12 Ekim 2018 Cuma 11:39

GÜNDEM

L’Oréal, Cinsiyet Eşitliği Konusunda Avrupa Lideri Oldu

Cinsiyet eşitliği alanının öncülerinden L’Oréal, Equileap tarafından cinsiyet dengesi konusunda “Avrupa’nın lider şirketi” olarak seçildi. McKinsey tarafından 2018 Ocak ayında yapılan bir araştırma, cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit fırsatlar sunulmasının, şirketlerin büyümesinde önemli bir faktör olacağını öngörüyor. Araştırma sonuçlarına göre, kadın erkek çalışan sayısı eşit ya da eşite yakın olan şirketlerin diğer şirketlere oranla %21 daha verimli olduğu görülüyor.

L’Oréal, Cinsiyet Eşitliği Konusunda Avrupa Lideri Oldu
L’Oréal, Cinsiyet Eşitliği Konusunda Avrupa Lideri Oldu
L’Oréal, Cinsiyet Eşitliği Konusunda Avrupa Lideri Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Equileap tarafından verilen ödülle ilgili açıklama L’Oréal İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Claude Le Grand “Çeşitlilik ve dahiliyet, L’Oréal’in DNA’sında yer alan değerlerin bir parçası. Equileap bu yıl bir kez daha cinsiyet eşitliğine verdiğimiz önemi tasdikleyerek taçlandırmış oldu. Cinsiyet eşitliği alanının öncülerinden biri olarak, attığımız her adımın önemine, cinsiyet eşitliğinin şirketler için performans konusu ve inovasyonun da en önemli itici güçlerinden olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Cinsiyet eşitliği konusundaki ilerlemeleri hızlandırmaya yönelik çalışmaları ile öne çıkan Equileap, bu alanda farklı sektörleri mercek altına alarak, ülkeler arası sınıflandırma gerçekleştiriyor. Equileap, dünyanın dört bir yanından 3.000 şirketin yayınlanmış verilerini inceliyor. Bu sıralama, yatırımcıların cinsiyet eşitliği alanında öncü konumda olan şirketleri daha kolay bir şekilde tespit etmesine ve yatırım kararlarını bu finansal olmayan kritere dayanarak verebilmelerine yardımcı oluyor. Bu yıl Equileap uluslararası sıralamasına farklı coğrafi alanlar için ayrı listeler de ekledi. 2017’de bu alanda birincilik ödülü alan L’Oréal, 2018’de de Avrupa birincisi oldu.

Cinsiyet eşitliğinde öncü

L’Oréal, dünyanın dört bir yanında kadınların iş dünyasında teşvik edilmesine, onlara eğitim ve terfi konularında eşit hak verilmesine büyük önem veriyor. L’Oréal ayrıca cinsiyetler arası maaş farkı ile mücadele konusunda da öncü şirketlerden biri olarak 2007 yılında Fransız Ulusal Demografik Araştırma Enstitütüsü’ne çağrıda bulunarak cinsiyetler arası maaş farkı konusunda detaylı bir analiz yapılmasında önderlik etti. 2018’den bu yana L’Oréal grubu bu yaklaşımını tüm dünyaya yaymıştır. Şirket ayrıca 23 ülkede GEEIS (Cinsiyet Eşitliğinde Avrupa ve Uluslararası Standartlar) belgesine ve 7 ülkede de EDGE ( Cinsiyet Eşitliğinde Ekonomik Faktörler) belgesine sahiptir ve bu kurumlar tarafından düzenli olarak

denetlenmektedir. Konuyla ilgili olarak Jean- Claude Le Grand; “Daha çok şirketin cinsiyet eşitliği konusunda çalışmalarda bulunması, bu konuda daha hızlı bir ilerleme kaydedileceğinin işareti” diye konuştu.

Kadın erkek çalışan sayısı eşit şirketler, daha verimli!

McKinsey tarafından yapılan bir araştırma, cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit fırsatlar sunulmasının şirketlerin büyümesinde önemli bir faktör olacağını öngörüyor. Kadın erkek çalışan sayısı eşit ya da eşite yakın olan şirketlerin diğer şirketlere oranla %21 daha verimli olduğu görülüyor.

(Kaynak : McKinsey, “Çeşitlilik sayesinde verimlilik-Delivering through diversity”, Ocak 2018).

L'Oréal Hakkında

L’Oréal 100 yılı aşkın bir süredir kendisini güzelliğe adamıştır. Çok çeşitli ve birbirini tamamlayan 34 markası ile eşsiz bir uluslararası portföye sahiptir. Grup, 2017 yılında 26,02 milyar Euro satış rakamına ulaşmıştır ve tüm dünyada 82.600 çalışanı bulunmaktadır. Dünyanın lider güzellik şirketi olarak l’Oréal kitlesel pazar, büyük mağazalar, eczaneler, kuaförler, havaalanları, kendi mağazaları ve e-ticaret gibi tüm dağıtım kanallarında varlığını sürdürmektedir.

Araştırma ve inovasyon ve kendini tüm dünyadaki güzellik ihtiyaçlarına adamış 3885 kişilik araştırma ekibi L’Oréal’in stratejisinin kalbini oluşturmaktadır. L’Oréal’in 2020 sürdürülebilirlik taahhüdü “Güzelliği Herkesle Paylaşmak” tüm grubun değer zincirinde iddialı sürdürülebilir gelişim hedeflerini kapsamaktadır.

Equileap Hakkında

Equileap iş yerlerinde cinsiyet eşitliği konusundaki ilerlemeyi hızlandırmayı amaçlayan, bunun için yatırımların, ödüllerin ve bilginin gücünü kullanan bir organizasyondur. Merkezi Amsterdam ve Londra’da yer alan kurum, tüm karını cinsiyet eşitsizliğinin kökünde yatan sorunları çözme amaçlı, kadınları destekleyici sosyal projelere aktarıyor. Equileap kurumsal sektörde cinsiyet eşitliği konusunda veri ve görüş sunan öncü bir kurum. Ürünleri ve hizmetleri şirketlere, hükümetlere ve yatırımcılara göre farklılık gösterir. Günümüze dek, Equileap’in verilerine dayalı finansal ürünlere 620 milyon USD tutarında yatırım yapılmıştır.

İlginizi Çekebilir

Sign Of The City Award Jurisi Gayrimenkul'un Yildizlarini Secti

ÖDÜLE ADIM ADIM YAKLAŞILIYOR


Avrasya Tüneli Sadece Ulaşımda Değil, Ödemede De Hızlı Çözüm

İstanbulluların hayatlarını kolaylaştırmak hedefiyle çalışmalarına 2005 yılında başlanan ve en yüksek teknolojiyle inşa edilerek alanında dünyanın en saygın ödüllerine layık görülen ve 2017 yılında İstanbullulara 23 milyon saat zaman tasarrufu sağlayan Avrasya Tüneli, kullanıcılarına sadece İstanbul trafiğinde değil, geçiş ödemelerinde de büyük kolaylıklar sağlıyor.


Düzeltme Türkiye En Çok Oturma Odası İçin Alışveriş Yapıyor Ve Görselleri

Hepsiburada’dan KDV Sürprizi


Melis Sezen’Den Dünya Hali Açıklaması

MELİS SEZEN’DEN DÜNYA HALİ AÇIKLAMASI


L’Oréal Türkiye’Nin Ücretsiz Bilim Programına Bir Yılda 4250 Öğrenci Katıldı

L’Oréal Türkiye’nin ücretsiz bilim programına, bir yılda 4250 öğrenci katıldı


Etiketler: Oréal, Equileap, cinsiyet, eşitliği, daha

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.