11 Aralık 2019 Çarşamba 18:32

EKONOMİ

Letgo’da karşılaşabileceğiniz dikkat edilesi 10 durum!

Popüler alışveriş uygulaması Letgo, bazen tehlikeli bir yer olabiliyor. İşte uygulamada karşınıza çıkması muhtemel dikkatli olunması gereken insan tipleri...

Letgo’da karşılaşabileceğiniz dikkat edilesi 10 durum!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

faselis


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Popüler çevrimiçi alışveriş uygulaması Letgo, kullanmadığınız ikinci el eşyalarınızı kolaylıkla elden çıkarabileceğiniz ve ihtiyacınız olan herhangi bir ürünü en hesaplı şekilde satın almanızı kolaylaştıran pratik bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ancak ne var ki bu amaçla kullanmaya çalışırken karşımıza çileden çıkmanıza neden olacak insan tipleri ile karşılaşabiliyorsunuz. İşte Letgo'yu kullanırken karşınıza çıkma ihtimali yüksek olan karakterler...

1) Fütursuzca indirim kovalayanlar
Letgo'da adım başı rastlayabileceğiniz bu tip alıcılar, artık işi öyle bir abartırlar ki yarı fiyatı geçen indirim taleplerinde bile bulunmaktan çekinmezler. Zaten piyasadan çok daha ucuza koyduğunuz ürüne “En son kaça olur?”, “Yap bir şeyler?” soruları ile sıklıkla karşılaşabilirsiniz.

2) Bedavacılar
Letgo uygulamasında para istemeden, evdeki eşyalarınızı ücretsiz vermeye yarayan bir özellik var ancak bu maddede bahsedilen alıcı tipi, belli bir miktar ücret istediğiniz ürünlerde insanların vicdanlarını kullanarak saldırıya geçerler. “Kuran kursu öğretmeniyim, kahve makinesini bağışlar mısın?”, “Öğrenciyim, bir iyilik yapar mısın?” türevi cümleler kurmayı sevdikleri gibi söyledikleri pek gerçeği yansıtmamaktadır. Dikkatli olmakta fayda var.

3) Tarihi eser dolandırıcıları
Ara sıra rastladığınız ürünler de çeşitli tarihi eserler olabiliyor. Bu çeşit ürünleri almak için en uygun platformun Letgo olduğu tartışılır ancak yine de böyle alışverişler yapmak niyetindeyseniz, bu konularda uzman olsanız iyi edersiniz.

4) Ürünü Alıp Kayıplara Karışanlar
“Eğer ürünü gönderirim, ücretini ise zaten teslim aldıktan sonra gönderir” gibi bir düşünceniz varsa, aklınızdan o düşünceyi hemen şimdi uzaklaştırın. Çünkü böyle iyi niyetli davrandıktan sonra alıcısı kayıplara karışan epey satıcı var.

5) Letgo'yu Tinder gibi kullananlar
Tabii, herkes hakkında iyi düşünmek istiyoruz. Muhtemelen Tinder uygulamasını ararken harf benzerliğinden dolayı Tinder'ı indirmiş olmalılar. Yoksa bir alışveriş uygulamasında ürün satın almak bahanesiyle biriyle flört etmeye çalışmak hiç hoş bir davranış değil.

6) İşi ticarete dökenler
Pek çok çevrimiçi internet sitesinde indirimli kampanyalara denk gelirsiniz. İşte şimdi bahsedeceğimiz satıcılar, sattıkları ürünü çeşitli sitelerden indirim vasıtasıyla almış ve Letgo'da tam fiyatına veyahut daha fazla bir fiyata satmaya çalışıyorlar. Siz siz olun, satın almak istediğiniz ürünü diğer sitelerden de karşılaştırın.

7) Komedyen olmak için doğanlar
Her yerde olduğu gibi mizah konusundaki başarısını bu platformda gösterenler de tabii ki mevcut. Arada gülüp geçiyoruz.

8- Evdeki bütün ıvır zıvırı 1-2 liraya satışa koyan kullanıcılar
Özellikle çevrenizde bu tip bir kullanıcı varsa aşırı derecede rahatsız olabilirsiniz. Masadaki vazodan tuvaletteki terliğe, mutfaktaki bulaşık süngerinden sehpadaki küllüğe... Her şey ama her şey onun için satılabilirdir, aksi kendisine teklif dahi edilemez. Gittiği her odada fotoğrafını çekip, satılacak bir şey bulabilir.

9- Ücretsiz kategorisine fantastik ürünler koyanlar
Kamyon, ev, araba, elektronik eşya... Evinizde sizin işinize yaramayan eşyalardan kurtulmak için var olan bu özellik, aşırı suistimal edilebiliyor. Ürünü beğenip tıkladığınızda aslında bir fiyatının olduğunu da ürünün sahibinden öğreniyorsunuz. Dolayısıyla bu özelliğin kullanıcılar tarafından suistimal edildiğini görebiliyoruz. 

10) Takasçılar
Alışverişler illa parayla yapılacak diye bir kaide yok tabii ki. İki kullanıcı anlaştıysa bize laf düşmez ancak bazen gelen lüzumsuz takas teklifleri insanın canını sıkabiliyor. Telefon satın almak isterken evde kullanmadığınız halıyı önermek pek akıllıca değil mesela.

www.kioskla.co

İlginizi Çekebilir

Bülten Espor Dünyasının Nabzı Mog’Da Atıyor

ESPOR DÜNYASININ NABZI MOG’DA ATIYOR


28 Haftadan Büyük Gebeler Sosyal Mesafeye Özellikle Dikkat Etmeli!

COVID-19 sürecinde Gebeler İçin Öneriler


Trump Avm Yüksek Hijyen Önlemleriyle 1 Haziran’Da Açılıyor

Trump Alışveriş Merkezi, kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında COVİD-19’a karşı tüm önlem ve tedbirlerini almış olarak 1 Haziran’da kapılarını açıyor.


Denizlerdeki Lodos Kaynaklı Kirlilik Temizlendi

DENİZLERDEKİ LODOS KAYNAKLI KİRLİLİK TEMİZLENDİ


Tüketicilerin Yeni Mekanı Büyük Denizlerden Çok Güvenli Kıyılar Olacak!

TÜKETİCİLERİN YENİ MEKANI BÜYÜK DENİZLERDEN ÇOK GÜVENLİ KIYILAR OLACAK!


Etiketler: letgo, alışveriş, satış,

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.