22 Temmuz 2019 Pazartesi 13:11

GÜNDEM

Lig Radyo Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Lig Radyo'ya Konuk Oldu.

BAHARiYE CD. NO:31 iKiTELLi, BASIN EKSPRES YOLU, KÜÇÜKÇEKMECE / iSTANBUL

Lig Radyo Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Lig Radyo'ya Konuk Oldu.
Lig Radyo Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Lig Radyo'ya Konuk Oldu.
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı süresince 17 yıldır ülkeye çok önemli spor tesisleri kazandırdıklarını belirten Kasapoğlu, vatandaşların bu tesislerden daha çok yararlanmasını beklediklerini bildirdi. Bakan Kasapoğlu: “Cumhurbaşkanımızın spora olan ilgisi malum. Onun önderliğinde ülkemize birçok spor tesisi kazandırdık. Vatandaşlarımızın bu tesisleri daha çok kullanmasını talep ediyoruz. Onlar tesisleri eskitsinler, biz yenilerini yapalım. Bilhassa kadınları önemsiyoruz. Çünkü kadınlar spor yaparsa, çocuklar da spor yaparlar. Sağlıklı nesiller yetiştirmemiz lazım. Böylece sosyal güvenlik harcamalarımızda da düşüşler olacaktır. Herkesi daha çok spor yapmaya davet ediyorum” dedi.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1 yılda 1 milyon yüzme bilmeyen vatandaşa yüzme öğretme hedefinde olduklarını ifade ederek “sadece yüzmede değil, birçok spor dalında okullarımızla, belediyelerimizle işbirliğimizi daha da arttırıp halkımıza spor yaptırmamız gerekiyor. Okullarımızda mobil havuz uygulamasına başladık. Ayrıca semtlerimizde küçük havuzlar da inşaa etmeye başladık ki, hepsi insanımızı daha çok yüzmeyle buluşturmak içindir” ifadelerini kullandı.

2019-2020 periyodunu gönüllülük yılı olarak tespit ettiklerini açıklayan Kasapoğlu, gençleri gönüllü olma konusunda göreve çağırdı. Konunun sadece spordaki gönüllülük olmadığını, sosyal hayatı da kapsadığını ifade eden Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuyla ilgili www.gencgonulluler.gov.tr ‘den tüm detaylara ulaşılabileceğini söyledi.

Bakanlığa bağlı yurtlarda da spor yapılması konusunda ciddi çalışmalar yürütüldüğünü bildiren Kasapoğlu: “1000civarı öğrenci yurdunda 800.000 civarı öğrenciyi misafir ediyoruz. Konforları 5 yıldızlı otel standardına yakın. Orada da sadece ders çalışmıyorlar. Hayata hazırlanıyorlar dost ediniyorlar. Yurtlarımızda ayrıca spor da yaptıracak imkanlarımızı oluşturuyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

5 Adımda Finansal Mühendislik Uygulaması

Uzmanlar, finansal mühendisliğin bir projeye doğru finans kaynağını yaratmak için kullanılması gereken önemli bir yöntem olduğunu belirtiyor.


Türkiye’Nin Gençleri İleri Analiz Araştırmaları Sonuçlandı

TÜRKİYE’NİN GENÇLERİ İLERİ ANALİZ ARAŞTIRMALARI SONUÇLANDI


Avni Yıldırım’In Wbc Dünya Şampiyonluğu Maçına Çıkması Hakkında Son Durum

Avni Yıldırım’ın WBC Dünya Şampiyonluğu Maçına Çıkması Hakkında Son Durum


90 Bin İhracatçı Tek Tuşla Dünyaya Açıldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefi için projelerini bir bir hayata geçiriyor. Bu kapsamda Proje ve Dijital Dönüşüm Ofisi’ni açan TİM, sayıları 90 bini aşan ihracatçılara TİMMobil ve AloTİM uygulamaları ile 7/24 sorun çözecek, ihracat hacminin artması için destek verecek ve yeni pazarlara giriş için radar olacak. İhracatçılara yol haritası olacak İhracat 2020 Raporu’nu açıklayan TİM, Türk ihraç ürünlerinde Sürdürülebilirlik Kodu ve Etiket Sistemine ilişkin raporu da hazırladı.


Tema Vakfı Kanal İstanbul Projesi’Nin Çed Olumlu Kararını Hukuka, Kamu Yararına Ve Bilimsel Gerçeklere Uygun Bulmuyoruz

TEMA Vakfı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kanal İstanbul Projesi’ne verdiği ÇED olumlu kararına; kararın hukuka, kamu yararına ve bilimsel gerekçelere uygun olmadığı gerekçesiyle dava açtı. 17 Şubat 2020’de açılan davada Vakıf, ÇED olumlu kararının yürütmesinin durdurulmasını ve iptalini talep ediyor. 14 bilim insanı ve uzman ile hazırlanan dava dilekçesi, ek uzman görüşleri ile beraber yaklaşık 140 sayfa.


Etiketler: spor, daha, Kasapoğlu, tesisleri, sadece

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.