29 Ocak 2019 Salı 09:02

GÜNDEM

Lenovo, Bloomberg’İn Dünya Çapındaki “Cinsiyet Eşitliği Endeksi”’Nde Yer Aldı

Lenovo, Bloomberg’in dünya çapındaki “Cinsiyet Eşitliği Endeksi”’nde yer aldı

  Lenovo, Bloomberg’İn Dünya Çapındaki “Cinsiyet Eşitliği Endeksi”’Nde Yer Aldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknoloji devi Lenovo dünya çapında 36 ülke ve bölgede, 10 sektörden 230 şirketin cinsiyet eşitliği konusunda yapılan çalışmalarının değerlendirildiği Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı. Lenovo kadın çalışanlarla ilgili uygulamaları, cinsiyet eşitliğinin sağlanması konusundaki şeffaf ve kararlı şirket politikaları ile endekse girmeye hak kazandı.

İSTANBUL, 29 Ocak 2019 Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, 2019 Bloomberg Cinsiyet-Eşitliği endeksine seçilen 230 şirket arasına girerek, cinsiyet eşitliği raporlamasında kadınların eşitliği alanındaki şeffaflıkları ve kararlılıkları ile farklılaşan kurumlar arasında yer aldı.

Endekste 10 sektörden ve genel merkezleri 36 ülke ve bölgeye dağılmış şirketler bulunuyor. Toplam piyasa değeri 9 trilyon dolar olan bu şirketlerin dünya çapında, 7 milyonu kadın olmak üzere, 15 milyon çalışanı bulunuyor. Bu yıl ilk defa endekste, Arjantin, Anakara Çin, İsrail ve Güney Afrika da dahil olmak üzere, 13 farklı pazar temsil ediliyor.

Lenovo’nun endekste yer alması hakkında Lenovo Global Çeşitlilik Direktörü Seth Smiley-Humphries şöyle konuştu: “Lenovo çeşitlilik ve kapsayıcılığa çalışma kültürü ve müşteri ilişkilerinde birincil önem verir. Bu çabalarımızın tanınması, doğru yolda olduğumuzu ve herkes için daha iyi fırsatlar yaratmak üzere çalıştığımızı gösteriyor.”

Lenovo geçtiğimiz günlerde ilk kez Dünya Kadınlar Forumu’nda, dünya çapında temsil ve fırsat eşitliğine verdiği önemi paylaşmak üzere hazırladığı “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” konusundaki ilk araştırma raporunu sunmuştu.

Dünyada toplam 54,000 çalışanı bulunan ve 60’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Lenovo’da kadınlar çalışanların %35’ini oluşturuyor. Kurum içinde kadın çalışanların, şu an itibari ile, global yönetici pozisyonlarında temsil oranı %18,8. Lenovo 2020’de bu rakamın %20’ye ulaşması için çalışıyor. Bu amaca yönelik Kadın Liderlik Gelişim Programı gibi çalışmalar, potansiyel gösteren kadın çalışanların profesyonel gelişim eğitimleri ile yükselmelerine yardım etmeyi amaçlıyor.

Lenovo Hakkında

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) 45 milyar ABD Doları değerinde bir Fortune 500 şirketidir ve en iyi kullanıcı deneyimini yaratan akıllı cihazlar ve altyapı aracılığıyla Akıllı Dönüşümü yürüten küresel teknoloji lideridir. Lenovo, akıllı ve bağlantılı ürünlerde dünyanın en geniş portföylerinden birine sahiptir. Bunlara, akıllı telefonlar (Motorola), tabletler, kişisel bilgisayarlar (Thinkpad, Yoga, Lenovo Legion) ve iş istasyonlarının yanı sıra AR/VR (Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik) cihazları ile akıllı ev / ofis çözümleri dahildir. Lenovo’nun veri merkezi çözümleri (ThinkSystem, ThinkAgile), iş dünyasını ve toplumu değiştiren bağlantılar için bilgi işlem gücü ve kapasite oluşturmaktadır. Lenovo, herkesin içindeki farklı yana ilham vermek ve herkesin gelişim sağladığı daha akıllı bir gelecek oluşturmak için çalışmaktadır. Bizi LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram, Weibo üzerinden takip edip, Storyhub üzerinden en güncel Lenovo haberlerini okuyabilir ve http://www.lenovo.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hill & Knowlton Strategies

İlginizi Çekebilir

Vans Ve Vivienne Westwood Korkusuzluğu Ve Bireyselliği, Birlikte Çıkardıkları Ayakkabı Koleksiyonu İle Kutluyor!

Koleksiyon Görselleri İçin Tıklayın


Başkan İmamoğlu “İçine Siyaseti Sokmadan Vatandaşa Hizmeti Başarabilmeliyiz”

BAŞKAN İMAMOĞLU: “İÇİNE SİYASETİ SOKMADAN VATANDAŞA HİZMETİ BAŞARABİLMELİYİZ”


Vodafone, İşletmelerin Dijitalleşmesi İçin Şehir Şehir Gezecek

VODAFONE DİJİTALLEŞME TIRI’NIN İLK DURAĞI ADANA OLACAK


Türk İş Ve İnşaat Makineleri Sektörü Çin'den İş Birliği Fırsatlarıyla Döndü

TÜRK İŞ VE İNŞAAT MAKİNELERİ SEKTÖRÜ ÇİN’DEN İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARIYLA DÖNDÜ


Hüsnü Arkan 27 Eylül Cuma Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde...

Türkiye'nin en iyi yorumcularından biri olarak gösterilen Hüsnü Arkan, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak.


Etiketler: Lenovo, akıllı, kadın, üzere, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.