24 Mayıs 2018 Perşembe 16:01

İŞ DÜNYASI

Lüleburgaz’Dan Silikon Vadisi’Ne!

Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan “Yeni İşim Girişim Programı”nın finalinde birçok yenilikçi proje, Silikon Vadisi’ne gitme hedefiyle yarıştı. Yarışmanın birincisi Lüleburgaz’dan TR Cari isimli projesiyle katılan Erdem Hilmi Küçükköse oldu. Lüleburgazlı gençler Burak Patır, Kaan Köse ve Ünal Özyurt ise Locatiway adlı uygulamalarıyla ilk ona girerek altıncı sırada yer aldı.

Lüleburgaz’Dan Silikon Vadisi’Ne!
Lüleburgaz’Dan Silikon Vadisi’Ne!
Lüleburgaz’Dan Silikon Vadisi’Ne!
Lüleburgaz’Dan Silikon Vadisi’Ne!
Lüleburgaz’Dan Silikon Vadisi’Ne!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğiyle hayata geçirilen “Yeni İşim Girişim Programı” kapsamında teknoloji dünyasında dair çeşitli alanlarda yenilikçi uygulamalara imza atan projeler yarıştı. Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü Özgür Özgencer üstlendi. Finale katılan davetlilerin arasında Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Kırklareli Vali Yardımcısı Tahir Demir, Kırklareli TSO Başkanı Soner Ilık, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve il protokolünün yanı sıra çok sayıda öğrenci ve basın mensubu da yer alarak yoğun ilgi gösterdi.

Lüleburgazlı Girişimciler Başarıya Doymadı

Yeni İşim Girişim Programı kapsamında finale kalan 10 tane gelecek vadeden proje, Silikon Vadisi’ne gitme hayaliyle Demo Day etkinliğinde sunum yaptı. Girişimcilik sektörünün bilinen isimlerinden oluşan jüri, projeleri teknik bilgi yeterliliği, iş fikrinin değeri ve büyüme potansiyeli gibi kriterlere bağlı kalarak değerlendirdi. Yarışmanın sonunda Lüleburgazlı Erdem Hilmi Küçükköse birinci olarak Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazandı. Altıncı sırada yer alan Lüleburgazlı Burak Patır, Kaan Köse ve Ünal Özyurt ise altı aylık mentor desteğinden yararlanma fırsatı yakaladı.

Yarışmada birincilik ödülü kazanan Erdem Hilmi Küçükköse’nin TR Cari isimli projesi, bir işletmenin ön muhasebe ve iş süreçlerini tek noktadan yönetebileceği bulut tabanlı bir online yazılım. Müşteri, Cari Hesap ve İş Takip Programı olan TR Cari, işletmelerin ön muhasebe konusunda temel ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılayabiliyor. E-fatura, e-arşiv, dokümantasyon, takvim yönetimi gibi işlevlere sahip TR Cari sayesinde işletmeler yönetim, raporlama ve analizi tek platform üzerinden gerçekleştirerek bütçe ve zaman noktalarında avantaj elde ediyor.

Burak Patır, Kaan Köse ve Ünal Özyurt tarafından geliştirilen Locatiway ise insanların harita üzerinden sosyalleşmesini sağlayan bir mobil uygulama. Uygulama üzerinden profil düzenleyebilen kullanıcılar, GPS aracılığıyla haritadan benzer ilgi alanlarına sahip diğer kullanıcılarla etkileşime geçerek sosyalleşebiliyor. Uygulamayı sanal ve gerçek dünya arasında bir köprü olarak değerlendiren Patır, Köse ve Özyurt, insanların teknoloji bağımlığını yenerek gerçek hayatta sosyalleşmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentin sosyal ve kültürel anlamda zenginleşmesi hedefiyle hayata geçirdiği Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’ndeki eğitimlerden ve kuluçka merkezinden yararlandıklarını dile getiren girişimciler, projelerinin gelişimine gerekli desteği sağladığı için Lüleburgaz Belediyesi’ne teşekkürlerini sundular.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Hakkında

Lüleburgaz Belediyesi, 2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde her yılı farklı bir temalı yıl olarak ilan ediyor. 2016 Kadın Yılı ve 2017 Bisiklet Yılı’ından sonra belediye meclisi, temalı Yıl’a özel çalıştaylar sonucunda 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan etti. Lüleburgaz Belediyesi, yıl boyunca inovasyon, tasarım konularında farkındalık yaratma ve girişimcilik ekosistemini destekleme amacıyla çeşitli organizasyonlara imza atmayı hedefliyor.

Lüleburgaz Belediyesi Hakkında

“Soyadı kültür olan bir Lüleburgaz” vizyonuyla hareket eden Lüleburgaz Belediyesi, toplumun sosyal ve kültürel beklentilerinin karşılandığı, bireylerin kendini geliştirme fırsatı bulabildikleri bir kent yaratmayı hedefliyor. Hizmetlerini yerine getirirken insanların mutluluğunu, sağlığını ve güvenliğini ön planda tutan Lüleburgaz Belediyesi, yenilikçi projeleriyle benzerlerinden farklılaşıyor.

İlginizi Çekebilir

Sigorta Cini Ve Demir Sağlık İşbirliğiyle Tobfed Üyelerine Özel ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’

Sigorta Cini ve Demir Sağlık işbirliğiyle TOBFED üyelerine özel ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’


Varis Tedavisinin Tam Zamanı

Doç. Dr. Cem Arıtürk, varis tedavisi için en uygun dönemin Sonbahar-Kış mevsimleri olduğunu belirtiyor.


92 Yaşından Sonra Gözleri Açılınca Günlük Tutmaya Başladı

Batıgöz Sağlık Grubu


Tosla Ve Tog İş Birliği İle Üniversitelilerin İyilik Projeleri Yarışıyor

Paranın sosyal hali TOSLA ve TOG iş birliği ile Dünya İyilik Günü’nde Boğaziçi Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Toplulukları tarafından hazırlanan kurumsal sosyal sorumluluk projeleri iyilik için yarışıyor.


Varoluş Ve Gelecek Bisse Ve Bisse Sport’Un Yeni Koleksiyonunda Hayat Buluyor!

Varoluş ve Gelecek


Etiketler: Lüleburgaz, Belediyesi, Kırklareli

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.