20 Temmuz 2019 Cumartesi 12:25

GÜNDEM

Lgs’Nin 2 Türkiye Şampiyonu İtü Gvo Mezunu

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI’NDAN DERECE

Lgs’Nin 2 Türkiye Şampiyonu İtü Gvo Mezunu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2019 LGS’DE TÜRKİYE GENELİNDE ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATAN İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI (İTÜ GVO) 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ EMRE ERGENE VE ARDA KANÇAL, 500 TAM PUAN ALARAK TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI ARASINA ADINI YAZDIRDI.

İTÜ REKTÖRÜ VE İTÜ GVO KURUCU TEMSİLCİSİ PROF. DR. MEHMET KARACA:

“BAŞARI TESADÜF DEĞİL, ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM”

İTÜ'nün gerek akademik alanda gerekse de girişimin kalbi Teknokentlerde elde ettiği başarısı lisans eğitimi öncesinde başlıyor. Anaokulundan liseye kadar her kademede başarılı bir eğitim veren ve öğrencilerinin başarıları ile adından söz ettirenİTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, LGS 2019'da çıkardığı iki Türkiye Şampiyonu ile 12 yıllık kesintisiz eğitimin ilköğretim ayağında da önemli bir başarıya imza attı.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 Haziran tarihinde yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre, İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (İTÜ GVO) 8. sınıf öğrencileri Emre Ergene ve Arda Kançal tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puana ulaştı.

Her yıl başarı grafiğini artıran ve 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 105 mezun veren İTÜ GVO’nun yüzde 1’lik dilime giren öğrenci oranı yüzde 17 olarak gerçekleşirken, yüzde 2’lik dilime giren öğrenci oranı ise yüzde 25 oldu. Puanlarına göre Türkiye’nin en seçkin liselerinde öğrenim görmeye hazırlanan öğrencilerden 42’si İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan Lisesi’ne kaydını gerçekleştirdi. Mezunlardan 11’i Robert Kolejini seçerken diğer öğrenciler, aralarında Üsküdar Amerikan, Alman, İtalyan ve Avusturya Liseleri ile Saint-Joseph, Notre Dame De Sion, Sainte Pulchérie, Saint Michel gibi seçkin liseleri tercih etti.

İTÜ Rektörü ve İTÜ GVO Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Karaca, başarılarının tesadüf olmadığını belirterek, şampiyon öğrencileri kutladıklarını dile getirdi. Planlı eğitim modelini her kademeye yayarak, öğrencileri sınava hazırladıklarını kaydeden Prof. Dr. Karaca, “Çocuklarımız emeklerinin karşılığını aldığı için çok mutluyum. Onlarla gurur duyuyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Hedefimiz öğrencilerimizin başarı grafiğini her geçen yıl daha da yukarılara taşımak.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Red Bull Can You Make It Heyecanı İstanbul’Da Başlayacak

Sayın basın mensubu,


Veeam, Yeni Aws İçin Yedekleme Ve Kurtarmayı Aws Pazarına Sundu

Veeam Software Hakkında


Sektör İle Buluşma Etkinliği 7. Kez Düzenlendi

Otel ve yiyecek içecek endüstrisinin öncü işletmeleri Özyeğin Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu


Bu Çadır Denizlilileri Ev Sahibi Yapacak Aquacity’De %40 İndirimle Çadır Fırsatı

AquaCity Denizli’de 13 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek Çadır Günleri başlıyor. Denizlileri ev sahibi yapacak kampanaya da %40 indirimle yılın son ama en büyük fırsatı sunuluyor.


“Kimse 3 Çocuk Babası Vatandaş Ekrem’E Kanal İstanbul’U Dayatamaz”

“KİMSE 3 ÇOCUK BABASI VATANDAŞ EKREM’E KANAL İSTANBUL’U DAYATAMAZ”


Etiketler: yüzde, öğrencileri, 2019, TÜRKİYE, eğitim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.