12 Aralık 2018 Çarşamba 12:53

GÜNDEM

Lonca Girişimcilik Merkezi 11 Startup İle Üçüncü Döneme Başladı

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk’ün, yeni fikirleri destekleyip geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi’nde üçüncü dönem eğitimleri başladı. Yeni dönemde 11 girişimci ekibe eğitim, mentorluk, kuluçka hizmeti, Ar-Ge desteği gibi ayrıcalıklardan yararlanma imkânı sunulacak. Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar, hibe olarak verilen tutar ve desteklerin üçüncü dönemde artacağını açıkladı.

Lonca Girişimcilik Merkezi 11 Startup İle Üçüncü Döneme Başladı
Lonca Girişimcilik Merkezi 11 Startup İle Üçüncü Döneme Başladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi, yüzlerce başvuru arasından seçtiği 11 girişimciden oluşan ekiple üçüncü dönemine başladı. Yeni dönem ekiplerinin tanıtım toplantısı, Lonca’nın ilk döneminden itibaren girişimcilere Türkiye’nin çeşitli illerinde çalışma alanı sağlayan Workinton’un Levent 199 ofisinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar, İnsan Kaynakları Grup Müdürü Semih Sel, Workinton yönetimi, mezun girişimciler, yeni dönem girişimciler, Kuveyt Türk’ün iş ortakları ve davetliler katıldı.

“Üçüncü dönemde desteklerimiz artacak”

Lonca Girişimcilik Merkezi ile Kuveyt Türk’ün yazılım, teknoloji ve FinTech alanındaki bilgi, birikim ve deneyimlerini girişimcilere aktardıklarını ifade eden Mücahit Gündebahar, “Özellikle erken aşama girişimcilerin eğitim, mentorluk, networking ve çalışma alanı gibi birçok ihtiyacı bulunuyor. Biz de Lonca Girişimcilik Merkezi ile genç girişimcilere destek olmanın ve heyecan verici fikirlerine katkı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Lonca’da girişimci ekiplere eğitim, proje bazlı mentorluk, çok lokasyonlu kuluçka hizmeti, hibe, Ar-Ge desteği ve API gibi pek çok ayrıcalık sağlıyoruz. Ürünü hazır olan girişimlerin de bankamızla işbirliği yapmasına olanak tanıyoruz. Lonca Girişimcilik Merkezi, bankamızın sürekli eğitim ve gelişim ilkesi doğrultusunda hayata geçirdiği projelerden biri. Burası gerçekten de çok kısa sürede büyük bir okula dönüştü” dedi.

Üçüncü dönemde hibe olarak verilen tutar ve desteklerin artacağını belirten Gündebahar, “Her bir girişime performanslarını takip ederek 40 bin TL’ye kadar hibe vermeyi, yurt dışına hazır olan girişimlerin ise fuar ve etkinliklere katılmalarına yardımcı olmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Lonca Girişim Merkezi’nin üçüncü döneminde yer alan 11 startup ve faaliyet alanları ise şu şekilde:

Kuveyt Türk Katılım Bankası Hakkında

Kuveyt Türk Katılım Bankası 1989 yılında kuruldu. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir biçimde tasarruf sahipleriyle ve yatırımcılarla buluşturan banka, müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın bankacılığını başlatan ilk katılım bankası olan Kuveyt Türk, Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk banka sukuk işlemini de gerçekleştirmiştir. Kuveyt Türk, Türk Bankacılık sektöründe bir ilk olan Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından tescillenmiş Ar-Ge merkezini 2010 yılında hayata geçirdi. Bugün ise Türkiye’de iki Ar-Ge merkezine sahip tek banka unvanına sahiptir. Ar-Ge merkezinde geliştirilen ürünler arasında, video görüşme ile self servis işlemlerin bir arada yapılabildiği XTM Şube gibi dünyada bir ilk olan projeler de yer almaktadır. Bugün itibarıyla 412 şubesiyle hizmet veren Kuveyt Türk, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki banka iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan banka, “Değerlerimizle büyüyoruz” yaklaşımı doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler ortaya koymuştur.

Lonca Girişimcilik Merkezi Hakkında

Kuveyt Türk, yeni fikirleri büyütüp geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla Lonca Girişimcilik Merkezi’ni 2017 Eylül ayında Workinton işbirliğiyle kurdu. Lonca’ya genel ve FinTech olmak üzere iki ayrı kategoride başvuru kabul ediliyor. Genel kategoride yazılım, bilgi güvenliği, robotik, büyük veri, nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulama, öğrenen cihazlar (machine learning), sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), oyun geliştirme, görüntü işleme; FinTech kategorisinde ise ödeme sistemleri, blockchain, dijital cüzdan, API bankacılığı, bireysel finans yönetim araçları, kitle fonlama gibi finansal teknolojiler üzerine projeye sahip bütün girişimciler başvurabiliyor. Lonca’da startup’lara eğitim, proje bazlı mentorlük, çok lokasyonlu kuluçka hizmeti, cihaz geliştiren girişimcilere Ar-Ge desteği, özellikle FinTech’ler için API ve bu konuda özel mentorlük gibi birçok destek sağlanıyor. Ürünü hazır olan girişimlerin bankayla işbirliği yapmasına olanak sunuluyor. Lonca’da her yıl üç başvuru dönemiyle yılda yaklaşık 30 girişimin desteklenmesi hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Boyner, İstiklal Caddesi’Nde 5 Katlı Yeni Mağazasını Açtı

Boyner, İstiklal Caddesi’nde 5 katlı yeni mağazasını açtı


“Her Hasta Ayrı Bir Öykü”

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, ”Yaşam süresi bir hastalık nedeniyle kısalan hastalara, bu durum açıklanmalı mı” sorusunun cevabını yanıtladı.


Soğuk Havalarla Gelen Farenjit Tehlikesine Dikkat!

Son dönemlerde boğazınızda ağrı, kuruluk, yutma güçlüğü ve yüksek ateş gibi şikayetler yaşıyorsanız nedeni akut farenjit olabilir. Özellikle soğuk havalarda artış gösteren bu rahatsızlık gün içinde halsizliğe neden olarak yaşam kalitesini de düşürmektedir. Memorial Şişli Hastanesi KBB Bölümü’nden Op. Dr. Nurten Küçük, akut farenjit ve tedavisi hakkında bilgi verdi.


Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı Yoğun Bir Katılımla İstanbul’Da Düzenlendi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi’nce 15 Şubat Cumartesi günü, “Turizm Sektörü Üyeleri ile İstişare Toplantısı ve Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı” programı düzenlendi.


Top Cilt Bakımında Rutin Değişiyor! & Görseller

Çevresel Strese Karşı The Organic Pharmacy’den Kesin Çözüm


Etiketler: Türk, Lonca, Kuveyt, Merkezi, Girişimcilik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.