11 Aralık 2019 Çarşamba 18:32

EKONOMİ

Letgo’da karşılaşabileceğiniz dikkat edilesi 10 durum!

Popüler alışveriş uygulaması Letgo, bazen tehlikeli bir yer olabiliyor. İşte uygulamada karşınıza çıkması muhtemel dikkatli olunması gereken insan tipleri...

Letgo’da karşılaşabileceğiniz dikkat edilesi 10 durum!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

faselis


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Popüler çevrimiçi alışveriş uygulaması Letgo, kullanmadığınız ikinci el eşyalarınızı kolaylıkla elden çıkarabileceğiniz ve ihtiyacınız olan herhangi bir ürünü en hesaplı şekilde satın almanızı kolaylaştıran pratik bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ancak ne var ki bu amaçla kullanmaya çalışırken karşımıza çileden çıkmanıza neden olacak insan tipleri ile karşılaşabiliyorsunuz. İşte Letgo'yu kullanırken karşınıza çıkma ihtimali yüksek olan karakterler...

1) Fütursuzca indirim kovalayanlar
Letgo'da adım başı rastlayabileceğiniz bu tip alıcılar, artık işi öyle bir abartırlar ki yarı fiyatı geçen indirim taleplerinde bile bulunmaktan çekinmezler. Zaten piyasadan çok daha ucuza koyduğunuz ürüne “En son kaça olur?”, “Yap bir şeyler?” soruları ile sıklıkla karşılaşabilirsiniz.

2) Bedavacılar
Letgo uygulamasında para istemeden, evdeki eşyalarınızı ücretsiz vermeye yarayan bir özellik var ancak bu maddede bahsedilen alıcı tipi, belli bir miktar ücret istediğiniz ürünlerde insanların vicdanlarını kullanarak saldırıya geçerler. “Kuran kursu öğretmeniyim, kahve makinesini bağışlar mısın?”, “Öğrenciyim, bir iyilik yapar mısın?” türevi cümleler kurmayı sevdikleri gibi söyledikleri pek gerçeği yansıtmamaktadır. Dikkatli olmakta fayda var.

3) Tarihi eser dolandırıcıları
Ara sıra rastladığınız ürünler de çeşitli tarihi eserler olabiliyor. Bu çeşit ürünleri almak için en uygun platformun Letgo olduğu tartışılır ancak yine de böyle alışverişler yapmak niyetindeyseniz, bu konularda uzman olsanız iyi edersiniz.

4) Ürünü Alıp Kayıplara Karışanlar
“Eğer ürünü gönderirim, ücretini ise zaten teslim aldıktan sonra gönderir” gibi bir düşünceniz varsa, aklınızdan o düşünceyi hemen şimdi uzaklaştırın. Çünkü böyle iyi niyetli davrandıktan sonra alıcısı kayıplara karışan epey satıcı var.

5) Letgo'yu Tinder gibi kullananlar
Tabii, herkes hakkında iyi düşünmek istiyoruz. Muhtemelen Tinder uygulamasını ararken harf benzerliğinden dolayı Tinder'ı indirmiş olmalılar. Yoksa bir alışveriş uygulamasında ürün satın almak bahanesiyle biriyle flört etmeye çalışmak hiç hoş bir davranış değil.

6) İşi ticarete dökenler
Pek çok çevrimiçi internet sitesinde indirimli kampanyalara denk gelirsiniz. İşte şimdi bahsedeceğimiz satıcılar, sattıkları ürünü çeşitli sitelerden indirim vasıtasıyla almış ve Letgo'da tam fiyatına veyahut daha fazla bir fiyata satmaya çalışıyorlar. Siz siz olun, satın almak istediğiniz ürünü diğer sitelerden de karşılaştırın.

7) Komedyen olmak için doğanlar
Her yerde olduğu gibi mizah konusundaki başarısını bu platformda gösterenler de tabii ki mevcut. Arada gülüp geçiyoruz.

8- Evdeki bütün ıvır zıvırı 1-2 liraya satışa koyan kullanıcılar
Özellikle çevrenizde bu tip bir kullanıcı varsa aşırı derecede rahatsız olabilirsiniz. Masadaki vazodan tuvaletteki terliğe, mutfaktaki bulaşık süngerinden sehpadaki küllüğe... Her şey ama her şey onun için satılabilirdir, aksi kendisine teklif dahi edilemez. Gittiği her odada fotoğrafını çekip, satılacak bir şey bulabilir.

9- Ücretsiz kategorisine fantastik ürünler koyanlar
Kamyon, ev, araba, elektronik eşya... Evinizde sizin işinize yaramayan eşyalardan kurtulmak için var olan bu özellik, aşırı suistimal edilebiliyor. Ürünü beğenip tıkladığınızda aslında bir fiyatının olduğunu da ürünün sahibinden öğreniyorsunuz. Dolayısıyla bu özelliğin kullanıcılar tarafından suistimal edildiğini görebiliyoruz. 

10) Takasçılar
Alışverişler illa parayla yapılacak diye bir kaide yok tabii ki. İki kullanıcı anlaştıysa bize laf düşmez ancak bazen gelen lüzumsuz takas teklifleri insanın canını sıkabiliyor. Telefon satın almak isterken evde kullanmadığınız halıyı önermek pek akıllıca değil mesela.

www.kioskla.co

İlginizi Çekebilir

Düzeltme Araştırma Virüs Online Alışverişe Nasıl Bulaştı

COVID-19’UN ONLINE ALIVERİŞE ETKİSİ


Petkim, Tıbbi Malzeme Ve Ambalaj Hammaddelerinin Üretimine Ağırlık Veriyor

Yeni tip koronavirüse karşı Türkiye’nin mücadelesi sürerken, tıbbi malzeme ve cihazların önemi de giderek artıyor. Bu zorlu süreçte Türkiye’nin ihtiyacı olan hammaddeleri üreten Petkim, tıbbi malzemelerin ve ambalajların hammadde üretimine ağırlık vererek talepleri karşılamak için 24 saat kesintisiz çalışıyor. Petkim, son dönemde büyük talep gören maske ve tulum kumaşı için gelen hammadde talebinin de tamamını karşılıyor.


Prof. Dr. M. İhsan Karaman’In “Ömür Boyu Aşk Bir Evlilik Kılavuzu” Adlı Kitabı Yayınlandı

30 yılı aşkın mesleki tecrübesi, beş kitap editörlüğü, onlarca kitap bölümü yazarlığı, 300’den fazla ulusal ve uluslararası alanda yayımlanmış akademik çalışması ile alanının duayen isimleri arasında yer alan Prof. Dr. M. İhsan Karaman’ın “Ömür Boyu Aşk - Bir Evlilik Kılavuzu” isimli yeni kitabı yayınlandı.


Stres Ve Kaygı Bizi Uyutmuyor!

Türkiye’nin uyku ürünlerinde kalite, konfor ve yeni teknoloji denince ilk akla gelen markası Yataş Bedding’in gerçekleştirdiği “Türkiye Uyku Araştırması”, Türk insanının uykusuz geçen gecelerinin en önemli nedeninin stres ve kaygı olduğunu ortaya koyuyor. Yataş Bedding, koronavirüs salgını yüzünden endişe seviyesi artan ve bu nedenle uyku sorunu yaşayanlar için uyumayı kolaylaştırmanın ipuçlarını paylaşıyor.


Online Career Summit Binlerce Üniversite Öğrencisini Şirketlerle Buluşturdu

Yapı Kredi stratejik ortaklığında gerçekleşen Online Career Summit, binlerce üniversite öğrencisini şirketlerle buluşturup sorularını yanıtlayarak gelecekleri hakkında güven aşıladı.


Etiketler: letgo, alışveriş, satış,

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.