedeki 60’tan fazla bankaya ihraç edildi. 2020’ye kadar yaklaşık 120 milyon TL’lik yazılım ihracatı gerçekleştirecek olan Architecht, bu yatırımla ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Türk mühendislerin başarısı

Kuveyt Türk, tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yurt içinde ve yurt dışında ilklere imza atıyor. BOA Bankacılık Platformu’nun yanı sıra insansız bankacılık şubesi XTM, Türkiye’de katılım bankacılığında bir ilk olan dijital bankacılık platformu Senin Bankan, yine Türkiye’de bir ilk olan kira sertifikası (sukuk) halka arz işleminin uygulama modülü, Altın Veren ATM gibi dijitalleşme eksenli çalışmalar Kuveyt Türk’ün Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen projeler arasında yer alıyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Hakkında

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (Kuveyt Türk), 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir biçimde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan banka; müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji - inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlar ile sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın bankacılığı alanında adım atan ilk katılım bankası olan Kuveyt Türk ayrıca, Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk banka sukuk işlemini gerçekleştirmiştir. Türkiye’de bir banka tarafından hayata geçirilen ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında kuran Kuveyt Türk, bugün Türkiye’de iki Ar-Ge merkezine sahip tek banka unvanına sahiptir. Ar-Ge merkezinde geliştirilen projeler arasında, video görüşme ile self servis işlemlerin bir arada yapılabildiği XTM gibi dünyada bir ilk olan projeler de yer almaktadır. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde 418 şubesiyle hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki banka iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” yaklaşımı doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler ortaya koymuştur.

Architecht Bilişim Hakkında

Architecht Bilişim Sistemleri ve Pazarlama Ticaret A.Ş. 2015 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin %100 iştiraki olarak kurulmuştur. Araştırma, geliştirme, teknoloji ve yenilik konusunda Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından biri olmak vizyonu ile yola çıkan Architecht, finansal teknolojiler konusunda rekabetçi piyasa şartlarında etkin ürünler geliştirme, yenilikçi teknolojileri kullanarak ülke ekonomisine katkıda bulunma, sürekli devam eden AR-GE çalışmaları ile ürün/hizmet halkasını genişletme ve global seviyede ürün/hizmet sunan bir marka haline gelmeyi hedeflemektedir. Önümüzdeki 10 yılın teknolojileri ve iş ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen, dünyanın ilk uçtan uca bütünleşik, çok kanallı katılım bankacılığı paketi olan BOA’yı aralarında Nijerya, Malezya, Endonezya ve Mısır’ın da bulunduğu 20 ülkedeki 60’tan fazla bankaya ihraç etmiştir. BOA’nın yanı sıra ürettiği BOAOne, XTM, Powerfactor, ViPOS, Altın ATM gibi yenilikçi teknolojileri de çok kısa zamanda ihraç eder duruma gelmiştir.

Sağlam teknoloji, adalet, yenilikçilik ve güven değerleri üzerine bina edilen Architecht, “Finansal Teknolojiler” ve “Siber Güvenlik” alanlarında çözümler üreten ve aranan bir teknoloji şirketi olma misyonuyla çalışmalarına devam etmektedir. Detaylı bilgi için http://architecht.com/ web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Mimarlıkta Robotik Tasarımlar Ve 3D Baskı Dönemi

‘KALEBODUR’LA MİMARLAR KONUŞUYOR’DA ROBOTİK MİMARİ KONUŞULDU


Tangonun Dünya Şampiyonları Zorlu Psm’Ye Geliyor!

Tango ve müziğin eşsiz harmanını ve tarihsel evrimini muhteşem bir şovla anlatan “I AM TANGO” dünyanın en iyi ilk 10’unda yer alan dansçılardan oluşan kadrosuyla, İstanbul seyircisiyle buluşacak. Müzik, dans, moda, ışık ve multimedia’yı en iyi şekilde sunan ödüllü gösteri “I AM TANGO” ile tüm duyuları harekete geçirecek.


Renault Ve Dacia’Dan Kış Servis Kampanyası

Renault ve Dacia, Kış Servis Kampanyası ile müşterilerine cazip fırsatlar sunuyor. 21 Aralık 2019 tarihine kadar yetkili servislerde geçerli olan kampanya kapsamında, tüm Renault ve Dacia modellerinde bakım, mekanik ve ön cam onarımları, tüm fix paketler ve Elf Motor yağında yüzde 20 indirim avantajı bulunuyor. Kangoo, Master, Trafic, Dokker hafif ticari modellere özel fren paketlerinde ise yüzde 30 indirim fırsatı yer alıyor.


Martin Scorsese’Nin Robert De Niro, Al Pacino Ve Joe Pesci’Yi Bir Araya Getirdiği Filmi The Irıshman’Den Yeni Fragman!

Fragmanı izlemek için tıklayın


Taciz Yazılımlarına Karşı Güç Birliği Aile İçi Şiddetle Mücadele Eden Kurumlar Ve Bt Güvenliği Şirketleri Güçlerini Birleştirdi

19 Kasım 2019


Etiketler: Türk, Kuveyt, Architecht, Türkiye, Ar-Ge

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.