3 Mayıs 2019 Cuma 09:55

GÜNDEM

Kuveyt Türk Üst Üste İkinci Kez Türkiye’Nin En İyi İşvereni

Türkiye’nin öncü ve inovatif katılım bankası Kuveyt Türk, Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen ve insan kaynakları alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2019”da iki dalda birden ödüle layık görüldü. Banka, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “2000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde “Türkiye'nin En İyi İşvereni” ve “Finansın En iyi İşvereni” ödüllerini aldı.

Kuveyt Türk Üst Üste İkinci Kez Türkiye’Nin En İyi İşvereni
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Arkadaşlarımızın fikirlerini özgürce ifade ettikleri, karar sistemlerine dâhil oldukları ve çalışırken güven duydukları bir ortam oluşturmak adına farklı uygulamalar geliştiriyoruz. Tüm insan kaynakları süreçlerimizi ‘önce insan-önce çalışan’ prensibiyle tüm çalışanlarımızın “İyi ki Kuveyt Türklüyüm” diyecekleri şekilde tasarlıyoruz” dedi.

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, altı bine yakın çalışanının ‘İyi ki Kuveyt Türklüyüm’ demesini sağlayan insan kaynakları süreçleriyle mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sunuyor. Bankanın, ‘önce insan-önce çalışan’ söylemiyle hayata geçirdiği uygulamalar, Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen ve insan kaynakları alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2019’da iki dalda birden ödül getirdi. ‘2000+ Çalışan Sayısı’ kategorisinde ‘Türkiye'nin En İyi İşvereni’ ödülüne layık görülen Kuveyt Türk, ‘Finansın En iyi İşvereni’ ödülünü almaya da hak kazandı.

“Özgür bir çalışma ortamı sunuyoruz”

Kuveyt Türk olarak üst üste iki yıldır bu iki ödülü almaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren İK, Strateji ve Dijital Dönüşüm Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Günümüzde insan kaynakları departmanlarının üstlendiği görevler geçmiş yıllara göre büyük farklılık gösteriyor, öncelikler hızla değişiyor. Kuveyt Türk insan kaynakları olarak, birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızın fikirlerini özgürce ifade ettikleri, karar sistemlerine dâhil oldukları ve çalışırken güven duydukları bir ortam oluşturmak adına farklı uygulamalar geliştiriyoruz. Tüm insan kaynakları süreçlerimizi ‘önce insan-önce çalışan’ prensibiyle tüm çalışanlarımızın ‘İyi ki Kuveyt Türklüyüm’ diyecekleri şekilde tasarlıyoruz” dedi.

Ortalama çalışma süresi 6,9 yıla çıktı

Tüm uygulamalarında çalışan memnuniyetini ön planda tutarken farklılaşmaya önem verdiklerine dikkat çeken Aslan Demir, bu sayede ortalama çalışma süresinin artığını belirterek, “2018 yılsonu verilerimize göre çalışanlarımızın bankamızdaki ortalama çalışma süresi 6,9 yıl. Beş yıl önce bu süre 4,11 yıldı. Aradan geçen zaman zarfında yukarı yönlü belirgin bir değişim yaşadık. Günümüzde iş tatmini, çalışanların şirkette kalma süresini etkileyen en önemli unsurların başında geliyor. Çalışanların ilginç ve zorlayıcı bulduğu, dünyadaki gelişmelere senkronize işler de kalma süresini uzatıyor. Çalışan memnuniyeti olarak özetleyebileceğimiz huzurlu bir iş ortamı, takım çalışması, şirket içi olanak ve aktiviteler de diğer önemli unsurlar olarak sıralanıyor. Bunların ardından, rekabetçi bir ücret paketi ile kişinin ihtiyaçlarına göre esneklik gösteren geniş yelpazeli yan haklar paketini saymak mümkün. Biz de süreçlerimizi çağımızın gerekliliklerine en uygun şekilde düzenleyerek çalışma sürelerimizi yukarı taşımayı ve Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde üst sıralardaki yerimizi korumayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Çalışanların özel bütçesi ‘Sepetim’de birikiyor

Kuveyt Türk çalışanları tarafından en sevilen uygulamaların başında, yan haklar alanında önemli ayrıcalıklar sunan “Sepetim” geliyor. Bu uygulamayla çalışanlar, kendilerine özel bütçe oluşturabiliyor ve bu bütçeyle başka yan haklara sahip olabiliyor. Sözgelimi, sisteme tanımlanan kıyafet yardımını almak istemeyen bir çalışan buradan elde ettiği bütçeyi BES’e aktarabiliyor, seyahat edebiliyor ya da cep telefonu satın alabiliyor.

Kuveyt Türk çalışanlarının, genel müdür, genel müdür yardımcıları ve grup müdürleriyle tanışıp onların tecrübe ve deneyimlerini öğrenmesi ve kendi fikirlerini üst yönetime aktarabilmesi için ‘Hasbihal’ adı verilen görüşmeler düzenleniyor. Farklı organizasyon, fonksiyon, unvan ve kıdemlerden çalışanların oluşturduğu ‘Önce Çalışan Meclisi’ ise çalışanların yönetime giden sesi olarak görev yapıyor.

Keyifli ve verimli çalışma ortamı

Kuveyt Türk, genel merkezinde ve Türkiye’nin dört bir yanındaki 417 şubesinde verimli ve keyifli bir çalışma ortamı sunmak için çeşitli hizmet ve uygulamalar sunuyor. Bankacılık üssü ve genel müdürlük binalarında anne odaları bulunan Kuveyt Türk, yeni hayata geçirdiği bir uygulamayla anne olan çalışanlarına esnek çalışma modeliyle evden çalışma imkânı sunmaya başladı. Karne günü ve evlilik yıl dönümü izinleri, yarışmalar, şenlikler, kültür-sanat faaliyetleri, sergiler, başarı kutlamaları, çalışanların çocuklarına yönelik etkinlikler, sektörün duayenlerinin katıldığı seminerler, konferanslar ve sempozyumlar da Kuveyt Türk çalışanlarına ‘İyi ki buradayım’ dedirten uygulamalar arasında yer alıyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Hakkında

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (Kuveyt Türk), 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir biçimde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan banka; müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji - inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlar ile sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın bankacılığı alanında adım atan ilk katılım bankası olan Kuveyt Türk ayrıca, Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk banka sukuk işlemini gerçekleştirmiştir. Türkiye’de bir banka tarafından hayata geçirilen ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında kuran Kuveyt Türk, bugün Türkiye’de iki Ar-Ge merkezine sahip tek banka unvanına sahiptir. Ar-Ge merkezinde geliştirilen projeler arasında, video görüşme ile self servis işlemlerin bir arada yapılabildiği XTM gibi dünyada bir ilk olan projeler de yer almaktadır. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde 417 şubesiyle hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki banka iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” yaklaşımı doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler bırakmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bülten Network Yılbaşı Kapsül Koleksiyonu

NetWork, yeni yılı oldukça iddialı ve parlak tasarımlardan oluşan sınırlı sayıdaki Yılbaşı kapsül koleksiyonu ile karşılıyor. Her daim zamansız ve cesur stilden beslenen NetWork Sonbahar/Kış 2019-20 Kadın Koleksiyonu, en keyifli davetlerinizde size eşlik etmek için hazır!


Zorlu Psm’Den Yeni Yıl Konseri Sürprizi

The Four Italian Tenors ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 3 Ocak’ta ilk defa Zorlu PSM’de!


Raymond Weil’Den Efsanevi Gitarist Jimi Hendrix Anısına Özel Koleksiyon

Raymond Weil, gitar üstadı Jimi Hendrix’in anısına sınırlı sayıda ürettiği Freelancer saat koleksiyonu ile yeni yıla damgasını vuruyor. Sanatçının özgür ruhunu tasarımlarına yansıtan Raymond Weil, bu özel koleksiyonuyla büyük sanatçıların ayak izlerini takip ettiği özel saat tasarımlarına bir yenisini daha ekliyor


Guirlande De Cartier Nano

Cartier'nin ikonik mücevher kutularından ilham alan Guirlande de Cartier, koleksiyona dahil ettiği nano boy ile hem portföy olarak hem de askılı kullanılabiliyor.


Asıl Kaos Şimdi Başlıyor! La Casa De Papel 4. Kısım 3 Nisan’Da Netflıx’Te!

Tarih duyurusunu izlemek için tıklayın


Etiketler: Kuveyt, Türk, çalışma, Türkiye, insan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.