14 Eylül 2018 Cuma 12:13

GÜNDEM

Lenovo Transform Etkinliğinde Akıllı Dönüşüm Stratejisi Doğrultusunda Yeni Çözümlerini Ve Ortaklıklarını Duyurdu

NEW YORK, 13 Eylül 2018 - Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, Transform 2.0 etkinliğinde şirketin süre gelen “Akıllı Dönüşüm” stratejisini ortaya koyan bir dizi yeni ürün, ortaklık ve kurumsal müşteriler için tasarlanmış çözümlerini duyurdu. Akıllı Dönüşüm stratejisi Lenovo’nun akıllı özelliklere sahip uçtan uca çözümler sunan benzersiz iş perspektifinin kurumları nasıl dönüştürdüğünü ve kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirdiğini de gösteriyor.

  Lenovo Transform Etkinliğinde Akıllı Dönüşüm Stratejisi Doğrultusunda Yeni  Çözümlerini Ve Ortaklıklarını Duyurdu
  Lenovo Transform Etkinliğinde Akıllı Dönüşüm Stratejisi Doğrultusunda Yeni  Çözümlerini Ve Ortaklıklarını Duyurdu
  Lenovo Transform Etkinliğinde Akıllı Dönüşüm Stratejisi Doğrultusunda Yeni  Çözümlerini Ve Ortaklıklarını Duyurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Lenovo, akıllı dönüşümün dünya genelindeki tüm üretim, yönetim ve yönetişim sistemlerini yeniden tasarlayacağına ve yeniden yapılandıracağına inanarak hareket ediyor. Bu dönüşüm, yapay zeka, artırılmış gerçeklik, Nesnelerin İnterneti, Blockchain ve 5G bağlantısı gibi yeni ortaya çıkan teknolojilerle besleniyor. Lenovo ağ sistemleri dahil olmak üzere alt yapılar aracılığıyla dağıtılan ve cihazlar tarafından ulaştırılan bulut teknolojilerindeki ilerlemesini sürdürüyor.

Lenovo’nun CEO’su Yang Yuanqing, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün, Akıllı Dönüşüm’ün sahip olduğu sınırsız potansiyeli hayata geçirmeye olan bağlılığımızı güçlendirerek sektör lideri ortaklık ve yeni ürünlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Dünyadaki en geniş cihaz portföyünden veri merkezlerindeki liderlik konumuna, algoritma ile çalışan akıllı dikey çözümlere ve hatta Lenovo’nun uzun yıllardır kurmaya devam ettiği güçlü ortaklıklara kadar Akıllı Dönüşüm için gerekli olan tüm içeriğe sahibiz. Lenovo, geleceğe hazır bir kurum olmanın yanı sıra şirketlerin akıllı dönüşümlerini yürütmelerine yardımcı olan bir iş ortağıdır.”

Lenovo’da gerçekleşen inovasyonlar, iş dünyasını ve toplumu değiştirecek bağlantılar için gerekli olan kapasiteyi ve bilişim gücünü ortaya çıkarıyor.

Lenovo Data Center Group’dan NetApp ile yeni stratejik iş ortaklığı

Müşterilerini ve iş ortaklarını kendileri ile birlikte adapte olmaya, gelişmeye ve günümüz ekonomik koşullarında ilerlemeye ve işlerini dönüştürmeye teşvik eden Lenovo’nun iş kararları ve iş ortaklıkları, toplumu iyileştirmeye ve geleceğe hazırlamaya yardımcı oluyor. Lenovo gerçekleşen etkinlikte, hibrit bulut dünyasında veri otoritesi olan NetApp ile yeni bir iş ortaklığı (NASDAQ: NTAP) kurduğunu açıkladı. Milyar dolarlık küresel stratejik ortaklık sayesinde müşterilerin BT yapılarını modernleştirmeleri ve dijital dönüşümlerini hızlandırmaları sağlanacak. Lenovo ve NetApp, her iki şirketin de güçlü olduğu yönleri ortaya çıkararak, bulutun en uç noktasından merkezine kadar ölçeklenen, yüksek performanslı ve yeni nesil flaş depolama ürünleri ve çözümleri geliştirecek ve pazara sürecekler. Ortaklık ayrıca dünyanın depolama ve veri alanında en hızlı büyüyen pazarı olan Çin’de yerelleştirilmiş çözümler sunacak yeni bir ortak girişimini de içeriyor.

Lenovo Başkan Yardımcısı ve Veri Merkezi Grubu Başkanı Kirk Skaugen, yaptığı açıklamada “Müşteri odaklı çözümleriyle Lenovo, veri merkezi pazarını yerinden oynatmaya devam ediyor ve bugün NetApp ile yaptığımız işbirliği duyurusu da müşterilerimize en iyi depolama ve veri yönetimi ürünlerini sunacağımız yönündeki taahhüdümüzü gösteriyor. Veri merkezi ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmeye yönelik modern bakış açımız sayesinde kendi Akıllı Dönüşümlerini hayata geçirme süreçlerinde müşterilere doğru teknolojiyi sağlamak için sektördeki en iyi ortaklarla çalışıyoruz.” diye konuştu.

Lenovo Akıllı Cihaz Grubu’ndan yeni güvenlik ve yazılım yönetimi çözümleri

Lenovo gerçekleşen etkinlikte aynı zamanda cihazları yaşam çevrimleri boyunca güvenli hale getirmek için yeni bir yaklaşım sunan ThinkShield ürününü de duyurdu. Şirketlerin günümüzde hassas verileri maksimum düzeyde koruyabilmeleri için ThinkShield ürününde bir dizi teknoloji ve denetim özelliği bulunuyor: yetkilendirme için BIOS ve sabit yazılımlar, fiziksel/sanal uç nokta yönetimi, fiziksel kamera kapakları, parmak izi okuyucular, tedarik zinciri yönetimi. Lenovo; Intel, MobileIron ve Absolute gibi iş ortakları ile birlikte çalışarak verileri güvende tutmak için kullanıcılara ve yöneticilere yeni yollar sunuyor.

Intel Müşteri Bilgi İşlem Grubu Başkan Yardımcısı ve Masaüstü, Kurumsal & Kanal (DCC) Genel Müdürü Tom Garrison, konuyla ilgili olarak: “Intel ve Lenovo, işletmelerin güvenlik gibi önemsediği alanlarda Intel® vPro™ platformu üzerinden yenilik sunmak konusunda uzun süreli bir iş ortaklığına sahipler. Lenovo ThinkShield ise Transparent Supply Chain (Şeffaf Tedarik Zinciri) ve çok faktörlü doğrulama gibi özelliklerle bu durumu bir adım öteye taşıyor ve günümüz modern iş gücünü korumak konusunda güçlü bir çözüm haline geliyor.” diye konuştu.

Günümüzde kuruluşlar gitgide daha çok Hizmet Olarak Sunulan Yazılımlara (SaaS) yönelmeye başladı; bu kuruluşların %73’ü, 2020 yılına kadar şirketlerinin %80’inin buluta geçmiş olacağını söylüyor. İş birimleri, fonksiyonel departmanlar, ekipler ve bireyler, kendi teknolojik gruplarını oluşturmak üzere SaaS satın alıyor ve bunu BT olmadan yapıyorlar. Türünün ilk örneği teknoloji grubu yönetim çözümü olan Lenovo AirStack sayesinde ise kuruluşlar, yazılım yatırımlarını belirleyerek, yöneterek ve optimize ederek işletme genelinde tüm grupları denetleyebilecekler.

Lenovo gerçekleşen etkinlikte ayrıca ThinkPad X1 dizüstü bilgisayar portföyününün en yeni üyesini, ThinkPad X1 Extreme’ini de tanıttı. Windows 10 işletim sisteminde çalışan ince ve hafif dizüstü bilgisayar, yüksek performanslı bilişim ihtiyaçları olan ileri seviye kullanıcılar ve üreten tüketiciler için tasarlandı; ayrıca NVIDIA bağımsız grafiklerini içeren ilk ürün olma özelliğine de sahip. ThinkPad X1, video ve resim düzenleme, grafik oluşturma ve sanal ve karma gerçeklik uygulamaları gibi veri açısından yoğun olan iş yükleri için ideal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Lenovo Global Kurumsal Girişimcilik Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Christian Teismann ise konu ile ilgili olarak: “Girişimciler son teknoloji telefonlar, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve akıllı cihazlar ile evlerinde gelişmiş teknoloji kullanmaya alıştılar. Bu kullanıcılar iş yerlerinde de aynı teknolojiye sahip olmak istiyorlar. Kullanıcılar, yeni ThinkPad X1 Extreme’in sunduğugibi daha iyi ekran, dokunmatik ve ses özellikleriyle sağlanan akıllı etkileşime, ThinkSmart Hub’ın sunduğu gibi daha iyi işbirliği araçlarına ve ThinkShield’ın sunduğu gibi cihazlarını, kimliklerini ve verilerini koruyan daha güçlü güvenlik çözümlerine sahip olmak istiyorlar. Başka hiçbir şirkette ise bu talepleri karşılayabilecek kadar kapsamlı donanım, yazılım ve çözüm deneyimi veya seçeneği bulunmuyor.” diye konuştu.

Her sene yapılan etkinlik, teknoloji profesyonellerini, Lenovo’nun en yeni ürünlerini ve Yapay Zeka ile diğer dönüşüm teknolojilerinin geleceğini şekillendiren önemli sektör uzmanlarının bilgilendirici panellerini ve sunumlarını bir çatı altında topluyor. Güncellemeleri StoryHub ve Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Lenovo Hakkında

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) 45 milyar ABD Doları değerinde bir Fortune 500 şirketidir ve en iyi kullanıcı deneyimini yaratan akıllı cihazlar ve altyapı aracılığıyla Akıllı Dönüşümü yürüten küresel teknoloji lideridir. Lenovo, akıllı ve bağlantılı ürünlerde dünyanın en geniş portföylerinden birine sahiptir. Bunlara, akıllı telefonlar (Motorola), tabletler, kişisel bilgisayarlar (Thinkpad, Yoga, Lenovo Legion) ve iş istasyonlarının yanı sıra AR/VR (Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik) cihazları ile akıllı ev / ofis çözümleri dahildir. Lenovo’nun veri merkezi çözümleri (ThinkSystem, ThinkAgile), iş dünyasını ve toplumu değiştiren bağlantılar için bilgi işlem gücü ve kapasite oluşturmaktadır. Lenovo, herkesin içindeki farklı yana ilham vermek ve herkesin gelişim sağladığı daha akıllı bir gelecek oluşturmak için çalışmaktadır. Bizi LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram, Weibo üzerinden takip edip, Storyhubüzerinden en güncel Lenovo haberlerini okuyabilir ve http://www.lenovo.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hill & Knowlton Strategies

İlginizi Çekebilir

Siber Güvenliğin Yerli Ve Milli Mimarı “Biznet Bilişim”

Orta vadede temel hedef olarak, siber güvenlik alanının önemli bir küresel oyuncusu olmayı koyan Biznet Bilişim, 2019 yılına, Deloitte Teknoloji Fast 50 listesine 4. kez girme başarısı göstererek başladı. Firma ayrıca, en son “Bilişim 500” listesinde, 31 sıra yükselerek, 125. sıraya ulaştı ve yine geçen sene, Hollanda’da Penetra isimli şirketi kurarak kısa sürede somut gelişmeler kaydetti.


Yerli Film Tutkunlarına Müjde! Organize İşler Sazan Sarmalı Netflix’Te!

Netflix’te Türk filmi zamanı! Yılın en çok konuşulan yapımlarından Organize İşler Sazan Sarmalı bugünden itibaren Netflix’te.


Continental’Den Yolda Ve İşte Güvenliği Artıran Akıllı Giysiler!

Continental’in ısıtmalı ve LED ışıklı, ‘akıllı’ prototip güvenlik ceketleri, dünyanın en büyük teknoloji fuarı Las Vegas Elektronik Fuarı'nda (CES) ilk defa görücüye çıktı. LED ışık fonksiyonu özellikle gece çalışanlar, acil servis, belediye, güvenlik çalışanları ve kamyon şoförleri için daha fazla güvenliği sağlamaya yardımcı olurken; entegre ısı fonksiyonu ile de sürüş sırasında sadece sürücüyü ısıtarak enerji tüketimini yüzde 90’a varan oranda azaltabiliyor. Her iki uygulamada da, sürücü koltuğuna yerleştirilen birleşik bir bobin vasıtasıyla endüktif şarj edilebiliyor.


Tedx Uskudar University’De Değişen Dünya Konuşuldu

Üsküdar Üniversitesi, dünyanın en önemli fikir ve tartışma platformlarından biri olan TEDx’e ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu yıl “Değişen İnsan, Değişen Bilim” temasıyla gerçekleştirilen TEDx Uskudar University’de siyasetten psikiyatriye pek çok farklı alanda fikirler paylaşıldı. Siyaset bilimci Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, bugün yepyeni bir duvar sisteminden bahsedildiğini belirterek “Artık konumuz Berlin duvarının yıkılışı değil, Meksika duvarının dikilişi. Bu çok önemli bir değişikliiğin göstergesi. Dünya üzerinde politik yapıda ve mimaride çok ciddi değişikliklerin olduğunu gösteriyor” dedi.


Türk Organik Ürünleri Dünyaya Açıldı

Türk organik sektörü Almanya’dan ihracat bağlantılarıyla dönüyor.


Etiketler: Lenovo, yeni, için, akıllı, olan

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.