27 Nisan 2019 Cumartesi 10:02

MODA

Lenzing, Refıbra™ Teknolojili Tencel™ Lyocell Elyaflarını Ev Tekstili Sevenlerle Evteks Fuarı’Nda Buluşturdu

Sürdürülebilirlik gözetilen ormanlık alanlardan elde ettiği ağaç ham maddesi ile botanik kökenli elyaflar üreten Lenzing Grubu, sektöründe dünyanın en büyük iki fuarından biri olan İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na (EVTEKS) katıldı. 23-27 Nisan 2019 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de 25’inci kez kapılarını açan fuarda Lenzing, REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflarını sektör profesyonelleri ve ziyaretçiler ile buluşturdu.

Lenzing, Refıbra™ Teknolojili Tencel™ Lyocell Elyaflarını Ev Tekstili Sevenlerle Evteks Fuarı’Nda Buluşturdu
Lenzing, Refıbra™ Teknolojili Tencel™ Lyocell Elyaflarını Ev Tekstili Sevenlerle Evteks Fuarı’Nda Buluşturdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TENCEL™ markalı Lyocell elyaflar ev tekstiline döngüsel ekonomiyi getiriyor

Artık çok daha fazla müşteri, sürdürülebilir satın alma tercihleri yapmak istiyor. REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflar bunun için iyi bir çözüm sunuyor. Geliştirdiği REFIBRA™ teknolojisi ile konfeksiyon üretiminden arta kalan pamuklu kumaşlardan elde edilen selülozik hamuru, ağaç ham maddesinden sağlanan hamurla birleştirerek yeni saf TENCEL™ Lyocell elyaf üreten Lenzing Grubu, bu yenilikçi elyaflar ile tekstil sektöründe döngüsel ekonomiye katkıda bulunmayı hedefliyor.

REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ elyaflarında tam şeffaflık

Sürdürülebilirliği ana değeri olarak benimseyen ve TENCEL™ markalı elyafları ile ev tekstilinde de var olduğunu gösteren Lenzing, aynı zamanda tedarik değer zincirindeki şeffaflığı da önemseyerek, TENCEL™ x REFIBRA™ Lyocell elyaflarının son üründe tespitini mümkün kılıyor.

Ev tekstilinde REFIBRA™ Teknolojili TENCEL™

REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflar, ipeksi yumuşaklığı ve doğal ışıltısıyla lüks nevresim takımlarında, vücudu nazikçe sararak uyku kalitesini artırıyor. REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflarından yapılan havlular ise orijinal özelliklerini kaybetmiyor. Defalarca yıkamadan sonra dahi yumuşaklığını koruyor ve banyoda uzun süre kullanılabiyor.

Fuarda aynı zamanda ev tekstilinde kullanılan TENCEL™ Modal elyaflar ile üretilen ürünlere de yer verildi. TENCEL™ Modal elyaflar içeren havlular, ciltte son derece doğal bir his bırakırken mükemmel nem emme özelliğiyle havluların çabuk kurumasını sağlıyor. TENCEL™ Modal elyaflar, havlulara ayrıca parlak renkler ve pamuğa kıyasla gözle görülür derecede daha canlı bir ışıltı kazandırıyor.

TENCEL™ Lyocell selüloz elyafların doğal yumuşaklıklarıyla yaşam alanlarına taşıdığı konfor yalnızca nevresim ve havlularla sınırlı değil! Canlı renkleriyle halılara ve döşemelere göz alıcı bir parlaklık katan TENCEL™ Lyocell elyaflar, konforu, lüksü ve ışıltıyı beraberinde getiriyor.

Miray Demirer Acar

Pazarlama & Markalama Müdürü, Türkiye & Orta Doğu & Afrika

Lenzing Elyaf A.Ş.

Akat Mah. Ebulula Mardin Cad.

Maya Meridien Plaza No:16

Akatlar/Beşiktaş, İstanbul

Büşra Girer

Lenzing Grubu Hakkında

Lenzing Grubu yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevreye duyarlı özel elyaflar üretmektedir. İnovasyon lideri olarak global tekstil ve nonwoven üreticilerinin iş ortağı olan Lenzing, çok sayıda yeni teknolojik gelişimin öncülüğünü yapmaktadır.

Lenzing Grubunun yüksek kaliteli elyafları, şık kadın giyimden farklı denim türlerine ve yüksek performans spor giyime kadar çok farklı tekstil uygulamalarına temel teşkil etmektedir. İstikrarlı yüksek kalitesi, doğada çözünürlüğü ve gübreleşebilir olma özelliği ile Lenzing elyafları hijyen ve tarım ürünlerinde kullanıma da çok elverişlidir.

Lenzing Grubunun iş modeli geleneksel bir elyaf üreticisinin çok ötesindedir. Müşteri ve iş ortakları ile birlikte Lenzing, değer zinciri boyunca yenilikçi ürünler geliştirerek tüketicilere katma değer yaratmaktadır.Her türlü ham maddenin verimli bir şekilde kullanılmasını ve işlenmesini hedefleyen Lenzing, tekstil sektörünün kapalı döngü bir ekonomiye yönlenmesine yardımcı olacak çözümler sunmaktadır.

Lenzing Grubu 2018 Yılı Rakamları:

Gelirler: 2,18 milyar EUR

Üretim kapasitesi: 1.034.000 ton

Çalışan sayısı: 6.839

TENCEL™, VEOCEL™, LENZING™, REFIBRA™, ECOVERO™, LENZING MODAL™, LENZING VISCOSE™, MICROMODAL™ ve PROMODAL™ Lenzing AG'nin ticari markalarıdır.

İlginizi Çekebilir

Tavuk Dünyası’Ndan İzmir’E 12. Restoran Yatırımı

Yeni şubesini Hilltown AVM’ye açan


Türsab Asya Btk Başkanını Seçiyor..

Yarın seçim var... TÜRSAB Anadolu Yakası BTK Başkanını belirleyecek. Acentalardan öğrendiğimiz kadarıyla bu seçim biraz baskın seçim gibi olduğu bazı çevrelerce savunuluyor. Bu nedenle Türsab Anadolu Yakası BTK Başkan adaylarından Tatil Bahçesi Turizm Acentası Sahibi Fatih Cansızoğlu ile görüşlerini açıkladı


İş Bankası Tarımda Dijitalleşmeye “İmecemobil” İle Katkı Sunacak

Türkiye İş Bankası’nın iştiraki Softtech tarafından geliştirilen “İmeceMobil” uygulaması ile çiftçiler, ihtiyaç duydukları birçok bilgiye dijital ortamda ulaşabilecekler


Ng Hotels 2020’Ye Yeni Yatırımlarla Hazırlanıyor

NG HOTELS 2020’YE YENİ YATIRIMLARLA HAZIRLANIYOR


Artemis Halı’Dan Yeni Koleksiyon Sand

Türkiye'nin sevilen halı markası Artemis Halı, modern halı koleksiyonuna yeni bir seri daha ekledi. Doğal unsurlardan ilham alan bu modern koleksiyon Artemis Halı Sand Koleksiyonu, yalın çizgisiyle stil sahibi evlere konuk oluyor.


Etiketler: TENCEL™, Lenzing, elyaflar, Lyocell, REFIBRA™

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.