10 Haziran 2019 Pazartesi 11:43

GÜNDEM

Limon’U Satın Alan Bcc Catering İstanbul’Da Gücüne Güç Katacak

Toplu yemek sektöründe tecrübeli ve eğitimli kadrosu ile sağlıklı öğünleri kaliteli hizmet anlayışıyla sunan BCC Catering, 2004 yılından bu yana sektörde hizmet veren Limon Endüstriyel Yemek A.Ş’yi satın aldı. BCC Catering bu birliktelikle Limon’un İstanbul’daki rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

Limon’U Satın Alan Bcc Catering İstanbul’Da Gücüne Güç Katacak
Limon’U Satın Alan Bcc Catering İstanbul’Da Gücüne Güç Katacak
Limon’U Satın Alan Bcc Catering İstanbul’Da Gücüne Güç Katacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Toplu yemek sektöründe sunduğu kaliteli hizmet ile Anadolu’da ve özellikle Ankara’da çok yaygın bir ağa ve yüksek bilinirliğe sahip olan BCC Catering, İstanbul’daki gücünü artırmak ve büyüme sağlayabilmek için Limon Endüstriyel Yemek A.Ş’yi bünyesine kattı.

BCC Catering bu birliktelikle Limon Endüstriyel Mutfak’ın İstanbul’daki rekabet gücünü artırmayı hedeflerken Limon Endüstriyel Yemek A.Ş. de Bilkent Holding ve BCC Catering markalarının gücüyle ağını genişletecek.

2004 yılında kurulan yaklaşık 30 milyon TL cirosuyla 250 kişinin çalıştığı Limon, günlük 12.000 kuver üretiyor. Avrupa ve Anadolu yakasında merkezi mutfakları olan Limon, İstanbul’da taşıma yemek işinde ilk 10 firma arasında yer alıyor.

BCC Catering İstanbul’da güçlenecek

Limon Endüstriyel Yemek A.Ş. ile birlikteliklerinin önemli bir ivme yaratacağına inandıklarını belirten BCC Catering Genel Müdürü Vedat Uluğ, “25 yılı aşkın süredir sağlıklı, kaliteli ve güvenli yemek sunan ve sektörün en önemli markaları arasında yer alan BCC Catering için İstanbul pazarı oldukça önem taşıyor. 2019 yılı Nisan ayında tamamlanan süreçle birlikte Limon Endüstriyel Yemek A.Ş, BCC Catering bünyesine geçti. Limon, böylelikle Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Grubu’nun da 9. şirketi oldu. Önümüzdeki üç yıl boyunca İstanbul pazarında taşıma yemek hizmetleri Limon markası, yerinde üretim hizmetleri ise BCC Catering markası altında yürütülecek. İstanbul, ticaretin merkezi ve rekabet koşulları da diğer pazarlara göre daha farklı ve zorlu. Limon’un İstanbul pazarındaki uzun yıllara dayanan tecrübesi bizim için büyük bir avantaj oluşturacak. Birleşmenin oluşturduğu sinerji iki şirkete de fayda sağlayacak.” açıklamasında bulundu.

Arzu ettiğimiz büyümeyi bu birleşme ile yakalayacağız

Limon Kurucu Ortağı ve satın almanın getirdiği yeni yapılanmayla beraber BCC Catering Kurumsal Süreç Yönetim Direktörü ve Genel Müdür Danışmanı olan Dr. Semih Yıldır da yaratılan sinerjiyi şöyle yorumladı: “İstanbul yapısı itibarıyla yerinde pişirmenin zor olduğu bir yer. Coğrafik konumu nedeniyle yerinde pişirme yapamadığınız çok yer var. Plazalarda metrekareler çok pahalı. Oralarda mutfak kurmak zor. Şehir içinde mecburen taşıma yemek yapmak durumunda kalıyorsunuz. Öte yandan burası iki ayrı şehir gibi. Taşıma yemeğin başarılı olması için her iki yakada da mutfağınızın olması gerekiyor. Öte yandan İstanbul trafiğinde yemekleri bir yerden bir yere ulaştırmak oldukça zor bir iş. Önemli bir planlama gerektiriyor. O süreçleri düzgün yönetmezseniz başarılı olmanız zor. Bu da bir know-how gerektiriyor. Biz de Avrupa ve Anadolu yakasındaki mutfaklarımızla bu pazarda uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Bu birleşmeyle birlikte Bilkent Holding’in ve BCC Catering’in gücüyle arzu ettiğimiz büyümeyi gerçekleştireceğiz. Artık arkamızda güçlü bir finansal yapısı ve bilinirliği olan bir grup var. Bu grubun gücünden faydalanacağız ve iş hacmimizi artıracağız.”

İlginizi Çekebilir

Isıtmada 8 Ülkenin Pazar Lideri Demirdöküm Oldu

Küresel pazardaki iddiasını artırıyor


İbb Turizm Çalıştayı Düzenliyor

İBB Turizm Platformu tarafından düzenlenen “Turizm Çalıştayı” 20 Ocak'ta yapılacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalştayın değerlendirme oturumuna katılacak.


Kobi’Ler Büyümek İçin Sunulan Teşviklerden Daha Çok Yararlanmalı

TOSYÖV ve DenizBank, Konya’da KOBİ’lerle buluştu


Infosys Dijital Dönüşümü Desteklemek İçin Gefco’Yla Anlaştı

Paris – 13 Ocak, 2020 : Yeni jenerasyon dijital servislerde bir dünya lideri olan Infosys (NYSE: INFY), multimodal tedarik zinciri çözümlerinde dünya lideri ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO’yla GEFCO’nun gelecek 5 yıldaki dijital dönüşümünü desteklemek için anlaştı.


Teb Akıl Fikir Yarışması'na Başvurular İçin Son 2 Hafta!

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından finans alanında yenilikçi ve yaratıcı fikirleri ödüllendirmek için düzenlenen 13’üncü TEB Akıl Fikir Yarışması’nın başvuru süresi iki hafta uzatıldı. Böylece yarışmaya katılmak isteyenler, 31 Ocak 2020 tarihine kadar yarışmanın web sitesi www.icatcikar.com üzerinden başvuru yapabilecek.


Etiketler: Limon, Catering, İstanbul, yemek, Endüstriyel

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.