29 Ocak 2019 Salı 09:02

GÜNDEM

Lenovo, Bloomberg’İn Dünya Çapındaki “Cinsiyet Eşitliği Endeksi”’Nde Yer Aldı

Lenovo, Bloomberg’in dünya çapındaki “Cinsiyet Eşitliği Endeksi”’nde yer aldı

  Lenovo, Bloomberg’İn Dünya Çapındaki “Cinsiyet Eşitliği Endeksi”’Nde Yer Aldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknoloji devi Lenovo dünya çapında 36 ülke ve bölgede, 10 sektörden 230 şirketin cinsiyet eşitliği konusunda yapılan çalışmalarının değerlendirildiği Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı. Lenovo kadın çalışanlarla ilgili uygulamaları, cinsiyet eşitliğinin sağlanması konusundaki şeffaf ve kararlı şirket politikaları ile endekse girmeye hak kazandı.

İSTANBUL, 29 Ocak 2019 Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, 2019 Bloomberg Cinsiyet-Eşitliği endeksine seçilen 230 şirket arasına girerek, cinsiyet eşitliği raporlamasında kadınların eşitliği alanındaki şeffaflıkları ve kararlılıkları ile farklılaşan kurumlar arasında yer aldı.

Endekste 10 sektörden ve genel merkezleri 36 ülke ve bölgeye dağılmış şirketler bulunuyor. Toplam piyasa değeri 9 trilyon dolar olan bu şirketlerin dünya çapında, 7 milyonu kadın olmak üzere, 15 milyon çalışanı bulunuyor. Bu yıl ilk defa endekste, Arjantin, Anakara Çin, İsrail ve Güney Afrika da dahil olmak üzere, 13 farklı pazar temsil ediliyor.

Lenovo’nun endekste yer alması hakkında Lenovo Global Çeşitlilik Direktörü Seth Smiley-Humphries şöyle konuştu: “Lenovo çeşitlilik ve kapsayıcılığa çalışma kültürü ve müşteri ilişkilerinde birincil önem verir. Bu çabalarımızın tanınması, doğru yolda olduğumuzu ve herkes için daha iyi fırsatlar yaratmak üzere çalıştığımızı gösteriyor.”

Lenovo geçtiğimiz günlerde ilk kez Dünya Kadınlar Forumu’nda, dünya çapında temsil ve fırsat eşitliğine verdiği önemi paylaşmak üzere hazırladığı “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” konusundaki ilk araştırma raporunu sunmuştu.

Dünyada toplam 54,000 çalışanı bulunan ve 60’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Lenovo’da kadınlar çalışanların %35’ini oluşturuyor. Kurum içinde kadın çalışanların, şu an itibari ile, global yönetici pozisyonlarında temsil oranı %18,8. Lenovo 2020’de bu rakamın %20’ye ulaşması için çalışıyor. Bu amaca yönelik Kadın Liderlik Gelişim Programı gibi çalışmalar, potansiyel gösteren kadın çalışanların profesyonel gelişim eğitimleri ile yükselmelerine yardım etmeyi amaçlıyor.

Lenovo Hakkında

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) 45 milyar ABD Doları değerinde bir Fortune 500 şirketidir ve en iyi kullanıcı deneyimini yaratan akıllı cihazlar ve altyapı aracılığıyla Akıllı Dönüşümü yürüten küresel teknoloji lideridir. Lenovo, akıllı ve bağlantılı ürünlerde dünyanın en geniş portföylerinden birine sahiptir. Bunlara, akıllı telefonlar (Motorola), tabletler, kişisel bilgisayarlar (Thinkpad, Yoga, Lenovo Legion) ve iş istasyonlarının yanı sıra AR/VR (Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik) cihazları ile akıllı ev / ofis çözümleri dahildir. Lenovo’nun veri merkezi çözümleri (ThinkSystem, ThinkAgile), iş dünyasını ve toplumu değiştiren bağlantılar için bilgi işlem gücü ve kapasite oluşturmaktadır. Lenovo, herkesin içindeki farklı yana ilham vermek ve herkesin gelişim sağladığı daha akıllı bir gelecek oluşturmak için çalışmaktadır. Bizi LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram, Weibo üzerinden takip edip, Storyhub üzerinden en güncel Lenovo haberlerini okuyabilir ve http://www.lenovo.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hill & Knowlton Strategies

İlginizi Çekebilir

Under Armour’Dan Konforlu Yaz Ürünleri!

Tasarımlarıyla spor tutkunlarının beğenisini kazanan Under Armour, yaz aylarına uygun rahat ve konforlu ürünleriyle spor tutkunlarının beğenisini kazanıyor.


Yeşilyaka’Da Babalar Günü’Ne Özel Etkinlik

50 yıla varan köklü geçmişleri ile gayrimenkul sektörünün önde gelen iki firması MESA ve NUROL’un imzasını taşıyan yeşil ve doğanın kalbinde bulunan Yeşilyaka Projesi’nde “Babalar Gününe Özel “etkinlik gerçekleştirildi.


Filenin Güvercinleri Transfere Tüm Hızıyla Devam Ediyor

NASYA DİMİTROVA PTTSPOR’DA


Ford Otosan, Etik Ve İtibar Derneği’Ne Teid Katıldı

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün “İşimizi bugün olduğu gibi yarın da başarılı bir şekilde yapmak için etik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz ve Ford Otosan Çalışma İlkeleri ve Etik Kuralları rehberliğinde etik ve şeffaflığın dışına çıkmayan bir iş ilişkisi anlayışı benimsiyoruz."


Ceylan Ertem Harbiye Açıkhava’Da

İstanbul yaz gecelerinin vazgeçilmezi olan Harbiye Açıkhava konserleri birbirinden ünlü isimleri yine sevenleriyle buluşturacak. Bu yıl 30 Haziran’da başlayacak olan Kerki- Solfej Açıkhava Konserleri’nde sahneye çıkacak isimlerden biri de Ceylan Ertem.


Etiketler: Lenovo, akıllı, kadın, üzere, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.